Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A győri Audi gyárban mennyire...

A győri Audi gyárban mennyire zsigerelik ki az alkalmazottakat?

Figyelt kérdés

Most nem konkrétan a sori munkásokra gondolok(bár ők is nyilatkozhatnak),mert ők fix műszakban dolgoznak hanem az egyéb alkalmazottakra,


Mérnökökre,logisztikai vagy egyéb adminisztratív munkatársakra.


Értem ezalatt,hogy milyen a munkarendjük,mennyit kell túlórázni?


Folyamatos-e az a túlóra,értsd napi szintű?


Jut-e még energia,idő egyéb szabadidő tevékenységre,vagy hullafáradtság lesz úrrá rajtuk ha hazaérnek.


Az Audi híresen munkaerő-és családbarátnak hirdeti magát,jogosan állítják ezt vagy csak marketing része?


+ kérdés:


Arányban van-e az elvégzett többletmunka a fizetéssel?



2014. dec. 20. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol kizsigerelik a dolgozókat! Gondolom 25 év alatti vagy.
2014. dec. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

A fizikai dolgozokat sem zsigerelik ki, a szellemieket meg plane nem.


En het evet dolgoztam korabban mernokkent az Audiban, szinte soha nem tuloraztam. Van nehany terulet ahol elofordul, de ott is kifizetik vagy lecsusztathatod. En anno bementem fel 8ra, eljottem 4kor, egyaltalan nem voltam kipurcanva. Felesegem szinten volt ott mernok, neki sem volt soha gondja, egy evben egyszer leltaroztak hetvegen, aztan ennyi.


Ha olyan teruleten vagy, akkor elofordulhat hogy gyakrabban kell kulfoldre utaznod, de ez is le van szabalyozva.


Az Audi abszolut ajanlott munkahely, legyel fizikai vagy szellemi dolgozo.


Nyilvan elofordulnak ott is hulye fonokok, mint barhol. tobb mint tizezer alkalmazottja van, nem lehet mindenki tokeletes. De a vallalati filozofia teljesen rendben van.

2014. dec. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2


Ez elég jól hangzik.


Mondjuk akikkel én beszéltem logisztikai területen dolgoznak főleg,ők fél -8ra mennek és fél6,6 előtt ritkán mennek haza,Olyanra ,hogy munkaidő szerint mentek volna haza nem nagyon emlékeznek.

Másrészről meg elég nagy a fluktuáció azokon e terülteken,gondolom nem véletlenül.

Egyébként mérnököt is ismerek aki 6-kor jár haza,azért kérdezem mennyire általános ez.


Meg ahogy hallom törzsszám 24000 körül jár már,szóval nem tűnik egy "nyugdíjig ott dolgozom helynek".

2014. dec. 20. 17:45
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Teruletfuggo, mondom. Ahol az operativ tevekenyseghez kapcsolodik a munka (azaz a gyartashoz), ott ez elofordulhat, de ez nem altalanos, ill. nem kozpontilag elvart.


Sokan egyebkent elhuzzak a napi melot, hogy legyen tulorajuk amit kifizethetnek, vagy lecsusztathatjak, es akkor lesz belole szabadnap.


Az AHM a vilag egyik legkorszerubb gyara, szakmailag abszolut a csucsra lehet kerulni, legyen barmilyen terulet.


Hogy nem maradsz hogy nyugdijig? Persze, az ember valtozik, valtoznak az igenyei is, ha ugy gondolja akkor az audis tapasztalataira tamaszkodva konnyen talal mashol allast. Karrierugrasnak is jo, de ha valaki csak egy biztos, jol fizetu munkahelyet akar, azt is talalhat.


Sok embert ismerek akik ott dolgoznak, van aki mar az indulas ota ott van, az pedig mar tobb mint 20 eve volt...

2014. dec. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4


"Teruletfuggo, mondom. Ahol az operativ tevekenyseghez kapcsolodik a munka (azaz a gyartashoz), ott ez elofordulhat, de ez nem altalanos, ill. nem kozpontilag elvart"


Ha nem központilag elvárt,akkor valszeg a felettes várja,valószínűleg nem jófejségből.


"Sokan egyebkent elhuzzak a napi melot, hogy legyen tulorajuk amit kifizethetnek, vagy lecsusztathatjak, es akkor lesz belole szabadnap"


Igen,van ilyen ember,hogy jókedvéből túlórázik?

Nem elég az alap fizu?

Egyébként úgy hallottam túlórát nem fizetik ki,csak ki veheted szabadnapként,ha van rá lehetőséged.


"Persze, az ember valtozik, valtoznak az igenyei is, ha ugy gondolja akkor az audis tapasztalataira tamaszkodva konnyen talal mashol allast"


Akkor az Audi ezek szerint mégse fizet olyan jól,nyilván nem váltanál olyan munkahelyre ami rosszabbul fizet nem?

Vagy ekkor választék van Audinál jobban fizető helyekből?


"Sok embert ismerek akik ott dolgoznak, van aki mar az indulas ota ott van, az pedig mar tobb mint 20 eve volt"


Na,ez az.De ha a törzsszám 24000 akkor ez azt jelenti,hogy a gyár teljes létszáma(most kb 12000) kicserélődött már egyszer.

Ha beleszámolom ,hogy a kezdetekkor nem dolgoztak ott ennyien,csak szép lassan érte el ezt a számot akkor ezt is jelenti,hogy kevesen vannak(az összlétszámhoz viszonyítva)akik régóta dolgoznak ott,meg van egy nagyobb tömeg aki kicserélődött.


