Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Amikor elutasítanak egy...

Amikor elutasítanak egy állásinterjú után, mennyire számít ez sablonszövegnek?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam egy állásinterjún egy gyakornoki állás kapcsán (életemben először, egyébként másodéves egyetemista vagyok). Pár héttel utána küldtek egy e-mailt arról, hogy nem engem választottak. Azt írták, hogy ennek ellenére nagyon szimpatikus voltam az állásinterjún, ezért amennyiben hozzájárulok, az önéletrajzomat elmentik az adatbázisukba, hogy a későbbiekben megkereshessenek, ha lesz új nyitott pozíció.

Ez egy olyan sablonszöveg, amit mindenkinek elküldenek, akit nem vesznek fel, vagy tényleg számíthatok arra, hogy a jövőben megkeresnek?



2015. jan. 4. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Sablonszöveg, ilyet kaptam már egy soros változatban is, de fél oldalra elnyújtva is. :D

Ne törjön ez le, jelentkezz 20 másik helyre, valami majd bejön.

2015. jan. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Ez tipikus sablonszöveg és valószínűleg az önéletrajzodat sem tették el hanem ment a kukába. Biztos hogy ők nem fognak keresni a jövőben, ha látsz tőlük újabb hirdetést ismét jelentkezned kell ha akarsz valamit tőlük.
2015. jan. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Álszent sablonszöveg. Felejtsd el.
2015. jan. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sablon sajnos.Nekem is írtak már ilyet többet is.
2015. jan. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sablon, de az életrajzot néha tényleg elteszik (0,1% eséllyel) és ez esetben 0,000001% esélyed van, hogy visszahívnak, ha a többiek az utolsó pillanatban visszalépnek és nagyon sürgősen kell nekik valaki egy határidős projekthez.
2015. jan. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem, hát sajnalálom, legalább most már ezt is tudom, köszi a válaszokat!:)
2015. jan. 6. 01:37
 7/7 anonim ***** válasza:
59%
Sablon szöveg, viszont tényleg félre szokták tenni. Ha van új pozi, akkor előveszik a nem túl régi önéletrajzokat és felhívják az embereket, hogy érdekli-e őket. És ez nem 0,001%-ban történik meg, bevett gyakorlat nagyobb cégeknél.
2015. jún. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!