Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szeretnék elkezdeni tőzsdézni...

Szeretnék elkezdeni tőzsdézni és milyen bróker programokat javasolnátok nekem?

Figyelt kérdés

Igazából még csak nagyon az elején járok, próbálok olvasgatni, könyveket keresni Plus500-at próbáltam, de vmiért az nem fogott meg és most olvastam a tőzsdegurun egy régi cikket.

[link]


3. b résznél van a lényeg:

"A legtöbb Forex brókercég az úgynevezett Dealing Desk modell szerint működik. Ez annyit jelent, hogy nem közvetítik az ajánlatod a banki deviza piacra, sőt nem is a brókercég egy másik ügyfelével kötöd az üzletet, hanem magával a brókercéggel. Ez tulajdonképpen úgy történik, hogy amikor teljesítik a megbízásod, ők veszik fel az ellenkező irányú pozíciót.

Mivel minden trade-eddel szemben ők vannak a túloldalon, így minden egyes esetben amikor nyereséges trade-et csinálsz, ők veszteséget csinálnak."


Lehet rosszúl érzem, de annak ellenére h a plus500-ban lehetett devizán kívül mást is venni nem az is ilyen rendszerben működik? Mert nekem ez vhogy nem kóser. Olyan brókerprogramot szeretnék ami ténylegesen össze kapcsol a tőzsdével, nem pedig ilyen kamu vmi. Még pénzt se szeretnék belefektetni csak demóba gyakorolni.

KBC equitas Peti demót próbáltam, de ott én nem tudok kereskedni csak az árfolyamokat, híreket nézni. Ami a legrosszabb h nem értem az alapfogalmakat és sok oldalon van h kezdőknek pár segítség, meg alapfogalmak, de azokban olyan dolgok vannak amiket még se ismerek, tehát tényleg ilyen nagyon kezdőknek könyvet vagy oldalt is ha tudnátok ajánlani. Jelenleg 20 éves vok, 1. ées közgazdász hallgató, lehet csak egy hirtelen fellángolás nekem ez, de úgy érzem h szeretnék ezzel foglalkozni, csak nem tom hol kezdjem.



2014. dec. 29. 19:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel akarsz kereskedni?
2014. dec. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát részvényekkel szeretném kezdeni, úgy olvastam a forex haladóknak javasolt.
2014. dec. 29. 21:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a forex-et én sem javaslom, illetve a magyar részvénypiacot sem. Ha részvényekkel akarsz kereskedni, akkor az amerikai részvénypiacon érdemes nyomulni, de kezdőként, kis tőkével az sem hatékony szerintem.


Megfontolandó a részvényindex CFD-kkel történő kereskedés, bár itt is a brókercég áll a másik oldalon, de ha nem skalpolni akarsz, akkor ennek nincs nagy hátránya. Erre tudom javasolni az Oandát, demóra és éles kereskedésre is, a spread-jük a legjobb a piacon. A demójuk azért jó, mert a számla nem jár le, akármeddig próbálgathatod.

2014. dec. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az árfolyamok egyformán mozognak minden brókernél, jelentős eltérést nem fogsz köztük találni. Amíg ott teljesülnek a megbízásaid ahol szeretnéd, és ki is fizet rendesen, addig számodra teljesen lényegtelen milyen végrehajtási modellel dolgozik a cég.

Próbáld ki demóban a Metartader4-et. [link] korlátlan, nem jár le.

Határidős brókernek meg ott a [link] Ennek 14 napos demója van.

2014. dec. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, annyit még azért megkérdeznék h KBC equitas egyébként jó valódi számlán?
2014. dec. 30. 09:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Hamarosan írok neked egy lehetőségről.
2015. jan. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem egy kérdésem lenne. Mehet a szàmla pl Nagàn minuszba is? Vagy csak annyi megy el amennyi az egyenlegemen van?
2020. dec. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!