Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha kamuzok önéletrajzban,...

Ha kamuzok önéletrajzban, felhivják a céget, és kiderül, jár azért valamilyen jogi lépés?

Figyelt kérdés
Mondjuk, volt egy munkahelyem. Itt egyszerű, egysikú volt a munka (fejlesztői), de mellette tanultam mást is, pl. tesztelést. Az új munkahely megköveteli a tesztelés technológia meglétét. Tehát ezt nem csináltam az előző helyen, de magamtól csináltam, igy be szeretném irni mint "munkakört" - de mi van, ha felhivják azt a céget, az meg persze WTF és mondjuk feljelent, hogy miért kamuztam róluk? Ilyen lehet?
2014. dec. 6. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Írd be azt, hogy mit csináltál. Ha én felvételiztetnélek, nem a munkakör érdekelne, hanem, hogy mit tudsz. Ha látom, hogy van elképzelésed az automatizált tesztelésről, akkor nem várnám el, hogy legyen ilyen munkaköröd is a múltban.
2014. dec. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
itt Londonban pl fel sem vesznek ha nem kamuzol. Neg a legutolso hugyos allas ia 2 ev tapasztalatot ker... persze normalis hatarokon belul hazuggy, pl h pincer voltal 2 evig, oda ugy sem kell tudas, barki megtudja csinalni, de pl egy programozasban mar nem kifizetodo hazudni, csak ha tenyleg vagod
2014. dec. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kötelező beleírni az önéletrajzba, hogy milyen cégnél dolgoztál. Elég ha annyit írsz pl. Autóalkatrész gyártó vállalat - gépbeállító ( ha viszont nevesebb cégről van szó érdemes odaírni mert jó referencia lehet ) Én személy szerint a munkahely után leírom a pozíciót és csinálok egy külön részt, hogy további ismeretek és oda leírom, hogy (pl) tesztelés technológia ismerete.
2014. dec. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem arról van szó, hogy NEM irom be, hanem hogy MEGMÁSITOK valamit, pl egy évet dolgoztam félév helyett, ezt is csináltam pedig nem, stb. Az, hogy ezt ténylegesen hogy oldom meg, az majd az én gondom.
2014. dec. 8. 12:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Értem, de amennyiben nem írsz cégnevet nem tudnak utána kérdezni. Ha meg felvettek akkor meg már mindegy mert a képességeid szerint megfelelő vagy a munkára.

Nem hinném, hogy utána azzal foglalkoznának, hogy felhívogatják a volt munkahelyed, hogy tényleg azt csináltad-e amit írtál.

Annyit hazudj amennyit alá is tudsz támasztani a képességeiddel.

3 év helyett nem érdemes 10-et hazudni de 2év 2 hónapra írhatsz 3 évet is.


Ha mégis utána kérdeznének nem lesz jogi következménye max. kiderül, hogy hazudtál és nem kapod meg az állást.

2014. dec. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!