Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A ti családotokban is jártak...

A ti családotokban is jártak már többen pórul külföldi munkával, miért épül már erre egy egész iparág, hogy szerencsétlen embereket csalnak külföldre, majd egy fillér nélkül jönnek haza?

Figyelt kérdés

Általában szerződéssel hitegetik őket,aztán persze dolgoznak ,mert itthon a biztos munkanélküliségre nem jönnek haza,majd az első fizetés körül borul a bili,kiderül,hogy család volt a munka,vagy pedig csepegtetnek nekik egy kevés pénzt ,hogy ne menjenek haza,annyit éppen,hogy ne haljanak éhen.

Ez nagyon jellemzővé vált és nincsenek törvények erre,hogy ne folytathassák tovább a csalók a tevékenységüket,tovább hirdetik az állásokat és újabb embereket vernek át következmények nélkül.


Itthon nincsen álláslehetőség ,külföldön átverik az embereket,nincsen kiút...teljesen reménytelen minden ?


2012. okt. 17. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Ezért nem szabad nulla nyelvtudással külföldre menni dolgozni.
2012. okt. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Amig nem tudják az emberek felfogni, hogy külföldön sem osztogatják a pénzt és mindent elhisznek, addig nem lehet csodálkozni.


Alapszabály, hogy CSAK elöre aláirt, az adott ország nyelvén ÉS magyarul is megirt (hivatalos forditás) szerzödés alapján szabad egyáltalán elindulni. Ha ez nincs, akkor a legtöbb csak átverés.

Ha ELÖRE kell bármit is fizetni, az gyakorlatilag minden esetben csalás.


De az emberek ezt nem képesek felfogni, hanem reménykednek, hogy éppen ök találnak olyat, ahol a pénz csak úgy potyog az égböl, pedig ilyen nincs.


Egyetlen cég sem alkalmaz azért valakit, mert jótékonykodni akar, és érvényes szerzödés nélkül senkit nem lehet fizetésre kötelezni.


A magyar közvetitök meg kinti ismerösök többsége meg csak a saját hasznát nézni, és nem foglalkozik azzal, akit átvert.


A külföldi munkáknál is elöször kellene gondolkodni és csak utána indulni valamerre.

2012. okt. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Ilyent ***** válasza:
100%

miért épül már erre egy egész iparág???

Elmondom ha eddig nem esett le. Pusztám csak a nagy haszonért.

2012. okt. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Valóban ez van akkor ha úgy mész ki h azt se tudod merre.vagy arccal.
2012. okt. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Örüljenek neki,hogy nem vitték el őket prostinak.Ez még a jobbik eset.
2012. okt. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Torveny van a munkasok kihasznalasara de a but5asagra naivsagra sajnos nincs orvossag. Kulfoldon elek es latom hogy a nagy semmire jonnek az emberek aztan csodalkoznak tomegszallas es ocska munka jut nekik. Mit gondoltak mindenhol a magyarokra varnak? olcso jol dolgozo szat befogo munkasokat akarnak akik azt a munkat megcsinaljak ami az oslakosoknak budos.
2012. okt. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem.

Jövőre kezdeném el a főiskolát, perpillanat 13.-os vagyok, de ezt a szakmát otthagynám, mert ostobaságból jelentkeztem rá, nem is érdekel, nem is értem. 100k ft kezdőtőkével mennék ki ISMERŐSÖKHÖZ, akiknél a szállás meg van oldva. Néhány hónapra mennék ki, valami alap pénzmennyiséget gyűjteni külföldre, aztán hazajönnék továbbtanulni, szakképesíteni magam programozóként, hogy ismét kimehessek. A kérdésem a következő:

-Van-e így esélyem kimenni dolgozni, és munkát szerezni (az nem gond, hogy minimálbér, mert csupa ismerősökkel lennék abban a bizonyos tömegházban), amennyiben nyelvet nagyon jól beszélek, és szorgalmasan dolgoznék?

2012. okt. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A kérdés feltevése óta tegnap késő este megkapta a férjem az első havi fizetést Németországban,előtte kétségbeesve hívott,hogy csalás biztosan ez a munka,pedig német a munkáltató,2 napot késtek a fizetéssel,de magkapta az összeset amiért megdolgozott!

Nem aludtam semmit ,de most már ,hogy reggel beszéltünk sokkal nyugodtabb vagyok,hogy tudom ki lett fizetve rendesen.

2012. okt. 18. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!