Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek informatikusként...

Szerintetek informatikusként (rendszergazda), 0 német tudással érdemes kimenni Bécsbe és ott munkát keresni?

Figyelt kérdés

2014. nov. 16. 12:21
1 2
 1/19 anonim válasza:
Talán ha tudsz angolul.
2014. nov. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Tudok, de nem folyékonyan.
2014. nov. 16. 12:42
 3/19 anonim ***** válasza:
Persze. Csak mondjuk lehet hentes üzembe fogsz gyomrot vágni.
2014. nov. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
milyen melót keresnél? ami a szakmádba vág? hogy akarod megértetni magad? és ehhez nem kell kimenni, ott a net, keress melót a neten.
2014. nov. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nem hirtelen jókedvemből mennék Bécsbe; így alakult.


Igen, jó lenne a szakmámon belül elhelyezkedni, szívesen várok olyan tanácsokat is, hogy hova lenne érdemes, vagy van-e egyáltalán olyan, ahova nem kell idegen nyelv (mert hallottam ilyet), vagy ha mégse úszom meg idegennyelv nélkül, mit csinálhatok helyette, stb.

Akivel megyek, annak a fizetéséből simán megtudnék élni én is, de ettől függetlenül szeretnék normális helyen dolgozni.


Az olyan válaszokra viszont nem vagyok kíváncsi, mint a #3-as, aminek semmi hasznát nem veszem, csak azért jött, mert nem tud mit kezdeni magával, és gondolta beszól már nekem...

2014. nov. 16. 21:09
 6/19 A kérdező kommentje:

Egyébként ha nagyon muszáj elkezdhetek tanulni németet, de szerintem nincs olyan nyelv a világon, amit ennél jobban gyűlölnék...

Angolul megtudom magamat értetni, de nem helpdeskre való vagyok, mert mint mondtam, folyékonyan nem tudok.

2014. nov. 16. 21:11
 7/19 A kérdező kommentje:

Az angolt meg kár lenne erőltetnem, mert ennél jobban nem is fogok tudni beszélni, csak ha olyan közegbe kerülök, hogy rákényszerülök az angol beszélgetésre.

Tudom, mert már hosszú ideje próbálnék fejlődni angolból, és képtelen vagyok rá a szinten tartáson kívül.

2014. nov. 16. 21:13
 8/19 anonim ***** válasza:
tehát olyan rendszergazdai melót keresel Bécsben, ahol kizárólag magyarul kell kommunikálnod? szerintem nem lesz könnyű. most őszintén: nem hiszem, hogy ne lenne elvárás az angol vagy a német egy osztrák munkahelyen egy olyan területen, ahol rendszeresen kell kommunikálnod másokkal. Vagy te hogy látod a kérdést?
2014. nov. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Most mit vagy úgy oda? 0 nyelvtudással akarsz kimenni más országba, olyan munkára ahol kulcsfontosságú a kommunikáció, és ezek után meglepődsz hogy bélmosásnál magasztosabb munkára nem tartalak érdemesnek?
2014. nov. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

#9, szerintem iratkozz be valami magyar nyelv tanfolyamra.

Nem ki AKAROK menni, hanem így adódott, és nem 0 nyelvtudással, hanem németül nem tudok semmit...de nem oltogatni kell, hanem inkább segíteni, mert én se örömömből irkálom ezeket.


#10: angolul is tudok beszélni, de nem folyékonyan, ezért mondtam, hogy olyan munkára, ahol 0-24 csak pofázni kell, meg kapcsolattartani, azt nem tudnám bevállalni...de tudtommal egy rendszergazdának (és ez leginkább a #9-nek szól), nem az állandó, szünetmentes kommunikáció az elsődleges feladata

2014. nov. 16. 23:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!