Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Büfészakon végzettek! Ti hogy...

Büfészakon végzettek! Ti hogy találtatok állást? Mit dolgoztok? Nekem sehogy se sikerül elhelyezkedni.

Figyelt kérdés

2015. jan. 16. 10:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ti hogy találtatok állást?"

Nagy szerencsével és "józan ésszel", a végzettségem totális ignorálásával.


"Mit dolgoztok?"

Project manager vagyok egy nemzetközi multinál

2015. jan. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi az a "büfészak"

Milyen végzettséget ad pontosan?

2015. jan. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Első: ha végzettségedet totálisan ignoráltad akkor nem is volt felsőfokú végzettséged papíron... akkor hogyan vettek fel ilyen jellegű pozícióba egyáltalán?
2015. jan. 17. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3#


Az ignorál szó jelentése a magyarban annyit tesz, hogy "nem vesz róla tudomást". Jelen esetben úgy értettem, hogy én nem vettem róla tudomást, mert akkor a komédia szakommal maximum az MTV-hez mehettem volna kávét főzni (ahhoz viszont kicsi a mellem ;) )


Természetesen a végzettségem meg volt, a diplomám is és szerepelt is a CV-ben.


Viszont egyáltalán nem számított a betöltött munkakör szempontjából és SEMMIT az ég világon nem használtam az egyetemen tanultakból azóta sem.


Egy multi kiemelt gyakornoki programjába jelentkeztem, ahol annyi volt az összes kritérium elöljáróban, hogy bármilyen diplomája legyen az embernek. Ennyit kértek, majd elkezdődött a kiválasztási procedúra, ahol 7 fordulóban tesztelték a jelöltek logikai, kognitív, stressztűrő, idegennyelvi, stb... képességeit. Szakmai teszt nem volt egyáltalán (az idegen nyelven kívül), csak képességfelmérő.

Végül pedig a pár kiválasztott szerencsést a képességeikhez mért munkakörbe helyezték el a vállalaton belül betanulni.


Ez mondjuk már nem tegnap volt, a gyakornoki programot kicsit több, mint fele idő alatt végeztem el és gyakorlatilag még a befejezés előtt ajánlotta a jelenlegi munkakörömet egy társosztályon dolgozó vezető.

2015. jan. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Te sem vagy tisztában az ignorálás jelentésével, hiszen ha nem vettél volna róla tudomást, bele írtad volna a CV-dbe...
2015. jan. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
* bele se írtad volna.
2015. jan. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy project manager-nek valóban felvesznek középfokú képzettséggel. Rengeteg ilyen álláshirdetést látok.

Emellett sokan sajnos még azok közül sem találnak állást hosszútávon, aki nem "büfészakon" végeztek.

2015. jan. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

# 5


Ezen biztosan nem fogunk összeveszni.


# 7

Hozzánk nem vesznek fel PM-et felsőfokú végzettség nélkül - egyedüli kivétel, ha Six Sigma képzéssel rendelkezik. De, hogy őszinte legyek én senkit nem ismerek akinek nincs felsőfokú végzettsége de van black belt six sigmája.. Persze elméletben lehetséges, csak nem valószínű.

2015. jan. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Projektmenedzser vagyok, nincs még meg a diplomám, mégis van munkám, önmagam foglalkoztatója vagyok. Nem feltételen büfészak, de nem is kell azon agyalnom hogy tudok elhelyezkedni.
2015. jan. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!