Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a munkahelyem csak 4 órára...

Ha a munkahelyem csak 4 órára jelent be, de sokszor 12 óráztatnak, abból lehet nekem bajom?

Figyelt kérdés
Ugye a 4 órán felül szerzett jövedelmem nem adózott.

2015. jan. 20. 08:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%

Igen.

Hogy csak a legegyszerűbbet vegyük: pl. nem kapod meg ezt a 8 órai pénzt.

Nyugdíjról meg ne is álmodj.

2015. jan. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
Elvileg lehet, mert buntars vagy az adocsalasban, a gyakorlatban viszont ritkan buknak le ilyensmivel, foleg ha kis osszegekrol van szo. Ha biztosra akarsz menni, az adozatlan resznek ne legyen nyoma.
2015. jan. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
Annyira vagy bejelentve amit az év végen kapott szja-hoz szükséges nyomtatványon megtalálsz. Ha te többet kapsz akkor biztos,hogy nem adózott ha ugyanannyit akkor te ingyen túlmunkát végzel, de az nem a NAV problémája, hanem a tied/munkáltatóé.
2015. jan. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
2 évig kerestem munkát, most egy amúgy nagy telco cég által kiszervezett, adatrögzítést végző noname kft-nél vagyok. És igen, van mikor 12 órázni kell, sőt szombaton is be kell jönni. Ugye a 4 órai pénzt kapjuk utalással, a fennmaradót meg borítékba. (Mondjuk csak mikor kezdtem rendesen, ezt akkor tudtam meg. a tájékoztatón szó sem volt erről)
2015. jan. 20. 09:27
 5/15 anonim ***** válasza:
66%
A következő az szokott lenni, hogy lenyúlják a szabadságodat is. Vagyis kiírják - csak nem kapod meg. Ugyanúgy dolgozol bent, szabadság alatt is.
2015. jan. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
40%
Csak a bevallott/nem bevallott számít a fizetés módja nem bár feltételezem a borítékost pénzt nem vallja be, de te sem jobb ha tudsz róla.
2015. jan. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#5 igen, a régebbóta itt dolgozók mondták, hogy néha előző este 22-kor csörög a telefon, hogy másnap mégis csak be kéne menni. De 2 éve munkanélküliség után ennek is örülök... Amúgy kérdem: egy nagy telekom. cég ezt hogy engedheti meg magának? vagy ez valami haveri cég lehet?
2015. jan. 20. 09:41
 8/15 anonim ***** válasza:
55%
A telekom cég itt becsukja a szemeit. A munkát nekik végzed, a fizetést viszont nem tőlük kapod. Ők az alvállalkozóval (a noname céggel) vannak szerződéses kapcsolatban. Nyilván neki számla alapján fizet. Szóval nem a telekom nyúlja le a pénzedet, hanem a te főnököd.
2015. jan. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
57%
Igen, ingyen dolgozol!
2015. jan. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Dr Karsai válasza:
A Jég Trade Kft-nél a munkaidő 07-18-ig tart,cserébe minimálbérrel jelentenek be...korrekt nem--és a cég több közintézmén-kórház stb hivatalos beszállítója...
2015. jan. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!