Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megteheti ezt a főnököm?...

Kriszti1110 kérdése:

Megteheti ezt a főnököm? Nagyon fontos, így léci értelmes válaszokat adjatok.

Figyelt kérdés
Úgy kezdődött a sztori, hogy még novemberben lebeszéltük vele a karácsonyt és akkor azt mondta, hogy 24.,25. nem dolgozunk, majd ő viszi a boltot. Múlt héten viszont már azt mondta, hogy dolgozni kell, de csak du. 2-ig. Ma viszont már közölte a munkatársammal, hogy ugyan úgy reggel 6-tól bent kell lennünk este 10-ig, mert ha nem akkor le lesz vonva a bérünkből. Egy kis italboltban dolgozok és én úgy tudtam, hogy nem is dolgozhatnánk meg nyitva se lehetnénk.

2014. dec. 9. 09:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
54%

"Munkaszüneti napon csak a megszakítás nélküli munkarendben, vagy a rendeltetése folytán e napon is működő munkáltatónál, illetőleg ilyen munkakörben lehet dolgozókat foglalkoztatni."

"A törvény szerinti "munkaszüneti napon rendeltetése folytán működő munkáltató, illetve munkakör" például vendéglátás, az idegenforgalmi, turisztikai szempontból kiemelt települések üzletei, központjai, élelmiszerboltjai, vásári rendezvények árusai, virágüzlet halottak napján stb. -"

Szóval igen, dolgozhattok 25-én is.

24-e pedig egyébként is munkanap.

2014. dec. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.
2014. dec. 9. 10:09
 3/11 -Eszter- válasza:
70%
24-e munkaszüneti nap, most 13-ám dolgozzuk le...
2014. dec. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy tudtam, hogy 24.-e munkaszüneti nap, 25. 26. meg alapból piros betűs ünnep, épp ezért nem értem. Másrészt meg ismerősöm CBA-ban dolgozik és ők abszolút nem dolgozhatnak karácsonykor ezért furcsállom, hogy nekünk kell dolgozni, mert ez csak egy pici italbolt, ahol csak alkohol és egy-két üdítő van, élelmiszer abszolút nincs.
2014. dec. 9. 11:22
 5/11 anonim ***** válasza:
46%

Nem néztem még, hogy idén hogy lesz. De 24-e alapból munkanap. Csak akkor most ezek szerint előtte kell ledolgozni és pihenőnap lesz.

Szerintem ezt a főnököddel beszéld meg.

Nyilván azért akar nyitva lenni, mert úgy gondolja, hogy lesz forgalom. De tényleg szokott lenni?

Bár piára mindig van igény, sajnos.

Egyébként én a helyedben már jó előre közöltem volna, hogy aznap nem megyek. Ha munkanap, akkor írjon ki egy szabadságot aznapra. Az sem érdekel, ha azt az egy napot levonják.

2014. dec. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
November közepén megbeszéltük, hogy 25-én nem dolgozom, mert anyuék akkor jönnek haza és szeretnék velük lenni, akkor azt mondta, hogy jó. Múlt héten már az volt, hogy de dolgozni kell, de csak du. 2-ig, ma meg már közölte, hogy egész nap ott kell hogy legyek, mert ha nem akkor levonja. Nekem igazából ez nem tetszik. Ha novemberben is azt mondta volna, hogy munka lesz, akkor én is úgy szerveztem volna. Azt meg nem mondanám, hogy hűű de nagy a bevétel...
2014. dec. 9. 12:09
 7/11 anonim ***** válasza:
37%

Mondd meg neki, hogy mivel nem így beszéltétek meg, te már a szüleiddel szerveztél programot, ezért nem tudsz bemenni.


Aztán meg álljon be ő a boltba, ha annyira nyitva akar lenni :)

2014. dec. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is ez volt a tervem, csak gondoltam előbb megtudakolom, hogy mennyire lenne jogos a kérésem.
2014. dec. 9. 18:28
 9/11 anonim válasza:
100%
Ha az utolsó választ megfogadod, ne csodálkozz, ha 27. - én már nem lesz hova visszamenned...
2014. dec. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Jól írták, ne menj be.
2014. dec. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!