Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Helo, szerintetek melyik...

Helo, szerintetek melyik szakma jobb a hegesztő vagy az asztalos?

Figyelt kérdés
2014. nov. 30. 20:57
 1/10 anonim válasza:
31%
Az asztalos sokkal jobb, azzal tudsz saját műhelyet nyitni otthon, és ha jól dolgozol akkor rengeteget kereshetsz. Pl ha egy szép minőségi étkezőasztalt és székeket készítesz, akkor az több mint százezer. Míg a hegesztővel minimálbérért elkéne járnod.
2014. nov. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A hegesztő! Gondolj bele, ő bárhol tud maszekolni is, és illetve hegeszteni mindig kell kézzel is, de az asztalos ipart a sok előre gyártott elemekből összepakolható cuccok kezdik jól hazavágni. Meg egy minősített hegesztő nem is pénzeket tud keresni, mondjuk egy olajcégnél, ahol a csöveket rakják össze, vagy egy nívós építkezésen stb...
2014. nov. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi, és melyik szakmával lehet töbet keresni?
2014. nov. 30. 21:10
 4/10 anonim ***** válasza:
26%

Ha jó vagy abban amit tanultál, akkor bármelyikkel!

A kettő közt a számottevő különbség az, hogy az asztalos, egy adott műhelyben dolgozik, ideális hőmérsékletek közt, stb.

Míg egy hegesztő, ha ajánlatot kap, akkor bejárhatja egy adott cég embere ként a világot is! De az lemondásokkal jár (család, barátnő, barátok stb) és sokszor ki lehet téve az időjárási viszontagságoknak- szibériában egy olajvezeték javítása nem a fázósok melója...

A lényeg, hogy mind két szakmánál fontos a kézügyesség, de azt neked kell eldöntened, hogy melyik áll hozzád közelebb, a melegebb tapintású fa, vagy a rideg,- hideg acél...

2014. nov. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi
2014. nov. 30. 21:23
 6/10 anonim ***** válasza:
27%
#1 LOL. Ha nincs rálátásod a szakmára, inkább meg se szólalj!
2014. nov. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

ez az oldal azért let kitalálva hogy az emberek amit nem értenek nem tudnak itt meglehessen kérdezni . én is megkérdeztem hogy SZERINTETEK melyik szakma jobb !!!

Nekem van már egy elképzelésem csak még nem vagyok biztos benne.!

2014. nov. 30. 21:50
 8/10 anonim ***** válasza:

Én szívesebben dolgozom fával, mint fémmel, de ki hogy.

A kommentelők pedig szerintem nem igazán vannak tisztában azzal, hogy miből is él egy maszek asztalos :)

2014. dec. 1. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi
2014. dec. 1. 18:57
 10/10 anonim ***** válasza:
75%

"Míg egy hegesztő, ha ajánlatot kap, akkor bejárhatja egy adott cég embere ként a világot is! De az lemondásokkal jár (család, barátnő, barátok stb) és sokszor ki lehet téve az időjárási viszontagságoknak- szibériában egy olajvezeték javítása nem a fázósok melója... "


Jó ezt hagyjuk már ez a kisebbség, aki ilyet csinál. Maradjunk a valóságban. Majd elmegy valahova 80-100 ezerért robotolni, vagy jobb esetben el tud menni mondjuk Németországba robotolni kicsit többért, de ott is inkább úgy lesz jó a pénz, ha hazaküldi ő meg úgy él ott, mint egy fakír.


Persze aerobik oktatós papírral is felcsövelhet úgy, hogy a Madonnát meg a Heidi Klumot tornáztatja és azt se tudja majd, hogy a Maldív szigeteken nyaraljon vagy a Karib tengeren hajózzon, de nem ezt kell az emberek szeme előtt lebegtetni, mert mikor aztán alig talál termet, ahol pár ezerért tornáztathatja a népet, akkor elég keserű a csalódás.


Itthon mindig nyomják, hogy a hegesztők hiányszakma, meg jól keresnek. Kamu. Biztos van, aki igen, de a többségnek kiszúrják a szemét egy kis fizetéssel, ha egyáltalán van állás lehetőség. És én az ország - állítólag - virágzó részén élek.

2015. márc. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!