Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az orvosi igazoláson szereplő...

Az orvosi igazoláson szereplő passzív táppénzes időszakot meghosszabíthatja a volt munkaadóm? Bővebben lennt.

Figyelt kérdés
Az a kérdésem, hogy én 2009.december.16 - 2010.január 14-ig kaptam az orvostól passzív táppénzre igazolást. (mert elküldtek a cégtől) Most a volt munkáltatom kéri a TB kiskönyvet, illetve 2 évre visszamenőleg a jövedelem igazolásokat. Írták, hogy a passzív táppénz folyósítása alatt NEM részesülhetek m.nélküli juttatásban sem. Az orvos által ki írt időszakban NEM kaptam semmit. De akkor most miért kéri a volt munkáltatóm az előző céges papírokat, arra hivatkozva, hogy a passzív táppénz folyósításának időtartama függ ezektől? SEGÍTSETEk!
2010. jan. 31. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:
A táppénz folyósítása miatt kell a TB kiskönyv,mert be kell abba vezetni .
2010. jan. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

értem... és ezt tom...

de minek kérik a jövedelemigazolásokat?


mennyi idő múlva küldik ,meg vajon a pénzt?

2010. jan. 31. 16:09
 3/4 anonim ***** válasza:
A jöv. igazolást nem tudom miért kérik , a táppénz jó sokára jön. Ha a volt munkáltatód szarakodik vele akkor még több idő!
2010. jan. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az előző céges papírjaid pedig azért kellenek, hogy megnézzék egyrészt, hogy van-e 30 nap biztosítási időd legalább, másrédzt, hogy megnézzék van-e legalább kétéves folyamatos biztosítási időd (ez a táppénzmértékéhez kell), továbbá az lőző cégek által kiadott jövedelemigazolás (zöld nyomtatvány + pótlap) az egészségbiztosítási járulékalapot képező jövedelmeidet tartalmazza (Ez meg a táppénz alap és táppénzösszeg kiszámításához kell.)
2010. febr. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!