Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A diákmunka beleszámít a...

A diákmunka beleszámít a munkanélküli segély kötelező időtartamaba?

Figyelt kérdés
Fősulis mellett voltam diákmunkan majdnem másfél évet.A jelenlegi munkahelyem meg fog szűnni,de itt csak fél évet voltam.Kérdésem,hogy beleszámít -e a munkanélküli időtartamaba a diákmunka?Három éven belül volt amúgy.
2014. dec. 15. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
nem!
2014. dec. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De most őszintén?Akkor mi a ká er u er vé a anyjukér' adóztatják meg?
2014. dec. 15. 13:41
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Mert minden jövedelem után adózni kell. Ha csak nem feketén dolgozol, de olyan diákmunka közvetítő meg nincsen akik adót csalnának és akkor sem fizetnének többet a nettónál!
2014. dec. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
adót fizettél belőle, de munkaerőpiacit nem. Ezért nem jár álláskeresési.
2014. dec. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
Igen, jól ki van ez találva. Mert ha egy iskolát elvégzett fiatal, nem tud elhelyezkedni, akkor segélyt se kapjon, csináljon amit akar. Onnantól kezdve senkit nem érdekel a sorsa. 15-20 éve, ha nem volt munkád és előtte munkád sem volt kaptál 1 évig segélyt! De akkor könnyebb is volt munkába állni, pár hónap alatt ellehetett helyezkedni, nem úgy mint ma, hogy évekig nem adnak munkát és segélyt se és segítséget sem semmiben.
2014. dec. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
57%

E attól függ. Ha külön kérted, hogy vonják belőle azt is ami ennek a feltétele, akkor igen.

Én kb 10-13 éve csináltam ilyet, az akkori szabályok szerint (mivel én "vonattam" mindent a fizetésemből anyukám tanácsára), így az egyetem elvégzése után egyből megvolt a 200 bedolgozott napom és munkanélkülivel kezdtem az életemet. Őszintén nem volt rá szükségem, mert találtam munkát de nem jött azért rosszul. :)

2014. dec. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!