Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A jelen gazdasági helyzetben...

A jelen gazdasági helyzetben fogok valaha munkát találni kapcsolatok nélkül?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, főiskolai végzettségem van gazdasági területen, valamint bő egy éves szakmai tapasztalatom adminisztrációban. Már elküldtem 30 helyre az önéletrajzomat 2,5 hónap alatt és egy helyre sem hívtak be. Mindenféle pozíciót megpályáztam, a gyári munkástól kezdve (lett volna betanítás, tehát nem írták hogy kell tapasztalat), az asszisztensi munkákon át (ahová csak középfokú végzettség kell) egész a szakmámig kapcsolódó helyekre (ez utóbbi nehézkes volt, mert mindenhol 3-4 éves szakmai tapasztalatot várnak el).


Mondjuk a gyárból legalább visszaigazolták, hogy megkapták az önéletrajzomat, és köszönik a jelentkezésemet de már megtalálták az emberüket.


A következő kör már az utcaseprő lesz, de őket is csak alkalmi munkára határozott munkaviszonyra keresnek, nekem pedig teljes munkaidős határozatlan munkaidejű állásra lenne szükségem.


Minek jelentkezhetek még? Fogalmam sincs!

Villamosvezetőket keresnek tanfolyammal, de ennek utána olvastam és azt írták már többen, hogy hiába követelmény a 8 általános iskola a többszázszoros túljelentkezés miatt a diplomás, jogsival rendelkezőket részesítik előnyben, nekem pedig nincs jogsim.


Minden erőfeszítésem ellenére sehová sem akarnak felvenni, pedig budapesti vagyok. Vidéken még ennyi álláslehetőség sincs... :(


2011. nov. 4. 10:37
 1/6 A kérdező kommentje:
ja, egy-két határozott munkaidős állásra is beküldtem már a jelentkezésemet, de onnan sem jeleztek vissza...
2011. nov. 4. 10:40
 2/6 anonim válasza:
nem
2011. nov. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kapcsolatai mindenkinek vannak, a kapcsolat nem feltétlenül azt jelenti, hogy a közeli barátaitok vagy rokonaitok között van valamelyik nagyvállalat vezérigazgatója. Lényeg, hogy minél több barátod, ismerősöd tudjon róla, hogy munkát keresel, és hogy mihez értesz. A beküldött önéletrajzokra nekem sem reagáltak sehol, aztán egyszer csak szólt az egyik barátnőm, hogy a pasija egyik haverjának a cégénél pont olyan végzettségűt keresnek, mint amilyen én vagyok. Még meg sem hirdették az állást, már ott voltam. Azóta is ott vagyok. Kisebb cégek szívesebben vesznek fel olyat, akit ha csak hallomásból is, de valamennyire ismernek.
2011. nov. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sokaknak több mellékállásuk is van. Hogy lehet, hogy valakinek meg egyetlen főállása sincs? Úgy, hogy valaki *annyira* mégsem akar dolgozni. Szerintem. Ha te tényleg akarsz dolgozni, nem csak fizetést akarsz felvenni, jelentezz nálam!
2011. nov. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne keseredj el, engem is egyenlőre csak a biztosítók hívnak, meg egyéb vállalkozói jogviszonyos állások, de nem adom fel. Azt meg már élből megtanultam kedvesen elutasítani, mivel 4 évig voltam egyéni vállalkozó, ezért tudom, hogy abból nem kérek többet. Mondjuk engem például behívtak 7 helyre is 3 hónap alatt, de attól még nem engem választottak pont amiatt, amit nálad is hiányolnak a területen, hogy onnan kellene 3-4 év szakmai tapasztalat.

A lényeg, hogy ne add fel, próbálkozz mindenhol, ne érdekeljen, hogy mennyi szakmai tapasztalatot kérnek, akkor is küldjed el az önéletrajzodat.

Fogsz munkát találni.

Amúgy meg a kapcsolatok sem mindig jelentenek valamit, mert pl. lehet valakinek felsőbb szinten ismerőse, és akkor őt veszik fel. (tapasztalat)

Sok sikert és fel a fejjel! 29N

2011. nov. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

10:05: írtam privit!

amennyiben piramis játék, vagy ügynöki munka kérlek ne írj. Valós munkát keresek! Még ha minimálbért kapok is...



10:14: Nagyon köszönöm a biztatást! :) Nagyon jól esik!

a fent említett ajánlatokhoz nekem is volt "szerencsém".

De például gyárimunkásnak, vagy díjbeszedőnek már nem vesznek fel. Többi helyről pedig nem is értesítenek vissza...

jövőhéten fogom kiküldeni az 50. életrajzomat feltehetően. remélem immáron sikerrel (legalább egy meghallgatásra meginvitálnak valahová, ahol valós munkát ajánlanának.

2011. nov. 6. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!