Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bérszámfejtő állás, mit...

Bérszámfejtő állás, mit kérdeznek az interjún?

Figyelt kérdés

Ezen a területen kezdő vagyok, és már 4éve végeztem el a tanfolyamot.


Valaki tud linkelni olyan anyagot, amik a legfontosabbak és mindenképp kellenek és kérdezhetik az állásinterjún? vagy ha van ilyen rövid összefoglalója, és el tudná küldeni e-mailben, megköszönném.


Aki volt ilyen interjún le tudja írni, hogy hogyan zajlott?



2014. dec. 20. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Interjún ugyan nem voltam, de interjúztatni már interjúztattam ugyan nem nagy cégnél csak saját kis cégnél.


Mindenképpen javaslom hogy olvasd át az SZJA és a TB törvényt, és ne egy pár oldalas összefoglalót, legyél tisztában a változásokkal, az nem elég hogy miket vonnak a bérből és miket nem gondolom ha önálló bérszámfejtést kérnek akkor a speciális esetekkel sem árt tisztában lenni.

Jellemzően ilyenkor szoktak adni egy feladatot amiből leszűrhető hogy az illető mennyire van tisztában az alap dolgokkal, de persze ez attól függ hogy lényegében milyen a munkakör.


Év eleje van, biztos hogy megkérdezném hogy mik a főbb változások az előző évhez képest illetve akár azt is és ez nagyon alap dolog hogy pl milyen papírokat szükséges kiadni egy munkaviszony kezdetekor vagy annak megszűnésekor. ezen 10ből 5-en tuti elhasalnak. De akár a törvényből bármilyen részre rákérdezhetnek, hiszen ehhez a munkakörhöz alap dolog hoyg ezekkel tisztában kell lenni.


Javaslom még hogy az ügyviteli rendszer vagy a cég által használt bérszámfejtő program után is olvass utána kicsit, mert nem hátrány hogy ha nem is ismered, de legalább látják hogy az alapjaival tisztában vagy.

2015. jan. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
csak nem azt örs vezér tere közelében lenne a munkavégzés helye?
2015. jan. 17. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Igazából ez ilyen magolós dolog és mivel nem ezzel foglalkoztam sok mindennel nem vagyok tisztában sajnos. Úgy adtam fel hirdetést, hogy olyan helyet keresek, ahol megtanulhatnám a szakmát. Azért gondoltam, hogy nem kérdeznének olyasmit, amit egy kezdő nem feltétlenül tud, csak aki évek óta a szakmában van.


Kérdező! Nem, ez a munkahely a 7.kerületben van.

2015. jan. 23. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!