De hova távozott ez a sok ember,ahol ennél jobb körülményeket,feltételeket talált?

2014. dec. 20. 18:16
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

"Igen,van ilyen ember,hogy jókedvéből túlórázik? "


Alapbol en is tulorazom a mostani helyemen, napi fel, egy oraval tobbet szoktam bent lenni, ellenben penteken korabban jovok el es ha ugy adodik akkor kiveszek egy csuszonapot. A kutya nem varja el, ugy osztom be a munkat ahogy nekem jol esik.


"Nem elég az alap fizu? "


Ezt neked kell eldontened. Odamesz, palyazol, ha megfelelsz akkor mondasz egy fizetesi igenyt, ok adnak egy ajanlatot, ha megfelel elfogadod, ha nem akkor nem. Semmi sem kotelezo. Ez a kerdesed egyebkent is nemi tajekozatlansagrol tanuskodik: a fizetesed az hatarozza meg, mennyit ersz a munkaeropiacon.


" ki veheted szabadnapként,ha van rá lehetőséged. "


Igen, ez mar az en idomben is igy volt, es a mostani helyemen is igy van.


"Akkor az Audi ezek szerint mégse fizet olyan jól"


Mindig az a kerdes, mihez kepest. Lasd fentebb.


"Vagy ekkor választék van Audinál jobban fizető helyekből? "


Nezz korul es meglatod mennyi ajanlatot kapsz. Egyebkent az sem garantalt hogy az Auditol kapsz egyaltalan ajanlatot, ezt csak a rend kedveert emlitem meg.


"De ha a törzsszám 24000 akkor ez azt jelenti,hogy a gyár teljes létszáma(most kb 12000) kicserélődött már egyszer."


Az Audi 1993-ban vette fel az elso embereket Gyorben, azaz tobb mint 20 eve. Ennyi ido alatt szerintem ez messze nem nagy fluktuacio, raadasul nem csak az kapott torzsszamot, aki ott is dolgozott, a gyakornokok is kaptak pl. De ennek semmi jelentosege nincs a te szempontodbol.


"De hova távozott ez a sok ember,ahol ennél jobb körülményeket,feltételeket talált?"


Nem biztos hogy jobbat talalt, lehet tele lett a toke az egesszel. Majd ha lehuzol valahol 6-8 evet, rajosz hogy az ember neha ugy erzi hogy valtania kell, fuggetlenul attol hogy az adott korulmenyek jok vagy nem. Ezer es egy oka lehet a valtasnak.


Amugy milyen munkakor erdekelne?

2014. dec. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6


"A kutya nem varja el, ugy osztom be a munkat ahogy nekem jol esik"


A kivétel erősíti a szabályt.


"Semmi sem kotelezo. Ez a kerdesed egyebkent is nemi tajekozatlansagrol tanuskodik: a fizetesed az hatarozza meg, mennyit ersz a munkaeropiacon."


Félreértettél,azt mondtam,hogy nem elég az alap fizu(a megélhetéshez),ezért

kéne túlórázni.


"Igen, ez mar az en idomben is igy volt, es a mostani helyemen is igy van"


Igen,de fizetni nem fizetik,ki max kiveheted.

Tehát nincs az,hogy "nekem inkább a pénz kéne".


"Mindig az a kerdes, mihez kepest. Lasd fentebb."


Hát mondjuk a normál,középosztálybeli megélhetéshez(+)gyarapodáshoz,félretevéshez.


"Nezz korul es meglatod mennyi ajanlatot kapsz"


Csak informálódok semmi extra.


"Ennyi ido alatt szerintem ez messze nem nagy fluktuacio"


Attól függ mihez képest.


"Nem biztos hogy jobbat talalt, lehet tele lett a toke az egesszel"


Ez valószínűleg így van.



Amugy milyen munkakor erdekelne?


Egyenlőre csak informálódom,leginkább az érdekel mennyi köze van a cégnek a külvilág felé tükrözött képének a valósághoz(érstd mennyire dolgozik jól a marketingosztály),mert elég sokféle véleményt hallok,olvasok és nincs igazán kialakult képem.



Itt elég sokféle véleményt olvasni,amik kicsit(?) árnyalják az általad leírt összképet:


[link]

2014. dec. 20. 22:27
 8/8 anonim ***** válasza:

"át mondjuk a normál,középosztálybeli megélhetéshez(+)gyarapodáshoz,félretevéshez. "


Nade a vilag nem igy mukodik, elmondtam feljebb. Annyit kapsz amennyit ersz. Ha keveset ersz az nem feltetlenul a vilag hibaja.


Amugy meg keress jobban fizeto ceget mint az Audi. Biztos van, es ha eleg jo vagy, talan ajanlatot is kapsz.


Az altalad belinkelt cikket meg a kommenteket meg nem olvasom vegig, lehet olvastam mar, lehet kommenteltem is.


A vilag tele van egyfolytaban siro emberekkel, kulonosen Magyarorszagon szokas a folyamatos panaszkodas. En ugy vagyok vele hogy nem panaszkodni kell, fel kell mondani aztan kesz. Mert nyilvan aki panaszkodik, annak rengeteg jobb ajanlata van...


Szoval a tipikus magyar allando hisztire semmit sem lehet alapozni.

2014. dec. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!