Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sürgős! (külföldi munka)?

Sürgős! (külföldi munka)?

Figyelt kérdés
Kaptam egy állásajánlatot(ismerős) aki ki vinne Osztrákokhoz idénymunkára pincérként az első két hónapban 1500 Eurót kapnék havonta a harmadik hónapban meg 2500 Eurót, összesen 5500E(1.705.000Ft) kapnék akkor a 3 hónapra, a kaja meg a szállást ők állnák. A kérdésem az lenne hogy kimenjek-e vagy ne? Csak mert pénteken mennék egy étterembe dolgozni(próbafelvételre) és igaz hogy 120 ezret kapnák havonta de 2 év fix munka lenne és 8 órára jelentenének be szóval ez biztos fix lenne. Viszont így 1 évig kéne dolgoznom azért amit 3 hónap alatt megkapnák, de nem tudom hogy utána meg lenne e állásom és hogy következő szezonra ki hívnának-e? Ti kimennétek így? Vagy hagyjam az egészet békén és menjek a fix helyre? 19/F

2015. jan. 6. 22:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Én már ott is lennék a helyedben. Amit ott 3 hónap alatt kapsz, azt itthon 1 év alatt. Ha 3 hónap után visszajössz, még mindig lesz 9 hónapod melót találni, mire "nullázod" a szerezhető pénzed. Arról nem is beszélve, hogy addig se melóznál napi 8 órát min, hanem csak melót keresnél.
2015. jan. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Menj ki, nincs ezen mit gondolkodni.
2015. jan. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is fogadd el a külföldi ajánlatot, bár az összeg kicsit soknak tűnik ahhoz, hogy igaz legyen. De minden lehetséges.

A vendéglátóipar, különösen a pincérkedés az a szakma, amellyel a leggyorsabban bele lehet jönni egy nyelvbe. Úgyhogy ezzel a plussszal jönnél vissza, ha nem tartanának ott.

Sok sikert!

2015. jan. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szerintem menj!!! Én is most gondolkozom,hogy ki menjek e,de párom miatt nehéz döntés. Ne szalassz el egy ilyen lehetőséget,mert hidd el,később megbánnád! 3 hónap alatt a nyelvet simán megtanulod,ha még nem vagy túl jó,onnantól pedig simán találsz kint máshol is munkát,nem csak ott,ahova most mész,főleg nyáron! Na meg hogy szállást meg kaját is fizetik,neked tisztán megmarad a fizu,hülye lennél kihagyni!!

Utolsó válaszolónak üzenem,hogy ez "sajnos" teljesen reális kinti fizetés,hidd el,több családtagom is kint dolgozik!

2015. jan. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Több évtizede élek Franciaországban, és mikor kijöttem, (még az "átkosból"), nem beszélvén a nyelvet, én is a vendéglátóiparban helyezkedtem el eleinte, ahogy egy kicsit belejöttem.

2500 eurót egy pincér ritkán keres, még borravalóval együtt is, különösen ha kosztja-kvártélya is biztosítva van. Ennyi egy elegáns étterem szakácsának a fizetése.

Úgyhogy nagyjából ismerem a helyzetet.

Ettől függetlenül, nem vonom kétségbe a kérdező lehetőségeit, azért is javasoltam, hogy ragadja meg az alkalmat.

Azért köszönöm az "üzenetedet"! :D

2015. jan. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!