Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Már többször megfordult a...

Már többször megfordult a fejemben, hogy otthagyjam-e a gépészmérnöki szakot olyanért, ami sokkal jobban érdekel. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Elsőéves hallgató vagyok, és úgy veszem észre, hogy nem igazán érdekelnek a gépek, berendezések, járművek, stb, amikről tanulunk. Azért jelentkeztem gépésznek, mert még gimis koromban sem tudtam, hogy mi az, ami érdekel, vagy mit szeretnék csinálni egy életen keresztül, így anya mondta, hogy legyek gépész, és én, más ötlet hiányában azt mondtam, oké. Egyébként megy ott a tanulás, jó jegyeim lettek, szerintem el tudnám végezni a szakot, de nem igazán magam miatt tanulok, vagy azért mert annyira érdekel, hanem anya miatt. Hülyén hangzik, talán az is, ezért kifejtem:D

Szóval már gimiben is mondtam párszor anyának, hogy nem biztos, hogy gépekkel szeretnék majd foglalkozni, de ő mindig úgy válaszolt, hogy jó lesz, mert keresettek a gépészmérnökök, jó fizetésük van, kreatív munka stb stb, amiket nem vitatok, hogy igazak, de én pl nem tudom meglátni a szépséget motor vagy bármilyen gép működésében, teljesen hidegen hagynak, számomra ezek túl száraz dolgok, hiányzik belőlük az a művésziesség, ami pl egy festményből, vagy szoborból. Nem merem újra megkérdezni anyától, hogy mit gondol, mert úgy érzem csalódna (olyan érzésem van, hogy csak azért tanulok, hogy ez ne történjen meg), meg úgyis azt a választ kapnám, hogy jó lesz, tetszeni fog, nekem való.

Egyre inkább úgy érzem, hogy a kézügyességhez kötődő munkákkal nagyon jól ellennék pl kézi könyvkötő, hangszerkészítő, saját műhellyel, vagy akár grafikus, még ha kevesebb is a fizetésük. Egyébként jó a kézügyességem, rajzolni is szépen, finoman tudok.

Persze ezek megmaradhatnak hobbiként is, csak amiatt aggódom, hogy gépészmérnökként nem lenne időm ilyenekkel foglalkozni, pláne ha majd feleségem meg családom lesz.


Nektek erről mi a véleményetek? Válasszak biztosat, vagy olyat ami igazán érdekel? Hobbiként lenne esélyem ilyenekkel foglalkozni? 20/F



2015. jan. 7. 23:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Végezd el hidd el,jó lesz amikor csippan az SMS és kapod a nettó minimum 3K-t.


Nézd meg egy művész hol végzi sajnos.Alkohol,szegénység.


Végezd el a szakot,és mellette hobbiként csináld,sőt akár vegyisd ha gondolod.

2015. jan. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ha ráadásul még megy is, hülyeség lenne ott hagyni. Sokat keresnek és az egyik legkeresettebb szak, mint ahogy írtad is. Pár év alatt úgy megszeded magad, hogy utána művészkedhetsz, amennyit akarsz:) ne hagyd ott!
2015. jan. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én is elvégezném a helyedben. sokan fognak még az mellett érvelni,hogy olyat kell tanulni ami érdekel, amit szeretsz stb. DE ész érvekkel nézve be kell látnod,hogy az ilyen kreatív szakmákkal nem hogy kevesebbet fogsz keresni, de inkább semmit. tudom,hogy nehéz döntés, én is megbírkóztam vele annak idején. én tanár szerettem volna lenni, aztán közgazdász lettem,és szabadidőmben korrepetálok. nagyon jól döntöttem annak idején
2015. jan. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes lenne ipari termék- és formatervező mérnök szakra váltanod, az szerintem közelebb állna hozzád, ott is tervezhetsz formákat, kreatív, kiélheted magad rajta és még jól is keresnél vele.

De a legfontosabb benne, hogy azt talán jobban is szeretnéd mint a gépészmérnökit.

2015. jan. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!