Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri számítástechnikával,...

Megéri számítástechnikával, illetve videójátékkal foglalkozó üzletet létrehozni egy 30-40 ezer fős városban?

Figyelt kérdés

Kb hány millió lenne az az összeg, ami a bolt üzmeletetéséhez kéne addig, amíg nem megy pluszba a bevétel? Kell valami különleges engedély?


Illetve a videójáték üzletek hol veszik a játékokat/konzolokat/feltöltőkártyákat? Nagyon sokat rászámolnák az eredeti árra, és az adóra?



2014. nov. 14. 15:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Konzolt nem tudom, számtechet nem éri meg, maximum a szervizt, de ahhoz meg nem feltétlen kell üzlet, ahogy a számtech bolthoz sem, de azt is csak másodállásban javallott importból. Ezt el tudod indítani pár ezer forintból, de a fenntartása már kétséges. Emellett számolni kell tőkét a használt eszközökre is, mert nem mindenki fog csak új alkatrészért benézni hozzád, vagy ha igen akkor jobban csípik ha beszámítod az árba a régi termékét is. Így a különbözetet neked zsebből kell pótolnod.


Nézz szét a hardverapron, apróhirdetésben minden hazai nagyker ott van számla nélkül, garanciával.


Mitől vennék tőled ugyanazt 30%-al drágábban?


Importra meg ugye várni kell, így maximum árversenybe szállhatsz be kamikaze módjára, amíg bírod tőkével.


Én 2006-ban kezdtem ezzel webshoppal, amit akkoriban főállásra tudtam váltani, majd fejleszteni fizikai üzlettel is 100.000 fős megyei jogú városban, amit pár hónap után be is zártam, mert hiába hogy frekventált helyen volt, többet vitt (működési engedély, bérleti díj, üzletvezetői képzés, rezsi, stb) mint hozott nem beszélve a NAV-os razziáknak áldozatul esett hazai nagykerekről.


Átálltam importra, vissza netes értékesítésre, aztuán a sok feketéző és a válság hatására kialakult kaotikus devizaárfolyam végleg betette a kaput. Azóta pedig csak romlott a helyzet, hiszen ma már bárki rendel ebayről amit akar magának "fillérekért".


Másodállásban ma is működik a cég, amit ingyen adtam át végül a egyik törzsvásárlónak, de még 8 év után sem pluszos az eredménye a forgalom meg felére esett vissza. Igaz ők egy kicsit másképp csinálnak mindent.

2014. nov. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én azért megnézném h többségében kik élnek abban a 30 ezer fős városban. De ha arra gondolsz h te ebből majd megfogsz élni mert mint az örültek rohannak majd hozzád játékokat venni hát tévedsz.


MO-n ez az egész videojátékozás úgy megy h van kb 1 millió ember összesen akit ez érdekel. Abból 80%-uk álladóan warezol. Tehát abból te nem élsz meg plusz nem akarok politizálni de jelen gazdasági helyzetben ez nem nagyon fog változni.

Ha PC-t vesz az ember akkor 100% hogy warezolt játékkal tolja ha konzolt vesz akkor olyan 70.


Hogy honnan szedem mindezt ? Mert benne vagyok ebbe az egész játékos témába elég vastagon már vagy 13 éve.

Ez idő alatt rájöttem h jelen gazdasági helyzetben ez egy luxus hobbi.

És nem fogok neked hazudni nekem is van ám bőven warezolt játékom és ami nem az azt meg úgy veszem h fél áron megjelenik mondjuk X játék full áron akkor azt legkorábban 2 év múlva veszem meg. Amikor lement olyan 8.000 ft-ra a 15-20- ezer helyett.


Szóval belőlem még valahol keresnek de ott van pl haverom aki azért vett X360-at mert az törhető.

Jó tom van más is mint WII, PS3.. de ebbe nem mennék bele. Mondta is az anyja h elege van már belőle h ezek a játékok 10+ ezer / darabba kerülnek.

Mer a gyerek mindig a legújabbakat tolta és meg is kérdezte h hol lehet feltöretni mer elege van már ebből és a gépet azóta ki is flashelték.


Plusz jó magyar mentalitás szerint minek vegyek meg bármit is ha azt le tom tölteni. Ha lesz is ember aki nálad vásárol (és ez nem savazás) annyit nem fogsz tudni keresni h mindez megérje neked.


Itt ahol én lakok volt 4 élelmiszer bolt 1 éve megépült az Auchan már csak 1 van. Pedig kenyeret hidd el többen vesznek, de ha letölthető lenne az is akkor ott is vissza esne a kereslet.


Röviden nem éri meg.

Ha ez a gazdasági helyzet nem változik kb egy évtizeden belül nem fognak behozni se filmet , se játékot, se zenét..semmit mert az is le fogja tölteni aki előtt nem tette mert nem lesz rá pénze és örül ha a kaját meg a rezsit kifizeti majd.

Plusz az Y generáció profin használja a torrent oldalakat ami simán lefedi a mai 20-n 30 + korosztályt.

Ami a videojátékozás fö rétege.


És bocs a regényért.

De inkább cukrászdát nyiss, sütit még esznek.

2014. nov. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!