Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezt hogy írjam bele az önéletr...

Ezt hogy írjam bele az önéletrajzomba?

Figyelt kérdés

Tehát a helyzet az, hogy gimnázium után nem mentem továbbtanulni! 2 évig Németországban babysitterkedtem majd amikor hazajöttem ideiglenes nyári munkám volt egy cukrászdában.

Most munkát keresek. Többfajta munkakörre is szeretném beadni a jelentkezésem. (Irodai, fuvarszervezői, stb.) Tudom, hogy ilyen jellegű tapasztalaton nincs, illetve papíron nincs. Viszont a szüleimnek vállalkozásuk van, amiben én is napi szinten besegítek:számlázás és miegymás. Ezt szeretném valahogy beleírni, mivel ez is szerintem egy jó tapasztalat. Viszont nem tudom, hogy hogyan is kellene beleírni az önéletrajzomba?

Egyáltalán ezt "jó néven"/plusz pontnak venné a munkáltató? Az egy dolog, hogy én jónak gondolom csak nem biztos, hogy más is. :) Tehát ebben kérném a segítségeteket.


A segítségeteket előre is köszönöm!


2015. jan. 13. 20:22
 1/8 anonim válasza:
70%
Milyen önéletrajzot csinálsz? Europass?
2015. jan. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem, simán Word-be gépelem be, majd a végén megformázom! Ez így jó szerinted?? Egyszer már csináltam Europass önéletrajzot, de mindenki csak leszólt, hogy az még nem annyira elfogadott!


Milyen lenne a legjobb?


Bocsánat a sok kérdésért, de még nem nagyon vagyok jártas ebben a témában és segíteni sem nagyon segít senki a környezetemből.

2015. jan. 13. 20:43
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán beleírhatod, hogy a szüleid vállalkozásába besegítesz, és hogy mit csinálsz, nevezd is meg a céget, az is munkatapasztalat.
2015. jan. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen írd bele ! azt is, hogy mit csinálsz pontosan nevezd meg mióta, mennyi időt vagy ott foglalkoztatva . Mivel a szüleid vállalkozása így gondolom elég jól átlátod azt, így nyugodtan lódíthatsz is, hogy mit csinálsz.


Esetleg egy németországi részmunka idős munkát is belelódíthatsz.


Nekem is van külföldi gyerekfelvigyázós tapasztalatom és az állásinterjún itthon egyből azt kérdezték, hogy kint miért nem próbáltam mást keresni.

Én nyelviskolába jártam eszembe se jutott mást keresni a szabadidőmben.

De a menedzserek/HR-esek mindenbe belekötnek...

2015. jan. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi segítséget!


De mondjuk nem lesz túl elütő egy irodai munkánál, hogy cukrászdában és babysitterként is dolgoztam?? Mert ezek egyáltalán nem kapcsolódnak egy irodai, asszisztensi álláshoz.

Ha meg esetleg nem írnám bele, akkor meg nem tudnák, hogy mit csináltam az elmúlt ca. 3 évben.


Ááá, egyszerűen nem tudom, hogy mivel csinálok jót, mert az egyik ismerösőm is mondta, hogy mindenbe belekötöttek az állásinterjún...:/

2015. jan. 14. 15:51
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem akadály a másirányú munkatapasztalat, lényeg az, hogy dolgoztál. Ha egyszer nem volt, akkor nem tudsz 3 éves irodai munkát felmutatni.
2015. jan. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Rendben, én is úgy látom, hogy bele kellene írni mindent! Csak sok helyen olvasom, hogy olyan munkakört ne írjunk bele az önéletrajzunkba, ami nem kapcsolódik szorosan a munkához!

Hazudni meg nyilván nem fogok, mert az úgyis kiderülne, előbb vagy utóbb.


Mindenkinek köszönöm a segítségét. :)

2015. jan. 14. 16:59
 8/8 anonim ***** válasza:

#5-ös vagyok. ha kicsit kifényezed a dolgokat csak előnyödre válhat.

Hidd el nekem nagyon sokan hazudnak az állásinterjúkon. Legtöbb esetben úgyis van betanítás és nem tűnik fel.

Ha meg mégis, mit veszíthetsz kaptál pár nap munkatapasztalatot.

Gondold magad a HR, menedzser helyébe a legjobbat akarják felvenni, senkit sem a szép mosolyáért.

2015. jan. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!