Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti hogy kezdtétek el a külföld...

Ti hogy kezdtétek el a külföldi munkavégzést?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Leginkább személyes tapasztalat érdekelne, ki, hogy kezdte el?

Elejétől a végéig :)

Érdekelne még, hogy hol tartott és most hol tart.

Köszönöm:)


2015. jan. 15. 00:10
 1/6 anonim ***** válasza:
33%

Elsőként találd ki, hogy hová mész és tanuld a nyelvet. Legyen szakmád lehetőleg, azzal növeled az esélyeidet.


A magyar közvetítőket és mindenkit, aki előre pénzt kér azt felejtsd el.

Otthon célszerű a NAV/OEP-nél az ügyfélszolgálatra bemenni és elhozni a szükséges nyomtatványokat (nekem készségesen elmagyaráztak mindent), hogy majd rendben legyen minden.

Csináltass útlevelet, legyen személyid, egyrészt kint - még ha EU is - sok ügyintézéshez kelleni fog. Másrészt ha az egyiket elhagyod, lejár, akkor a másikkal még tudsz utazni.


Gyűjts pénzt és információt.

A helyi magyarok csoportjaiba lépj be és tájékozódj a kinti ügyintézésről.


Ezeket pedig érdemes olvasgatni:

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


+ ahogy írtam, keresd meg a helyi magyarok csoportjait.

2015. jan. 15. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fogtam egy fűnyírót!
2015. jan. 15. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első: Köszönöm szépen ez igen hasznos volt! Sok dologra nem is gondoltam volna :)

Köszi!

2015. jan. 15. 08:15
 4/6 anonim válasza:

A papírokat mindenképp intézd el, és jó ha nyitsz ügyfélkaput, azon keresztül kintről is tudsz intézkedni ha szükséges. Én már megtanultam a hibát, a NAV jól megbüntetett, mert ha magad nem tájékozódsz, nem erősködsz, nem vagy határozott akkor **** rád, visszatartják az információt, nem adnak megfelelő tájékoztatást.

Én most megint az "újrakezdés" előtt vagyok. de remélhetőleg már okosabban.

2015. jan. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mar 4 honapja voltam munkanelkuli. (3 honapra megkaptam a maximalis tamogatast.) Kerestem Budapesten es Pest megyeben allast, fel is hivtak neha kozvetitok. Tobbnyire csak SSC-be hivtak, ahova viszont az angol nem volt eleg. A nemetem meg nem volt eleg eros.

Az otodik honapban megjelentem szemelyes ugyintezesre a videki munkaugyi kozpontomban, s a hirdetotablan lattam, hogy a muncheni repterre csomagrakodokat keresnek. Gondoltam, ennel jobb alkalom nem lehet, hogy fejlesszem nemetemet. Ugyis egy ideje mar gondoltam, hogy kikoltozom Nemetorszagba.

Diplomaskent a magyar repteren nem is allnanak szoba velem, a magyar kozvetitoceg (ami egy nemet kozvetitonek adott at) viszont egy heten belul behivott elbeszelgetesre. Elfogadtam, hogy fizikai munkat fogok vegezni, azzal kecsegtettek, hogy majd utasfelvevo is lehetek... Szoval magyar kozvetiton keresztul jutottam ki egy Zeitarbeit ceghez. Ugye ez Nemetorszagban egy nagyon elterjedt foglalkoztatasi forma.

Nem vertek at, csak kicsit lehuztak. A kintelok kozott koztudott, hogy Munchen az egyik legdragabb kornyek. De azert ezen felul tulzas volt, hogy egy 4-agyas szobaban egyetlen agyert 300 eurot vontak le a fizetesembol.


Tudtam, hogy ez csak egy allomas ahhoz, hogy normalisan eljek. 5 honap utan uj munkahelyet kerestem... ... ... most irodaban dolgozom.

2015. jan. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ha kint szeretnék élni, csak 3-4 havonta hazajövök 1 hétre a szülőkhöz, akkor minek adóznék én a NAV-nak?

Hol érdekel engem már akkor a magyar állam?

2015. jan. 20. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!