Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Többször átvertek külföldön...

Többször átvertek külföldön amikor dolgoztam, most német cégnél dolgozom, bejelentéssel itthon vagyok szabadságon ma lett volna a fizetésnap, nem érkezett egy fillér sem a számlámra, holnap felhívnátok a munkáltatót, vagy még várnátok?

Figyelt kérdés

Családom már a tönk szélén van teljesen miután itthon nem találtam munkát,külföldön pedig sorozatban vertek át,ráköltöttem a kiutazásra önfentartásra ,majd jöttem haza egy fillér nélkül hónapok után,mert több helyen is átvertek.

Már rettegek,hogy a német főnök is megteszi ezt velem,hiába a szerződés,bejelentés... :-/

Hazaindulás előtt a főnök azt möondta ,hogy ma utalja a béremet és ,hogy emailben tájékoztat,hogy pontosan mikor induljak vissza.


2013. jan. 29. 22:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
várnék, ha ma át is utalták, csak holnap jelenik meg a számládon banknyitás után. Legalábbis nálam így van
2013. jan. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha ma utalta a béredet akkor legkorábban holnap kapod meg ha itthon utalja ,ha kintről akkor lehet egy nappal még később.1-2 napot várj aztán kérdezz rá.Sajnos nagyon ismerős a helyzeted..
2013. jan. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

Egyrészt Németországban 3 nap egy utalás, másrészt fizetés 10-én van.


Itt élek évek óta...


Szóval nem igazán értem, miről beszélsz.

2013. jan. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, nem kell úgy leoltani a kérdezöt.nyilván nem gondoltad h minden tartomány minden cége egy napon fizet.én is itt élek,volt munkám ahol igenis hónap vége elött utaltak,volt ahol 16-áig.
2013. jan. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Várj még,ha külföldről érkezik az utalás akkor tényleg kell kb.3nap hogy a számládon legyen.
2013. jan. 30. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Postbank"-os számlaszámra utal Németországból online,arra nem kell több nap,még ma sincs rajta ,úgyhogy kénytelen leszek előbb-utóbb telefonálni,nem hiszem el,hogy kezdődik ismét a szokásos cirkusz,már két céget kellett feljelentenem munkabér ki nem fizetése miatt .


Lehet,hogy ma vagy holnap megjön a pénz és kár volt idegeskedni,de már annyi mindent átéltem ezzel kapcsolatosan,hogy tele vagyok emiatt kétségbeeséssel,hiszen számítottam nagyon a pénzre és most tessék ismét semmi.

2013. jan. 30. 15:16
 7/10 anonim ***** válasza:

"Postbank"-os számlaszámra utal Németországból online,arra nem kell több nap,még ma sincs rajta ,úgyhogy kénytelen leszek előbb-utóbb telefonálni,nem hiszem el,hogy kezdődik ismét a szokásos cirkusz,már két céget kellett feljelentenem munkabér ki nem fizetése miatt ."


FOgd már fel: Németországban a bankok törvényileg 3 napig visszatarthatják az utalást (törvényesen!), és meg is teszik az esetek 99.9%-ában, főleg, ha nagyobb összegű pénzről van szó. Amíg a 3 nap nem járt le, ne aggódj. Mondom, kinn élek, és 3 napnál előbb a büdös életben nem jött még meg utalásom. Talán egyszer 2 nap után.

2013. jan. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele ,már hétfőről,vagy keddről beszélt ,hogy akkora várható a fizetés :-/ ...kíváncsi leszek.
2013. jan. 30. 16:52
 9/10 A kérdező kommentje:

Ma megjött a bérem :-D ,nem kis teher esett le rólam,hogy végre a kis családom fentartásához én is hozzá tudok járulni anyagilag ,már rémeket láttam,holott itt idáig teljesen korrekten történt minden,bejelentéssel,szerződéssel.


Azt kívánom nektek,hogy soha ne alakuljon ki bennetek ilyen fokú bizalomvesztés a munkáltatók felé sorra ilyen megrázó tapasztalatok segítségével,hogy már egy csodának tűnjön,hogy valóban megérkezett a béretek.


Kétféle munkaügyi perem is van beadva a munkáltatók nem fizetése miatt és itt nem arról van szó,hogy kevesebbet fizettek volna,hanem arról,hogy egy fillért sem fizettek a Németországi munkámért.

2013. febr. 1. 16:33
 10/10 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy minden jól alakult!
2013. febr. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!