Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek ez így lehetséges...

Szerintetek ez így lehetséges vagy is így megtudom oldani az anyagi gondjaimat a közeljövőben? Sokat számítana?

Figyelt kérdés
Nos lenne egy elképzelésem de erről később írok részletesen. Előtte Én egy átlagos családból származom ami azt jelenti hogy ugyebár apukám több mint 27éve egy munkahelyen dolgozik és azért hajt mindennap hogy nekünk jobb legyen ez a nekünk ez anyukám és én. Na most anyukámnak öröklődési betegsége van ami örök életére kihat nem titok greincferdülés nyaki meszesedés nos szóval beteg sajnos. Nos itt jönne amit leszeretnék írni amire ténylegesen a kérdésem is felvan téve. Tehát jelenleg 20éves vagyok a saját hibám miatt a 8általánossal rendelkezem és igazából most 2015ben szeretnék elkezdeni egy esti gimit aztán leérettségizni aztán egy olyan szakmát elkezdeni amivel komolyabb vízekre szeretnék evezni Nos igazából a terveimet leírnám röviden és tömören. Tehát 1.érettségi 2. szakma szerzés 3. biztos munkahely 4. elkezdeni dolgozni és ha nem ia gazdagnak lenni de biztos megélhetést biztosítani a családomnak. 5. ami a legfontosabb hogy anyukámnak aki mindig is hisz bennem amióta élek neki is és magamnak is jobb jövőt teremteni. Mert nem szeretném azt mivel beteg hogyha netán eltávozva ebből a világból hogy ne lássa azt hogy én mire viszem az életben. Igazából ezek lennének a terveim és arra lennék kíváncsi hogy szerintetek ez úgy kivitelezhető hogy 20éves vagyok mármint hogy nem vagyok e kicsit elkésve vele? És hogy hogyan lenne érdemes kivitelezni? Mert ugyebár jelenleg mint leírtam 8általánossal rendelkezem és arra gondoltam hogy az esti sulik mellet mint pl az esti gimi ami 2éves mellette dolgoznék hogy egy kis anyagi helyzetet teremtsek magamnak és persze a szakma amit szerezek az is esti suli lenne a Magyar üzletemberképző szakiskolában és akkor amellett is dolgozni valamit. Csak ugyebár korlátozottak az esélyeim amíg tanulok mert addig csak a 8általánossal tudok elmenni dolgozni ami szinte egyenlő lassan a nullával. Ebben kérnék segítséget. És persze ezt most nem azért írtam az egészet mert itt a karácsony stb sajnáltatás. Hanem mert tényleg terveim vannak és elhatározottam végig akarom ezeket vinni de azért néhány jó tanács ajánlat akármi sokat segítene hogy jobban átlássam a dolgokat.
2014. dec. 23. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
És a Magyar üzletember képző után mit dolgoznál? Olyan szakmát válassz amivel melót is találsz, különben elcseszed.
2014. dec. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%

Állj rá a nyelvtanulásra, angol. Üzletemberképző nem ér semmit, úgy, hogy a te helyedben már el is vetném.


Vannak olyan szakmák is amikhez elég a 8 általános.


[link]


Sok sikert a megvalósításhoz.

2014. dec. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%

Az üzletember képző sem garancia arra, hogy abból utána meg fogsz élni. Sőt, nem is nagyon látom, hogy hogyan. Akik komoly üzletemberek, azok már ennyi idősen elkezdték a Közgazdasági Egyetemen a tanulást, mire te odaérsz, hogy érettségizel, ők már végeznek. Sőt úgy végeznek, hogy valószínűleg már egy vagy két nyelven magas szinten beszélnek, esetleg külföldön is tanultak.


Én úgy gondolom, hogy mindenki legyen tisztában a képességeivel és a korlátaival, én sem álmodhatok balett-táncos karrierről, mert esélytelen.


Szerintem jobb lenne, ha találnál egy olyan szakmát amiben nagyon jó leszel. Az érettségi is persze kell, arról ne tegyél le, de ha egy szakmában jó hírnevet szerzel, akkor abból jól meg tudsz élni.

Ha jó szakember vagy, akiről elterjed, hogy pontosan és ügyesen dolgozik, akkor lesz megrendelésed bőven.

2014. dec. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az 1. hozzászólónak a Magyar üzletemberképzőbe Pénzügyi számvitel ügyintézőnek tanulnék. Amúgy pedig igazából köszönöm hogy komoly és őszinte válaszokat adtatok és nem egyből lehülyéztetek mint sokan tették eddig. Nos igazából az lenne tervem hogy mindenféleképpen olyan szakmát választani amihez érzem hogy tehetségem van és persze érdekel is komolyan. Na most ez így röviden tömören amik érdekelnek az pl a Reklám és marketing. Élelmiszeripar azon belül a pék és a hentes. Nos és persze ami legjobban érdekel is és persze apukám által foglalkoztat is az az Ingatlanközvetítés.
2014. dec. 24. 00:57
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sosem késő elkezdeni tanulni. A legfontosabb, hogy tanulj nyelvet/nyelveket, az már biztos alap, még akkor is, ha nem tudod milyen szakmát is szeretnél tanulni. Kb 30 leszel, mire kezedben lesz egy szakma. Ez egyáltalán nincs későn.
2015. jan. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!