Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen pozíciókra érdemes...

Ilyen pozíciókra érdemes elküldeni az önéletrajzomat?

Figyelt kérdés
7 hónapja keresek a szakmámban állást (diplomás vagyok amúgy), de semmi. Vagy semmi reakció az e-mail-ekre, se a személyes megkeresésekre, vagy nincs tapasztalatom (vagyis van, de csak 3 hónapos gyakorlat szintjén) és ezért nem alkalmaznak. A gyakorlatom alatt volt részem belekóstolni adminisztrációs feladatokba, nyaranta pedig szintén asszisztensként dolgoztam irodán. Érdemes lenne adminisztrátori vagy asszisztensi álláshirdetésekre pályáznom? Egyszerűen más már nem jut eszembe. Egy okj-s képzés elvégzésén is gondolkodom. Vki volt már így, hogy sikerült nem a szakmájában elhelyezkedni szakképzettség nélkül egy kis tapasztalattal?

2014. dec. 3. 12:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Megosztanád velünk milyen diplomád van és a diplomáddal milyen munkakörben szeretnél elhelyezkedni ?
2014. dec. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Ha van kapcsolatod van munkád is, ha nincs akkor ez van. Küldözgetheted a cégeknek az önéletrajzodat és várhatod a visszajelzésüket.
2014. dec. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Melyik városban keresel munkát kérdező?
2014. dec. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Én is diplomával dolgozom adminisztrátor-asszisztensként, ha szeretnél ilyen helyen dolgozni akkor próbálkozz, hátha felvesznek. Sok ilyen helyen direkt diplomásokat keresnek még akkor is, ha alapvetően OKJ-val végezhető lenne.
2014. dec. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
A végzettségedet valóban megnevezhetted volna. Ha pedig a adminisztráció területén volt gyakorlatod, akkor érdemes lenne ott próbálkozni.
2014. dec. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Igen, érdemes lenne arra is küldözgetni a Cvdet. Most őszintén: mit veszíthetsz? Max onnan se jön válasz. Ennyi.
2014. dec. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Sokáig Szabolcsban, mivel itt élek, de nem mondok újat, ha azt mondom halott ügy a dolog. Aztán jöttek a szomszédos régiók, most pedig a főváros 2 hete kb. És most érkezett vissza egy válasz e-mail is :D
2014. dec. 3. 20:33
 8/12 anonim ***** válasza:
Ahol próbálkozz: Budapest vagy Győr-Sopron és környéke (osztrák határ matt). Ha sehonnan semmi, akkor irány külföld.
2014. dec. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Nincs mese, ismerősökkel kell közölni nem tolakodóan, hogy állást keresel, és nagyjából belőni a területeket. Nekem az a tapasztalatom, hogy kapcsolatok nélkül nem megy, de van ismerősöm ellenpéldának. Ez az ismerősöm asszertív, én nem. Egy év munkakeresés után, egy ismerős segítségével kaptam adminisztrátori/asszisztensi jellegű állást. Szerintem érdemes mindenképpen megpróbálni, én sokáig szerettem, meg a társaság miatt nem is szívesen hagynám ott. Ha felvesznek, akkor nő a tapasztalatod, még ha ezen a területen is. Ki tudja, lehet, hogy egyszer majd egy szakmai állásnál is jól jön. Azért munka mellett nagyobb önbizalommal nézelődik az ember, ha a munkahelyén úgy érzi, letett valamit az asztalra. Szóval szerintem mindenképp jelentkezz ilyen állásokra.
2014. dec. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Beküldeni nem kerül semmibe, de ismerős nélkül szinte lehetetlen ilyen területen elhelyezkedni, mivel ezekre az állásokra jelentkeznek a legtöbben.
2014. dec. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!