Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gyógyszerészként - patika,...

Gyógyszerészként - patika, gyár, vagy orvoslátogató?

Figyelt kérdés
Köszi a normális válaszokat :) Melyik éri meg legjobban idő, család, pénz, karrier és társadalmi elismertség szempontjából?

2014. dec. 25. 23:15
1 2
 1/13 anonim válasza:
Már végeztél? Én most vagyok elsőéves az egyetemen. Én mindenképp gyógyszertárba mennék. A gyár túl robotmunka nekem, vagy nem i tudom, túl nyers, "mérnökies", az orvoslátogató meg hát nem is tudom, az sem szimpi, nem tudom, hogy miért, de nálam csak a patika idáig tervben.
2014. dec. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Tudomásom szerint a társadalmi elismertséget leszámítva a többi szempontodban mindenképp az orvoslátogatás a nyerő. Rugalmas munkaidő, viszont utaznod kell. Ha jól tudom, akkor biztosítanak autót + benzinpénzt. A gyógyszergyárak nem fizetnek rosszul. Viszont az előítélet meg rendesen ott van velük szemben. Nem tudom, én orvosis vagyok, szóval az orvoslátogatás nekem is egy lehetőség, de nem hiszem, hogy csinálnám. Viszont több orvos is inkább úgy dönt, hogy az időbeosztásának ez a munka jobban jobban megfelel, vagy egyszerűen rájön, hogy nem bír betegekkel dolgozni.
2014. dec. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Csakis gyár (gyógyszerkutató, nekem kezdőként 450E bruttót ajánlottak) vagy patika. Az idióta orvosok látogatásához egy bizonyos embertípus kell, ráadásul általában az orvosok még ki is röhögik az orvoslátogatókat. (tapasztalat, nem vagyok orvoslátogató de volt idő mikor én is gondolkoztam rajta).
2014. dec. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hehe :D Három válasz, három különböző érv :) és három különböző élet :P ..
2014. dec. 26. 18:27
 5/13 anonim válasza:

Én ha már elvégeztem volna a gyógyszerész képzést, nem ez patikára vágynék, hanem valami nagyobbra. Inkább gyárakhoz mennék, vagy orvoslátogatónak. Anya is gyógyszerész, korábban orvoslátogatóként dolgozott, és elég jól keresett. Aki az előttem lévő választ írta nem igazán értem... az orvosoknak egyáltalán nincs elegük az "idióta" orvoslátogatókból (legfeljebb a betegeknek, akik elé bepofátlankodik) ugyanik az orvosnak is ebből előnye származik.. Amiket anya mondott, kb ennyiből állt a munkája: "-koppkopp.. van itt 2 repülőjegy önnek és a férjének/feleségének, ezeket a gyógyszereket kellene felírni" - az orvos szépen megköszöni és elfogadja.... nagyon egyszerű és jól fizet. anya kb 600ezret kapott kézhez + céges autó.. Azóta gyárban dolgozik, azért váltott, mert itt több mint 300ezerrel többet keres.

Én minden képen ezt a 2-t javasolnám.. A patika nagyon unalmas munka szerintem, hamar belefásul az ember (persze 50 év körül meg már inkább ez áll kézhez, mert elég nyugis, tötyögős munka.)

2015. jan. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
4%
Utolsó. ennyi pénzért az az "anya" "mást" is csinál. Sok orvoslátogatót ismerek de egyik sem keres ennyit, inkább a felét jobb esetben.
2015. jan. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként a szövegértelmezésedet figyelembe véve már értem "anya" mivel keres olyan sok pénzt.
2015. jan. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Milyen pozíció ez, amiért ennyit fizetnek gyárban?
2015. jan. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Nem kötelező elhinni, nem is azért írtam. Mindenki azt hisz, amit akar, de ez attól függetlenül így van/volt. Két diplomája van, lehet azért kap ennyit. Többen is keresik, gyakran vált munkahelyet, és általában vezető pozíciókat tölt be, és nem más munkával jut ennyi pénzhez kedves előttem szóló.... Ettől függetlenül több pályakezdő orvosról is tudok ,aki inkább ezt csinálja mivel több pénz visz ezzel haza...

De fogok én itt magyarázkodni....van ennél jobb dolgom is.. a vakot meg nehezen lehet meggyőzni arról hogy virrad..

2015. jan. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Bakker előtted szólóként csak annyit kérdeztem mi az a pozíció, amiért ennyit kap és gyárban dolgozik? Valami neve csak van, ha már 900 ezret keres vele. Senki se mondta, legalábbis én nem, hogy nem a munkájáért kap ennyit.... De mi a neve a beosztásának? QP? Minőségbiztosítási vezető? Üzemvezető? Most érted a vezető elég tág fogalom....
2015. jan. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!