Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az úgy rendben van, hogy...

Az úgy rendben van, hogy közalkalmazottként (közteres) diplomával havi 114 ezer nettót akarnak adni úgy hogy 12 órázom?

Figyelt kérdés

A középfokú holland és portugál nyelvvizsgámat nem veszik figyelembe, a holland és portugál nyelvre nem adnak támogatást.

Mit szóltok ehhez a fizuhoz ennyi munkával? (Napi 1,5 óra tömegközlekedéssel csak oda)



2014. dec. 17. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Már ne haragudj, de ha hollandul és portugálul beszélsz, mi a fenét keresel a közszférában??? Ott államilag meghatározott bértábla van, és csak azt a nyelvtudásodat kötelesek figyelembe venni, amire a munkád során szükséged van. Ilyen tudással ezerszer jobb helyet is találsz, csak rá kell állni. Pont nemrég néztem valamelyik álláskereső oldalt, több cégnél is kerestek portugál nyelvtudással alkalmazottat egészen jó beosztásokba. És ugye ez nem egy tucatnyelv, amit minden második ember beszél. Ébredj fel, és eszedbe ne jusson leragadni ott, ahol vagy! Sok sikert!
2014. dec. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Felejtsd el a közszférát, pláne holland és portugál nyelvvizsgával.

Mi a végzettséged?

2014. dec. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A Zrinyin végeztem, "biztonségi szakon". (magánbiztonság, civil rendészet, biztonságtechnika) Innen a közférában való "bennragadás", ill rendvédelemben.

A holland és portugál nyelvtudásom középfokú, hiszen csak középfokú a nyelvvizsgám. (A társalgási szintnél kicsivel felettébb érzem a valós tudásomat)

Kizsákmányolva érzem magam a fent említett fizu összegét nézve, pláne ennyi munkavégzéssel.



Vannak még persze ilyen kis hülye szakmáim amiket említeni is félek. Ilyen például egy hangmérnöki végzettség (esélytelen elhelyezkedés), ács-iparos, felszolgáló.

"Mi legyek", emberhez méltó fizetésért vagy legalább csak beosztásért..? :-S (protekcióm, na az nincs)

2014. dec. 17. 22:15
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

1. nincs rendben, de ez a közszféra, annyit kapsz, amennyi a bértábla alapján jár.


2. 1,5 órás utazást ne számold bele, az nem a munkaidőd része, az senkit nem érdekel, hogy hogy jutsz el a munkahelyedre és vissza.


3. ha valóban rendelkezel holland és portugál nyelvtudással, próbálkozz a versenyszférában, sokkal, de sokkal többre viheted, jóval több pénzért. Nem tucat nyelveket beszélsz, így nagy eséllyel találnál jól fizető állást. A tehetségedet ne pazarolt el közalkalmazottként. sok sikert!

2014. dec. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Igazuk van az előttem szólóknak, ideje kihasználni a képességeidet. Én fel sem kelnék nap mint nap ilyen fizetésért ilyen készségekkel.

Tuti találsz ennél jobb munkát. Nekem az egyik ismerősöm spanyol nyelvtudással eltudott helyezkedni egy multinál (180-190 nettót keres). Pedig nincs nyelvvizsgája sem és csak egy érettségije van.

2014. dec. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%

közalkalmazottként miért kellene a nyelvvizsgáidra pénzt kapnod?!

miért ezt a két gagyi nyelvet választottad? :-)

2014. dec. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
Azt kell megnézned, hogy milyen beosztásban vagy, mert, ha az a pozíció nem igényel felsőfokú végzettséget, akkor nem számítják be a diplomádat. A nyelvvizsgát is csak ott számítják be, ahol a munkakör megkívánja.
2014. dec. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
Nincsen rendben. Szerintem komolyabb biztonsági cégeknél számítanának ilyen munkaerőre.
2014. dec. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Párja a galamboknak gyereknek: Mert beszámítják a közszférában a nyelvvizsgát okostojás. A portugál anyanyelvem, a spanyolt suliban tanultam és a baráti köröm fele spanyol. De ha már itt tartunk beszélek angolul is, csak azt már inkább le se írtam. Angolul tudni ma már olyan alapvető tényező kéne legyen mintha valaki wc-re menne. Én élből lőném le azt aki legalább angolul társalgási szinten nem tud. Gyerekek, világnyelv -.- Eu-ban sajnos mi beszélünk a legbotrányosabban angolul, már ha beszélünk. (tisztelet a kivételnek)
2014. dec. 19. 14:24
 10/10 anonim ***** válasza:
78%
Kjt. 74. § (1): "Idegennyelv-tudási pótlékra jogosult a közalkalmazott, ha olyan munkakört tölt be, amelyben a magyar nyelv mellett meghatározott idegen nyelv rendszeres használata indokolt." - a te munkakörödben gondolom nem indokolt az idegennyelv használata, innentől kezdve te nem vagy jogosult az erre vonatkozó illetménypótlékra. Amennyiben közalkalmazott vagy, úgy az Mt. tanulmányozása mellett erősen ajánlom a Kjt. alapos áttekintését is. Én szerintem egy biztonsági cégnél biztonsági szervezőként majdnem 2x ennyi lenne a fizud.
2014. dec. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!