Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hegesztő vagy villanyszerelő...

Hidd kérdése:

Hegesztő vagy villanyszerelő éri meg jobban?

Figyelt kérdés
2015. jan. 13. 02:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Bár nem tudom, hogy ez a kérdés miért szerepel a "tudományok" rovatban, de úgy tudom, a hegesztőket nagyon keresik manapság és nagyon jól fizető állások vannak ebben a szakmában. Mondjuk az igaz, hogy a hegesztői képesítés megszerzéséhez nagyon nagy kézügyesség és gyakorlat kell, nagyon jól kell tudni hegeszteni több hegesztői módszerrel is. És nem mindenki tudja megcsinálni, egyszerűen azért, mert nincs hozzá érzéke. Sok szakmát bárki meg tud tanulni, a hegesztést viszont nem lehet megtanulni, rá kell érezni. Szerintem ezért is olyan keresett és megfizetett szakma. Ráadásul külföldön is el lehet vele helyezkedni jó pénzért, bár erre nem akarlak ösztönözni, csak úgy mondtam.


A villanyszerelő szakmáról nem sokat tudok, úgyhogy hátha valaki ír erről is segítő jelleggel.

2015. jan. 13. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 electroman75 válasza:

Azt csak halkan jegyezném meg(nem lenézés képen) hogy a hegesztés nagyon sokáig betanított munka volt nem szakma.

A villanyszerelés elég sokrétű szakma(nem írtad melyik szakág érdekelne) és nem egészen úgy működik hogy: na én villanyász leszek. Itt nincs ráérzés, vagy tudod vagy nem,rosszabb esetben rásülsz a kábel végére.

2015. jan. 13. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

villanyszerelő szeretnék lenni mer érdekel az atomok áramlása+ elektromos gépeket is szerelhet "úgy tudom " és az is érdekel meg az eljutatás bekötés stb. csak azért irtam a hegesztöt mer elég sokk villanyszerelő van már "mondjuk nagyából miböl nem " de nem tudom el tudok vele helyezkedni e bár van tapasztalt maszek 38éves tapasztalatal ismerösöm és úgy gondoltam ha nem tudok bejutni valahova vele megyek tapasztalatott szerezni stb. a hegesztő hát már döntötem a villany mellet nagyapám is az szoval igy nekem jó lesz asszem csak nem tudom villanyszerelő az kelleni fog a jövöben is amúgy nemrég látam a youtube on hogy automatikaimérnökök és mehatronikaiak hegesztörobotott épitetek de az is áramal megy és érdekel is szoval villanyszerelő kb1-2 év múlva szoljatok ha körtecsere szükséges.

mi a szakmátok ?

2015. jan. 13. 04:54
 4/8 A kérdező kommentje:
gondoltam olyanra hogy elektrolakatos és villamosági szerelő csak nem tudom holl oktattyák tudjátok? Mer az szerelhet hálózatott+ elektromosgépeket müszeeket+lakatol és ez a három az zsír dolog jó lenne megtudni holl van ijen képzés
2015. jan. 13. 04:59
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha az atomok áramlása érdekel, akkor inkább gáz- és vízszerelő legyél, mert elektromos áram esetén az elektronok áramolnak, nem az atomok :) Bocs a kötözködésért :)
2015. jan. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 goaus ***** válasza:
Első válaszolóval értek egyet.:) Amúgy manapság a hegesztés egy szintig csak betanított munka, egy jó awi csőhegesztő pl inkább már művészi szintig vihető, nem csoda hogy fejlett országokban a csillagos eget is lehozzák egy ilyen embernek... Amúgy ha Mo-ra gondolt a kérdező a hegesztést semmiképp sem ajánlom, itthon nem becsülik őket meg, villanyszerelő jobb itthonra szerintem. Mondjuk nyelvtudással kint is jó, haver egy év után másfél millát hazavisz angolban, de oda kell különbözeti papír is.
2015. jan. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen, a hegesztés sokak szerint annyit jelent, hogy Pista bácsi otthon összedob valamit a pálkával - persze, ezt mindenki meg tudja csinálni. Így nem csoda, hogy sokan azt hiszik, hogy csak betanított munka. Hefteléshez valóban nem nagyon kell nagy szaktudás.


Viszont ma a varratokat elég komolyan ellenőrzik, nem tudom milyen eljárásokkal vizsgálják meg, hogy van-e benne akár parányi törés vagy rés. Persze a komoly cégekről beszélek, ahol nem mindegy, hogy ki hogy hegeszt (bár manapság a komoly cégeknél már géppel hegesztenek, de vannak olyan felületek stb., amiket gép sem tud meghegeszteni, ember kell hozzá). És vannak olyan munkadarabok, amiket nem mindegy, milyen minőségben hegeszt meg az ember. Ezért nagyon komolyan veszik a hegesztői képesítés kiadását, nagyon sokat kell hozzá gyakorolni, és csak annak megy igazán, akinek van hozzá érzéke. Pl. én próbáltam az avi hegesztést (amit az előző hozzászóló említett), és rájöttem, hogy soha nem tudnám normális szinten csinálni.


Persze semmi bajom a villanyszereléssel, legyél az, ha az érdekel, de a hegesztést se nézzétek le. És a hegesztő tényleg jól keres, főleg külföldön nagyon keresik, ahogy az előző is írta. Bár azt azért hozzátenném, hogy az igaz, hogy hegeszteni nem nagy fizikai megterhelés, de szerintem a hegesztés során keletkező védőgáz az károsítja hosszú távon az egészséget.

2015. jan. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elektrolakatos és villamosági szerelő képzés van valahol ????
2015. jan. 13. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!