Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki mennyi idő alatt talált...

Ki mennyi idő alatt talált munkát Ausztriában, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Már egy másfél hónapja vagyok kint Ausztriában albérletben Németül mindenkivel társalgási szinten beszélek. Cukrász vagyok,konyhán is dolgoztam és munkában nem vallogatok.Naponta átlagosan 15-20 helyre küldök levelet. Vissza is írnak de majd mindig hívjuk. Gyakorlatilag ami szóba jöhet állás arra mindegyikre jelentkezem. Társalgási Nyelvtudás megvan,szakma megvan,nem válogatok még sincs állásom.Kiváncsi vagyok a tapasztalatokra?

2014. dec. 7. 17:36
 1/3 A kérdező kommentje:

Most már KB két hónapja vagyok kint Ausztriában albérletben napi 20 helyre írok. Előzőleg 2X voltam kint OLX hirdetésre jelentkeztem mindkettőnél ráfáztam elment 600.000ft om ezzel fáztam rá.


Cukrász vagyok több év vendéglátós tapasztalattal erős Német nyelvtudással.Minden szakmára jelentkezek nem válogatok.Szakmunkásként sem és a szakmámban sem tudok elhelyezkedni mert nem kapok munkát.Ennek az az oka Török,Román,Cseh, meg minden nemzetiség odament és már tudnak válogatni.Olyan munkákban amit sokan megtudnak csinálni ezer hülye áll már ott is sorba.Februárban megyek haza mert elment az összes pénzem amit az életem folyamán megkerestem.Amit én mindenkinek mondanék maga menjen albérletbe de ha jól beszéli a nyelvet ma már az is kevés.A maradék 750 Eurómmal vágtam neki az albérletnek munkát azt hirdetnek dögivel csak a legszarabbra is ezer jelenkező van.Ahogy ismerősöm mondta telt ház van. Kíváncsi vagyok tényleg mások tapasztalatára is akik most mentek ki.

2015. jan. 2. 20:26
 2/3 anonim válasza:
51%

Szia!


Olvastam amit írtál. Én ugyanebben a cipőben járok. Tavaly kimentem Németbe, felvett a heuwieser gmbh műszaki rajzoló állásra. Nem fizettek ki teljesen, ahogy a többi Auslandert (lengyel, szlovén, stb) sem, így felmondtam. Még a papirjaimat is a müncheni bíróság felszólítására küldte csak el. Feladtam a jó helyemet itthon. Hiába pályázok gépészmérnök diplomával, minőségügyi végzettséggel, targoncavezető jogsival, tervező gyakorlattal, profi német önéletrajzzal, jó nyelvtudással állásokra, semmi válasz. Megnéztem a leveles ládámat, kb 300-400 helyre küldtem el eddig, de semmi. Még azok se válaszolnak, akik elvárásnak ungarisch kenntnissét kértek... És én is kb 1 misi minuszba vagyok ennek a szarnak köszönhetően. Ú.h. nem vagy egyedül. Azóta összejött vmi kinn amúgy? Egyébként 1000% szerencse az élet, nem más...

2015. febr. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Most február végére hazajöttem mert elfogyott az összes pénzem volt kint fix albérletem,bankszámlám,Cukrász és eladói szakmával mentem ki,stabil erős német nyelvtudással mentem ki.Rokonom segített az albérletben.Az autót hogy legyen nagyon kérték mindenütt gyakorlatilag Ausztriában már ez is alapfeltétel (ahogy utólag beszéltem másokkal ezt ők is említették).Kb 3 hónapot voltam kint elfogyott a pénzem hazajöttem.Engem minden héten hívtak állásinterjúra és mégse jutottam be sehova.A WC-pucolón át a kukásig az építőipari segédmunkáson át közmunkákon át mindenre jelentkeztem.Amihez nem kell szakma vagy sokan eltudják végezni emberből túlkínálat van.Én úgy látom már olyan igények vannak hogy képtelenség megfelelni ma már.Legyen fix bejelentett lakcímed,autód,bankszámlád,e-kártyád,több éves munkatapasztalatod,ha nem ott élsz ahol van a munkahely vidékiek nagy hátrányban,menő keresett szakmák nélkül senkit nem buzdítanék.És amit halottam az albérletet is nagyon munkához kötik nem csak a munkát a fix kinti lakcímhez, (albérlet is inkább ismerős által).


A probamunkát hogy nem akarják kifizetni 6 ból 4 eljátsza.Gyakori trükk hogy elkérik a bankszámládat és majd hó végén utaljuk (ami természetesen nem történik meg).Illetve volt olyan is aki utólag próbált papírt aláíratni.Nekem 250 eurót összeségében így nem fizettek ki plusz erre anyagi kár az utiköltség ami alkalmanként minimum 8 euró.Havonta kb 100euróm bánta a munkaadók,kinti közvetítő irodák hülyeségeit csak útiköltségileg.Ha valakit behívnak próbamunkára előtte kell fixálni mennyit fizet rá,minden telefonhívást rögzíteni,a személyes találkozón a beszélgetést telefonon rögzíteni,amit adnak papírokat azokat mind lefotózni.Egyetlen munkaadóval nem találkoztam a 3 hónap alatt ahol minden korrektül rendben let volna.Ha ott szórakoznak először figyelmeztetni ha ez sem segít a munkakamaránál (Arbeitskammra) bevinni a bizonyítékokat és feljelentést tenni.Ma már megdöbbentő de annyira szemetek ezek a munkaadók hogy kötelező a beszélgetéseket felvenni és a dokumentumokat fényképezni.Egyet fel is jelentettem jött egy válaszlevél rá hogy ott én nem is dolgoztam.Amikor reklamáltam ott viszont eljárt a szája (Cukrászat hogy a karácsony környékén így oldották meg az ingyen többlet munkát és rajtam kivül még 3 emberrel ezt eljátszották).Ez egy trükk sok a jelentkező ma te jössz holnap te nem fizetnek és ha sok a munka szezonokat simán ki lehet vele húzni.

2015. márc. 3. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!