Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Dolgozik/zott valaki a Tesco-nál?

Dolgozik/zott valaki a Tesco-nál?

Milyen? Igaz, hogy az árutérben dolgozókat is beültetik a kasszába, takarítani is nekik kell?

Esetleg ha valaki más áruházláncnál is dolgozott már, megírná, hogy annál jobb, vagy sem, és miért?

2014. nov. 9. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Most is ott dolgozom.

Igen, vannak az un. "multiskill" kollégák. Ők betölthetnek bármilyen munkakört (akár árufeltöltő, akár "zöldséges", akár bármi egyéb) és egy kassza tréning után behívhatók kasszába - abban az esetben, ha az nagyon indokolt, tehát ha hosszú a sor, sok a vásárló. Természetesen csak addig, amíg muszáj, utána megy vissza mindenki a dolgára. Ezért egy kis plusz pénz jár, ha valaki multiskill.

Takarítani nem kell, a takarító szolgálat minden áruházban külsős cég. Egyedül a pultosoknak kell a pultokat (húspult, sajtpult, csemege pult) tisztán tartani érthető okokból, illetve pár havonta a polcokat kell lemosni, de ez "el szokott felejtődni" nagyon gyakran, meg nem is egy nagy kunszt, egy nedves ronggyal 10 mp alatt letörli az ember és kész is van, kb. töltés közben megy.

Barátnőm Liddle-ben dolgozik, kicsit több pénzért a belüket kihajtják a Tescohoz képest és ott aztán mindent kell csinálni.

Egyéb kérdés?

2014. nov. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tescoból is van bolt (szupermarket, expressz), meg hipermarket. Az első válaszoló pontosan leírta a hipermarket dolgait. A boltokban meg nincsenek változatos munkakörök, ott "bolti eladó" van, és ott tényleg mindent csinálsz, többnyire takarító személyzet sincs. És szerintem ott keményebb is dolgozni. (Dolgoztam már mindkét formátumban.)
2014. nov. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Esetleg ha nem nagy kérés, privátban megírnátok, hogy hány órában mennyit kerestek? Illetve a vezetők mennyire rugalmasak, mennyire lehet beleszólni dolgozóként a beosztásba?

2014. nov. 9. 21:11
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"hány órában mennyit kerestek?"

Milyen munkakörben?

"a vezetők mennyire rugalmasak"

Találkoztam az évek alatt normálissal és kevésbé normálissal is. De inkább normálisak, kevés a menthetetlenül hülye szerencsére.

"mennyire lehet beleszólni dolgozóként a beosztásba?"

Valamennyire bele lehet, de inkább abba, hogy mikor szeretnél szabit kivenni vagy ha 1-1 alkalommal valami miatt nem tudsz egy nap dolgozni oda kapd a pihenőt, vagy elcserélni 1-1 délelőtti / délutáni műszakot. Azt azért nem nézik jó szemmel sehol ha hozzád kell igazítani a beosztásokat.

2014. nov. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Pénztáros, árufeltöltő/eladó vagy ez az új "bevásárlós" munkatárs érdekelne.
2014. nov. 9. 21:25
 6/8 anonim válasza:

Szia! Nekem nagyon rossz tapasztalataim voltak a Tesconál, flegmák voltak és nem segítettek semmiben, vagy csak nagy nehezen. Nem tudom, lehet csak én nem voltam szimpatikus...

Én 6 hónapig bírtam, utána fejvesztve menekültem onnan.

2014. nov. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Előző vagyok! Annyit még hozzátennék, hogy ha van másra lehetőséged, valami színvonalasabb munkára, sokkal inkább válaszd azt. Nem egy kellemes Tescozni, jó, melyik munka az... de az is fontos hogy azért ne rühelld amit csináld.

Egyébként kasszában 8 órás műszakokban szokták alkalmazni az embereket. Árufeltöltésnél is így van azthiszem.

2014. nov. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Kasszában sima alkalmazottként 584ft/h, azaz körülbelül 4670 forintot kapsz egy napra (bruttóba). :)
2014. nov. 11. 14:33