Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek ennyi pénzért...

Szerintetek ennyi pénzért érdemes lenne visszamennem hamarabb dolgozni?

Figyelt kérdés

Nyáron fogok szülni. Tegnap felmerült bennem, hogy mivel úgyis anyósékkal lakunk ezért amikor a kicsi kb hat hónapos lesz visszamennék dolgozni. Minimálbért kapok, ezért a fizetésem havi 64000 forint. Ennyiért visszamenjek dolgozni?

Persze, ez csak egy ötlet, még a család sem tudja.


2014. dec. 10. 08:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Csak akkor kaphatod tovább a gyedet, ha vársz a gyerek 1 éves koráig, és utána mégy vissza dolgozni.


Azaz nemcsak hogy NEM érdemes, de egyenesen hülyeség fél év után visszamenni. Elveszted a gyedet, kevesebb lesz a pénzed.

2014. dec. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%

Nem.

Nekem olyan fura, h valaki, aki fél év múlva fog szülni, már azt tervezi, hogy mikor megy vissza dolgozni. Ezt egy nagyon céltudatos felsővezetőnél megértem, ahol a babára majd 0-24-ben bébiszitter vigyáz. Te hogy tervezed megoldani? Anyós vigyázna rá? Mert akkor nem ártana tájékoztatni róla. Fogalmad sincs még, hogy hogy fogsz kisbabás helyzetekre reagálni.

Egyebekben, pedig amit 1. írt.

2014. dec. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Azt sem szabad kifelejteni a szamitasbol, hogy a gyereknek szuksege van az anyjara. Semmikeppen sem tesz jot egy babanak, ha 6 honaposan elszakitjak az anyjatol. Egy csomo kesobbi problema megalapozoja lehet.


Persze ha nincs mas valasztas, akkor nincs mit tenni, de ha egyszeruen dontes kerdese, akkor ne menj vissza dolgozni, es maradj a gyerekkel legalabb 2 eves koraig, de az sem baj ha 3 eves koraig.

2014. dec. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%
Nagyon érdekes elképzelés, és hol marad a GYEREK érdeke? 6 hónapos gyerek gyakorlatilag össze van nőve az anyjával. Még meg sem született és már azon gondolkozol, hogyan szabadulj meg tőle! Ráadásul minimálbérért.
2014. dec. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Nyáron fogsz szülni, tehát még éppen csak terhes vagy, de már azon gondolkozol, hogy 6 hónaposan visszamehess.

Én egész terhességem alatt azon dolgoztam, hogy minél tovább itthon tudjak maradni.

Mivel úgyis anyóséknál lakunk?-és, anyósnak szülöd azt a gyereket???

2014. dec. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Mint írtam, ez csak egy ötlet. Két év múlva úgyis másik babát tervezek.
2014. dec. 10. 09:11
 7/15 anonim ***** válasza:
42%

Ja, és ha két év múlva úgyis másikat tervezel, akkor ez, amelyik még meg sem született, máris nem számít.


Hát wow...

2014. dec. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

Bocs, de úgy írsz, mintha a gyerekszülés egy ilyen kis mellékes dolog lenne, kipottyan, aztán fürdés, meló.

Magyarországon olyan szerencsés helyzetben vagyunk, hogy 2-3 éves korukig a gyerekünkkel lehetünk, mert kapunk gyedet, gyest. Aki megteheti, az használja ki!

Anyósékhoz szülsz, aztán még egyet, és még az is természetes neked, hogy anyós fogja nevelni. Hát gratulálok!

2014. dec. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

-minimálbért keresel

-anyóséknál laktok

-nem lelkesedsz azért, hogy babázz


Miért vállaltatok babát? Komolyan, minek? Vele se akarsz lenni!

2014. dec. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%

Az egy dolog hogy milyen ötleteid és elképzeléseid vannak, de amint megszületik a babád, hidd el minden borulni fog.

Az én fiam is kicsi még, 1 év 3 hónapos, még nem tud járni, beszélni, nem tudom elképzelni hogy valaki másnak tegye meg az első lépéseit vagy mondja az első szavait. Akkor lenne érdemes ezen gondolkodnod ha pl egy vezető beosztásban dolgoznál minimum 2-300.000 ért és baromi karrierista lennél, a minimálbéreddel nyilván nem az a kategória vagy.

2014. dec. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!