Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miből éljek meg, ha nem tudok...

Miből éljek meg, ha nem tudok jól kommunikálni és félek az emberektől, de nem akarok csicska lenni egy irodában?

Figyelt kérdés

Erősségeim, hogy olvasott vagyok, több nyelvet beszélek, de eddig bárhova kerültem én voltam akit folyamatosan ugráltattak és kiröhögtek a háta mögött. Nem tudok kiállni magamért és sajnos ez már gyerekként és így volt. Viszont jól tanultam, egyetemet is el tudtam végezni nagyon jó eredménnyel (igaz olyan területen ami nem sokat ér a munkaerőpiacon). Egy értéktelen vacaknak érzem magam, legszívesebben kivonulnék a világból és élnék egy pusztán mindentől távol. Lehet ezt is fogom tenni, mert már elegem van abból, hogy én vagyok a hierarchia legalján, de nálam sokkal hüyébb emberek előrébb jutnak csak azért, mert tudnak bánni az emberekkel.


A legutóbbi munkahelyemen, ahol szerkesztő voltam felmondtam, mert nem bírtam a közeget. Most munkanélkülin vagyok, de hiába nézem az álláshirdetéseket, látom, hogy mindenhol ez fog várni...



2014. nov. 18. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:
32%
Ne felj, majd egyszer nalad is betelik a pohar, amikor megszolalsz es kiallsz majd magadert :)
2014. nov. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, betelt a pohár és felmondtam! Hogy védjem meg magam, ha néha tényleg jogosan nevetnek ki, mert nem tudok haverkodni, képtelen vagyok jó fej lenni?
2014. nov. 18. 10:49
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Antiszociális vagy, értéktelen diplomával rendelkezel, meg a kívülállás végtelen egónövelő pozíciójával. Kezdhetnéd azzal, hogy nem tartod magadat és a veled egy pozícióban dolgozókat csicskának, a főnökeidet ostobának és elmennél egy pszichológushoz, hogy képes legyél normális emberi kommunikációra.


Az introvertáltság önmagában nem bűn, van nem egy ilyen ismerősöm kifejezetten jó pozíciókban, de legalább munkakapcsolat szintjén hajlandóak nyitni az emberek felé. Mert máshogy nem megy.

2014. nov. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Két dolog kell ahhoz, hogy egy munkahelyen szeressenek és tiszteljenek.

1. Legyél kedves, segíts mindenkinek, ahol tudsz!

2. Ha olyat kérnek tőled (nyilván nem a főnök, hanem a kollégák), amit nincs időd/kedved megcsinálni, akkor határozottan mondj nemet!


Fontos, hogy barátságos legyél, de az is, hogy határokat szabj, különben tényleg csicska leszel.

2014. nov. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!