Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún:"Van még valami...

Állásinterjún:"Van még valami kérdésed? Miért szeretnél itt dolgozni? "Ezekre mi a jó válasz?

Figyelt kérdés

Az állásinterjúkon szoktak ilyeneket kérdezni hogy:

"Miért szeretnél itt dolgozni?"

"Van még valami kérdésed?"

"Miért nem a szakmádban dolgozol?"


Ezekre a kérdésekre mik a jó válaszok?



2014. nov. 15. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
60%

"Miért szeretnél itt dolgozni?"


"elméleti" munkakör kapcsán:

Mert kihívás. Mert a cég filozófiája egyezik az enyémmel. Mert érdekel A, B vagy C terület, melyekkel itt tudnék foglalkozni.

"fizikai vagy betanított" munkakörben:

Mert jókat hallottam a cégről. Mert ideális helyen / időben van. Mert stabil, hosszútávú munkahelyre vágyom.


"Van még valami kérdésed?"


A: Nincs, minden világos, köszönöm

B: Igen, az, hogy: .......


""Miért nem a szakmádban dolgozol?""


Mert nem volt rá sajnos lehetőségem ezidáig / xxxx óta. Mert nem tehettem meg, hogy ne dolgozzak, de nagyon szeretnék már a szakmámban elhelyezkedni.

2014. nov. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%
Na melyik munkanélküli ratyinak nem tetszett ennyire a válaszom?
2014. nov. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem a szakmádban dolgozol?

Erre talán jó válasz (?), hogy mert más területen is fejlődni szeretnék.

2014. nov. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Volt egy interjúm,ahol azt mondtam ,hogy nincs több kérdésem,megtudtam amit akartam.

Erre az interjúztató meglepődött és visszakérdezett,hogy "tényleg nincs több kérdésed"?!

Abban a percben nem is tudom mit kérdezhettem volna.

2014. nov. 16. 19:49
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért a "betanult" válaszadást próbáld kerülni...pl. miért szeretnél itt dolgozni kérdésre ha benyögsz egy olyat amit az előző kommentelő is írt, hogy mert a cég filozófiája egyezik az enyémmel......akkor a fagyi visszanyalhat XD És simán megkérdezhetik, hogy igen? Ezt kifejtené nekünk bővebben is? Aztán meg ott ülsz és bámulsz magad elé némán....:$ Volt már rá példa, hogy ismerősöm szépen betanulta a szöveget hogy mire miket mond aztán a végén csak beégett. Persze nem baj, ha utána nézel mit kell bizonyos helyzetekben mondani, de a fontos hogy tudjad is amit válaszolsz!
2014. dec. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!