Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Balla Ingatlanhoz jelentkeznék...

Balla Ingatlanhoz jelentkeznék állásinterjura. Van valakinek tapasztalata, információja?

Figyelt kérdés
2014. nov. 13. 23:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, mivel jár pontosan egy ingatlanos munka? Én nem ennél a cégnál, de voltam egy ilyen interjún, ha érdekel, nagy vonalakban leírom.
2014. nov. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, érdekel. Nagyon nem látom át, hogyan lesz belőle pénzem és mennyi. A telefonba keveset mondtak, hogy van teljesen ingyenes képzés, meg ilyeneket.
2014. nov. 15. 06:05
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez úgy működik, hogy nem alkalmazott leszel, hanem megbízási szerződést íratnak veled alá.

Ez arról szól, hogy neked kell felkutatnod az eladó ingatlanokat, és szerződést kötni a tulajdonosokkal. Figyeled a hirdetőoldalakat, és felhívod a tulajt, hogy bizonyos jutalékért cserébe segítesz eladni a házát. A legtöbben ezt nem szokták szeretni, szóval nem egyszerű, mert ez a bizonyos százalék is százezres tétel, és ezért cserébe annyit nyújt az ingatlanos, hogy itt-ott meghirdeti a házat, és ha van érdeklődő, akkor elviszi személyesen is.

Minden saját költségen megy, a telefonálgatások, az autóhasználat (potenciális vevő furikázása), benzin, minden.

Ha szerencséd van, és valaki rajtad keresztül veszi meg a házat, akkor van neked jutalékod, de abból még jattolnod kell az ingatlaniroda felé is.

Szóval amíg el nem adsz valamit, minden a te költséged, ők csak a nevüket adják hozzá, kvázi semmit nem tesznek, de a végén tartják a markukat. Csak mert az ő nevük alatt csinálod.

Ha ügyes vagy, és több ingatlant el tudsz adni, akkor milliós bevételed lehet. De ha egyet sem, akkor csak ölöd bele a pénzt.

Nagyon sok ingatlaniroda szűnt meg az elmúlt években, mert bár sok az eladó ingatlan, vevő nem sok van, és ott állnak évekig az eladó házak. És ha valaki eladásra kínál egyet, akkor annak a legtöbb esetben nyomós oka van, pl. jelzáloghitel, így érthetően nem akar százezreket veszíteni a vételárból, így a legtöbb tulaj önmaga hirdeti a házat, hisz ők is fel tudják tenni a hirdetőoldalra. (ilyenkor kellene neked telefonálni, de készülj fel, hogy 100-ból 99 el fog hajtani).

Miután ez számomra kiderült azon a bizonyos interjún (nyilván próbálta a nő szépíteni, de azt nem nagyon lehet, h nem kapok fix fizetést...), abban állapodtunk meg, hogy átgondolom, ő elpostázza a megbízási szerződést, és én postán visszaküldöm. Természetesen soha többé nem kerestem.

2014. nov. 17. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy megirtad. Tegnap beszélgettem valakivel, aki pár hétig csinálta ezt, másik irodánál, nagyjából hasonlókat mondott. Ez nem állás. Ki kellene váltanom a vállalkozóit is. Nem csodálom, ha annyi ingatlanreferensi állást hirdetnek. De ez nem állás. Ez vállalkozói tevékenység és sok pénz kell(ene) hozzá. Nekem nincs is saját használatú kocsim.
2014. nov. 18. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!