Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A jogászoknak miért mániájuk...

A jogászoknak miért mániájuk a doktori cím?

Figyelt kérdés
Előre mondom: tisztelet a kivételnek. Saját tapasztalatból írom, hogy pl facebookon akárhány jogász és orvos adatlapját nézem meg, a jogászok nagy részénél oda van biggyesztve az FB-s névbe is a Dr... Oké, hogy az a hivatalos neve, mióta ledoktorált, de orvosok facebookján nagyon ritkán látom, hogy ott is használnák. (Pl. akik engem kezeltek és rájuk kerestem vagy ismerőseim, akik orvosok/jogászok). Biztos van ellenpélda is, de akár ha találkozom egy jogásszal illetve orvossal és NEM úgy mint orvossal, ügyvéddel, csak mint civillel, a jogászokra jellemzőbb, hogy még a civil bemutatkozásnál is mondja a Dr-t. Legtöbbször, mikor olyan orvoshoz megyek, akinél még sose voltam, még a rendelőben se úgy mutatkozik be, hogy Dr X Y a nevem, hanem cím nélkül. És ez nekem tök szimpatikus, mert szerénységet mutat, hogy csak akkor használja a Dr-t, ha muszáj, amikor a teljes nevet kell használni mindenképp és nem nagyzol, henceg vele.

2014. dec. 14. 15:34
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
40%
Végezd el a jogi egyetemet, hidd el, te is használnád a neved előtt, a jól megérdemelt doktor jelzőt.
2014. dec. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim válasza:
22%
Én orvostanhallgató vagyok. Engem nagyon zavar, hogy a jogászok doktori címet kapnak. Miért? Valaki elmagyarázná nekem? Mit tesznek ők az emberekért, az életükért?
2014. dec. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
Első, ennyi erővel minden orvos is jogosan használná MINDEN szituációban, ők is tesznek érte legalább annyit, ha nem többet.....
2014. dec. 14. 15:41
 4/44 A kérdező kommentje:
Vagy szerinted az orvos nem érdemli meg, csak a jogász?
2014. dec. 14. 15:41
 5/44 anonim ***** válasza:
67%
Mind az orvos, mind a jogász megérdemli! Ha használni akarja, használja! Mindenki, aki birtokában van egy bizonyos fokú tudásnak, megérdemli a doktori címet. Én is használom jogászként, a feleségem pedig a földrajz tudományok doktora.
2014. dec. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
Még mindig nem érted.... Nem mondtam, hogy nem érdemli meg, hanem azt mondtam, hogy a jogászok (tisztelet a kivételnek) sokkal nagyobb előszeretettel használják pl. civil életben is. Pl első randin vagy bármilyen civil első találkozáskor szerintem elég gáz úgy bemutatkozni, hogy Dr. XY vagyok, legyen az akár jogi, orvosi, gyógyszerészeti vagy bármilyen doktori, mert nagyképűségre vall.
2014. dec. 14. 15:58
 7/44 anonim ***** válasza:
57%
Én ezen valahogy sohasem akadtam fent. Szerintem teljesen jogos, hogy használja. Évekig tanult és megszerezte a címet, nem nagyképűség, hogy használja...
2014. dec. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
35%
Nem hinném hogy nagyképűségre vallana, ha akár az első randin vagy egyéb helyen úgy mutatkozol be, lévén, ha megvan a doktori végzettséged, az ember ki is használja. Nem is értem, miért zavar, ha valaki használja.
2014. dec. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
58%
De jó, hogy valakinek ez a legnagyobb problémája.
2014. dec. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:
Nem az zavar, hogy adott helyzetben használja, hanem az, amikor valaki már-már kérkedik vele, mert ennyi szerénység nincs benne, hogy minden szituációban válogatás nélkül használná, holott sok professzor sem úgy mutatkozik be, hogy Prof. Dr. XY vagyok..... Pedig az sokkal magasabb titulus. Nem véletlenül mondják, hogy " van mire szerénynek lennie".
2014. dec. 14. 16:32
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!