Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen külföldi munkák vannak,...

Milyen külföldi munkák vannak, ahol nem kell egész műszakban állni?

Figyelt kérdés

Max bölcsészkar, nyelvi végzettség van. Angol és német nyelvtudás (jobb mint középszint).

Nem bírja a lábam a sok állást (bokasüllyedés), ezért arra lennék kíváncsi hogy van-e olyan munka ahol nem kell egész nap ácsorogni meg mászkálni.

Mások ápolása vagy babysitter-kedés, vagy bármi ahol erős szociális készségekren van szükség, nem jó.


Nem határoztam el magam, hogy mindenképpen kimegyek, csak érdeklődöm, hogy ha egyszer úgy döntenék, akkor van-e valami esélyem.



2015. jan. 2. 09:15
 1/6 anonim ***** válasza:
ha ilyen válogatós vagy, ki se menj külföldre!
2015. jan. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is bokasüllyedésem van, és mégis e hónapban hajóra fogok jelentkezni szobalánynak. Nekem is nehezen megy az állós, mászkálós dolog, de nincs más sajnos. Munka után át kell maszírozni a lábat, munka közben meg kicsit átmozgatod a lábad, a vérkeringés miatt is. Én sosem szégyelltem, hogy kicsit megtornáztattam a lábam és sosem dagadt be, pedig nekem is van ilyen bajom és az állástól a derekam is megfájdul. Ha meg nagyon nem jó akkor be is lehet fáslizni. Nagyon nem tudok ülős munkát, de egyébként az sem jó ám a lábnak! A sok ülés. Külföldön, a kiváló, magas végzettséggel rendelkező embereket keresik (orvos, maneger, ügyvéd, stb.) vagy vendéglátóiparba a felszolgálók, szakácsok, szobalányok stb. És az mind állós, mászkálós munka. A kényelmes helyeket betöltik az ottani állampolgárok. Ez van. De mindent meg lehet oldani, ha ilyen munkát akarsz csinálni, oda kell figyelni a lábra, akkor nem lesz baj!
2015. jan. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak:

Muszáj volt ilyen leb***ós hangnemben válaszolni? Írtam, hogy nem határoztam még el, csak érdeklődöm. Nem azt mondtam, hogy "ki akarok menni mindenképpen de csak xy munkát vagyok hajlandó végezni". Miért ilyen funkcionális analfabéta a fél ország?!

Direkt megfogalmazom rendesen a mondanivalómat, hogy egyértelmű legyen és ne foglalják a helyet az ostoba válaszok, erre rögtön az első olyan. Rohadt nehéz lett volna azt írni hogy "hát, nem igazán van olyan ahol nem kell állni sokat"...


Második válaszoló:

Nem tudom akkor nekem mi van, de néhány óra mászkálás után már eléggé tud fájni az egész lábfejem belülről, és olyan mintha össze akarna borulni az "állványzat". Egész napos sétánál, mászkálásnál már idegileg sem bírtam, de ott már az egész lábamra és szép lassan a derekamra, hátamra is kiterjedt a fájdalom.


Amúgy évekig állómunkát végeztem gyárban (azóta van bokasüllyedésem és gyenge térdem), úgyhogy tudom miről beszélek, nem csak ücsörgök a gépem előtt és nyafogok hogy nincs kedvem állni.


Viszont az is igaz, hogy csak gyógyszertári talpbetétem van, majd tervezem hogy csináltatok személyre szabottat, hátha azzal jobb lesz.

2015. jan. 2. 11:09
 4/6 A kérdező kommentje:

Ja, a második válaszolónak szerettem volna pontosítani, hogy nem simán fáj a lábam, hanem a lábfejem annyira nagyon fáj, hogy alig bírok állni rajta. 1-2 óra mászkálás vagy állás után érzek már fájdalmat, de még több óra után növekszik. Nem csak simán fáj a lábszáram. Bár állómunkánál tényleg bedagadt, huszonéves létemre tele van hajszálerekkel a lábam (családi örökség a hajlam).


Ja és köszönöm a választ.

2015. jan. 2. 11:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Van, de ehhez tanulni kell.

Ezzel a diplomával, kint max sült krumplit süthetsz a Mekiben.

Számvitel irányba indulj el, vagy marketing!

2015. jan. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Uh, ha ilyen lábproblémáid vannak, akkor menj el egy dokihoz és kérj tanácsot. Nehogy viszeresedni kezdjen a lábad, lehet a talpbetét is kevés rá, nem tudom, bár az sokat tud segíteni. Viszont ha a hajszálerek így kijönnek akkor lehet viszeresedésre számítani, arra meg azt hiszem jó a fásli, nem tudom pontosan, kérdezz rá mindenképp. Én megértem, ha kerülöd az ilyen munkákat, mert nagyon tönkre lehet menni és ha a láb, hát tönkre megy akkor aztán baxhatja az ember az egészet, hogy hova megy dolgozni. és igen, válogasd meg a munkahelyeket pont ezért! Az egészség az első. Én kockáztatok, de ha olyan lábbajok jönnek nálam is elő, akkor bizony le fogok szállni a hajóról, mert én sem szeretnék tönkremenni.
2015. jan. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!