Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hiába tanulok, kapcsolatok...

Hiába tanulok, kapcsolatok nélkül semmire sem fogok menni az életben (! )?

Figyelt kérdés
2010. febr. 3. 15:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
60%
Én a talpraesettséget fontosabbnak tartom. Mindig vannak lehetőségek,csak sokan nem merik,nem akarják meglátni és kihazsnálni őket.És a kapcsolatok sem ártanak,de nem feltétele annak hogy valaki boldoguljon az életben.
2010. febr. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
59%
Soha nem volt semmi kapcsolatom, mégsem voltam soha munka nélkül, mindig a szakmámban dolgoztam. Határozottsan bementem vagy beadtam az önéletrajzomat sok-sok helyre és ha nem is az elsőe, de a huszadik helyre felvettek a tudásom, bizonyítványom alapján. Lehet hogy nem volt hiába az a 3 diploma és a 2 nyelvvizsga?
2010. febr. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
80%
fontos, hogy legyen valódi tudásod és talpraesettséged.
2010. febr. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Sajnos tenyleg manapsag ugy tudsz elörebb jutni, ha kapcsoltaid vannak vagy sok penzed. Bar attol függ, hogy mit akarsz elérni az életben. Sztem kapcsolatok nelkul, egyszeru közgaz diplomaval tuti nem lesz beloled valami hires közgazdasz analitikus, akit az esti musorokba is hivnak. Van pl. egy ismerosom, aki tök okos, ugyes és bejarta mar a felvilagot ilyen-olyan ösztöndijjal, eljar utazni, tapasztalatot szerez, aztan kiderult, h az apukaja nagyon-nagyon magas pozicioban dolgozott regen a kozszferaban. Lehet, h nem nyomja a lanyt sehova, de azt h kulfoldon tanulhatott mar a penznek köszönheti. De azert az tulzas, h semmire sem fogsz menni az eletben. Ha megelégszel egy jo munkahellyel, baratokkal, az már okés sztem.
2010. febr. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
51%
Ha a tévés szereplés a cél, akkor tényleg kellenek kapcsolatok...:) Ha a Győzike-show, akkor meg még több kell:)) De ha "csak" egy szakmailag jó munakhelyet szeretnél (valóban nem egy celeblét...:)) akkor a tudás, a határozottság és a dolgozniakarás a legfontosabb. nem hiszem, hogy csak nekem sikerült gazdag és befolyásos papa nélkül:)
2010. febr. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
51%
Ez így azért nem igaz. Ha jogász, bölcsész, tanár, filozófus,kommunikáció, nyelvész stb.. hasznavehetetlen szakon tanultál akkor igen, kellenek a kapcsolatok. De azért egy BME-t végzett mérnöknek nem nagyon kell kilincselnie. Egyszerűen nézz körül, hogy mik a hiányszakmák, és válassz onnan.
2010. febr. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim válasza:
51%
szia! a szakmai tudás nagyon fontos, de azért a kapcsolatok építgetésére is figyelj oda:) nem árt, ha van, és nem csak konkrétan munka szempontjából.
2010. febr. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
46%

Érdekes, mert "bölcsész, tanár, kommunikáció" hasznavehetetlen szakokon végeztem, de 10 éve egy egyetlen napot sem voltam munkanélküli, pedig szűnt meg pár munkahelyem. Addig mentem amíg lett egy újabb és szintén jó. Pénz és kapcsolatok nélkül ismét:)



Amúgy aki szerint ezek hasznavehetetlen szakok, azt vagy a gyerekeit ki tanította az iskolában? A hasznavehetetlen tanárok? Vagy akkor mi a hasznos szakma?

2010. febr. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
44%

Kedves utolsó!


Igazad van: tiszta fölöslegesek a tanárok és a jogászok. Nem tudom mi a retkes francnak képzünk ilyen balfék szakmára embereket? Minek tanulunk? Minek taníttatjuk a gyerekeinket? Nevetséges nem?


(Pfff... hány éves vagy?)

2010. febr. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Bocsánat, már nem utolsó, hanem 16:09-es!
2010. febr. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!