Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő informatikusként...

Pályakezdő informatikusként hova lenne érdemes menni?

Figyelt kérdés

Hálózatos rendszergazdaként az országban melyik az a cég, ahova kifejezetten pályakezdőként (+25 év alatt) érdemes menni? Ami megfelelő egy kiindulási alapnak, hogy utána a munkatapasztalatokkal már mehessek 'komolyabb' helyre, esetleg külföldre.

Azért kérdezem, mert ha van rá lehetőség, akkor jó lenne olyan helyre menni, ahova célzottan ezt a korosztályt keresik.

Leginkább az olyan érdekel, ahol a szakmát végezhetem, nem pedig 3 nyelven kell kapcsolatot tartanom más cégekkel..


Köszi a válaszokat!



2014. okt. 25. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

külföldre


ha elvégzed, addigra valószínűleg lesz egy alapvető kulcsszókeresési képességed, amivel mindennek a neten utánanézhetsz. nem 5 perc lesz.


de a nyelv mindenhova kell.

2014. okt. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ha már mindenképp akartál válaszolni, akkor előbb értelmezhetted is volna, amit leírtam. Nem hosszú, érettségin ennél jóval hosszabbat kérnek..

Nem azért szokásom kérdéseket feltenni, mert bal**sz vagyok, hanem azért, mert mások személyes tapasztalata, értelmes véleménye érdekelne a témával kapcsolatosan, nem pedig azok a cikkek, amiket a cégek hirdetnek saját magukról.


Ugyanis nem mindegy, hogy pályakezdőként irodába helyezkedek el, és ott élem le ezeket az éveimet, vagy iskolában rendszergazdaként, vagy egy olyan helyen, ahol tényleg van értelme ebben a korban.


Az értelmezéssel meg ott akadtál el, hogy nem a nyelvvel van bajom, hanem azzal, hogy a cégek megfelelő szaktudással keresnek embert, és a végén fő feladatuk a másokkal való kapcsolattartás lesz, de azért mellette elvárják azt is, hogy ilyen-olyan nyelveken tudj, és a végén csak azt veszed észre, hogy amit csinálsz, annak semmi köze ahhoz, amit tanultál.

2014. okt. 26. 18:28
 3/9 anonim ***** válasza:
45%

Állásinterjún pont az ilyen kérdéseket várják, hogy megkérdezd mik lennének a feladataid. És akkor megmondják majd. Ha meg nem tetszik, 3 hónapig bármikor felmondhatsz.

A +25 év alatt az meg mi? Most akkor alatt vagy fölött?

2014. okt. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%
ilyen életképtelen együgyű ember sehova nem kell
2014. okt. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
pályakezdőként+25 év alatt, vagyis: 25 év alatti pályakezdőként
2014. okt. 27. 11:44
 6/9 A kérdező kommentje:

Ja és még valami,

#3: tisztában vagyok azzal, hogy ha arra a helyre megyek, akkor mi lesz a munkám, szimplán csak nem értem, hogy minek keresnek szakembert olyan feladatra, aminek semmi köze semmihez, mert ha akarják úgyis betanítják teljesen másra, mint amit ő addig tanult

2014. okt. 27. 11:47
 7/9 A kérdező kommentje:
#4: örülj magadnak, hogy te ennyire jó vagy ;)
2014. okt. 27. 11:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Te tényleg életképtelen vagy.

Azt se bírod leírni értelmesen, hogy mi a bajod.

Véletlenül az emberek nem szoktak sales, support, meg iskolai rendszergazda munkákba beesni, azért az körvonalazódik mondjuk az álláshirdetésben már.

És te komolyan abból akarsz megélni, amit az iskolában tanultál? Első évben többen tanulsz meg egy munkahelyen mint bármennyi iskolai év alatt.

Ez az életkoros nyomorod meg...

Ha megkérdik hány éves vagy, akkor is azt mondod, hogy +24?

A 25+ az jelenti azt, hogy 25 fölött, a 25 alatt az csak simán 25 alatt, nem kell előjel, se subnet mask, csak simán leírod.

2014. okt. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Mennyi értelmi sérült ember jár ide...már bánom, hogy megkérdeztem...mit nem lehet azon érteni, hogy pályakezdőként+25 év alatt? Ez annyit tesz, hogy pályakezdőként keresek PLUSZ/MEG/ÉS 25 év alatt...nem 25 év feletti pályakezdő vagyok, hanem 25 év alatti...ez társul hozzá a "pályakezdőként" szóhoz..ezért lett az, hogy pályakezdőként+25 év alatt.


Jó mindegy, inkább felejtsük is el az egészet, majd ismerősöktől érdeklődök, mert nem bírjátok megérteni, amit mondok...

2014. okt. 28. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!