Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tudnam a munkahelyem...

Hogyan tudnam a munkahelyem megtartani?

Figyelt kérdés
Mindenütt egy -ket honap utan kiteszik a szürömet mert allitolag tul lassu es körülmenyes vagyok es sokkal lassabban tanulom meg az alapvetö dolgokat mint mas uj dolgozo (en ebböl nem erzekelek semmit, azt hiszem altalaban vegig, hogy szorgalmas, alapos es kellökeppen lendületes vagyok a munkaban, de ha valaki közben megis figyelmeztet a lassusagra, akkor csak bepanikolni tudok es kapkodni, amivel selejtet gyartok vagy baleset er.) Különben is gyakran er engem kisebb-nagyobb baleset es nagyon feledekeny vagyok. Nem tudok neveket megjegyezni es stresszhelyzetben nem megy pl. a szamolas, vagy kiesnek a kezemböl a dolgok, vagy alap informacio nem jut eszembe amit egyebkent tudok. Emiatt mar rengeteget bantottak. Sok munkahelyem volt mar, mindegyiknel a teszetoszasagom, a lassusagom es a bizonytalansagom miatt valtak meg tölem. Eredetileg rajztanar vegzettsegem van, de abban nem tudok elhelyezkedni. Egyszer voltam napközis tanar közmunkaban, de annyira feltem a gyerekektöl es annyira nem ment a matekleckeik javitasa, hogy a gyerekek kiröhögtek, a munkatarsaim utana rendszeresen megalaztak,.kiröhögtek, en folyamatosan megfaztam, megbetegedtem, mindennap gyomorgörcsöm volt, vegül lejart a szerzödes. Keptelen vagyok összpontositani es amikor pl. üzemben dolgozom betanitott munkat, akkor folyamatosan kattog az agyam, hogy "ezert tanultam annyit?" -közben mar halalvagyam van a szomorusagtol -es emiatt a betanitott allasokrol is par honap alatt kitesznek, mert latjak rajtam a zavarodottsagot. Mar nem tudom, mit csinaljak. Meg nem volt olyan munkahelyem, ahova ne gyomorgörccsel mentem volna dolgozni. Mar elni sincs kedvem, eröm, akaratom.

2014. okt. 1. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát, valami baj van veled, az biztos.

Én a helyedben felkeresnék egy orvost...

2014. okt. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Figyelj nézd a jó oldalát nem a képességeiddel van a gond hanem a hozzáállásoddal, nem bírod a stressz helyzetet. Keress fel egy psychológust és biztos, hogy megoldódik a probléma. Magadban kell kicsit helyrerakni a dolgokat és határozottabbnak lenni. Ha látják az emberek rajtad, hogy félsz kihasználnak. A hülye de magabiztos emberek ezért viszik sokra az életben mert sokkal többet mutatnak mint amit tudnak más meg elhiszi. Továbbá próbálj olyan munkát keresni ahol nem feltétlen a gyorsaság a lényeg ( mert ugye futószallagosnál csak a teljesítményt nézik a minőség ált. másodlagos. ). Fel a fejjel mert minél jobban belehajszolod magad a szomorúságba annál nehezebb kimászni belőle.
2014. okt. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Túlságosan rágörcsölsz.

Keresgélj többféle munkát, biztosan lesz olyan, amit 100% el tudsz végezni, akármilyenek is a képességeid.

Esetleg az elején túlórázhatsz napi 1-2 órát, hogy ne maradj le, tényleg viszonylag gyorsan beletanulj. Utána már nem lesz gond, ha egyszer megy.

Sok sikert.

2014. okt. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
62%
Hasonló cipőben járok. Én eddig csak boltosként, kasszában dolgoztam, de kész rémálom minden napom. Állandóan sürgetnek, látják hogy nem megy, félek, érzékenyebb vagyok ezért elég durván magamra is veszek midnent. Zavarodott leszek attól ha fölöttem állnak és sürgetnek vagy dirigálnak miközben épp pénzt számolok vagy mikor a sor a bolt végéig ér és a főnöknőm mindenki előtt megaláz ilyesmi szövegekkel, hogy "már megint rosszul csináltad, miért nem tudod rendesen?, csiunáldjad már gyorsabban nincsidőnk!". Ettől én még bizonytalanabb leszek és fele annyi önbzalmam nem marad mint amivel odamentem, a kedvem meg elmegy az egészből, de azért "csináld tovább" még 8 órán keresztül. Stresszhelyzetben képztelen vagyok számolni, odafigyelni, pontos és precíz lenni (ez alapból sem erősségem, de ha nagyon odafigyelek áltlaában megy). És ezt minden egyes nap átélem. Úgy érzem magam mint egy szellemi fogyatékos vagy egy 10 éves kisgyerek.
2014. okt. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Előző vagyok! Egyébként szerintem csak nem ilyen alkat vagyok, mások aztmondják erre ,hogy nekem csak büdös a munka, azért vagyok iylen.
2014. okt. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem neked pszichiátriai segítség kell, ha máson nem, a szorongáson tudnak segíteni a szakrendelésen.
2014. okt. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én nem értem, manapság miért van ennyi életképtelen, dolgozni nem tudó ember...
2014. okt. 2. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
először kérj pszichológustól segítséget, hogy a görcsöt a rossz emlékeket feloldja benned. utána pedig keress más típusú állást. rajztanárként annyi mindent csinálhatnál még. nem kell neked ilyen munkakörökben dolgozni. próbálj meg mást.
2014. okt. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolso: Sajnos hiaba probaltam, pontosan a figyelemzavar es a feledekenyseg miatt nem vagyok alkalmas összetettebb feladatokra, vagy olyanra, amihez sokat kell szamolni. Felnött fejjel helyrehozni ezeket az iskolaskorban kialakult sulyossagokat, egyedül lehetetlen, segitseg meg nincs. Sajnos. A pszichiaterek "gyogyszereket" irnak fel, amik rövid tavon hatnak, hosszu tavon sulyosbitjak a problemat es egyre nagyobb adag kell belölük, plusz erös függöseg alakul ki. Lattam, milyen, a csaladban van konkret pszichiatriai beteg, ötvenes a xanax, amit szed. En eleg független forrasbol utanaolvastam a benzodiazepideknek es nem kerek belölük. Lehet, hogy egyes sulyos esetekben eletet ment, de az en problemamat nem oldana meg. Azt az oldana meg, ha meg tudnek elni a müveszetböl, de olyan a vilagon nincs. A gazdag orszagogban sem adnak ki penzt az emberek ilyesmire, pedig ott is van egy -ket mappaval rohangalo nyomorult, aki meg az elejen elhiszi sajnos, hogy neki talan sikerülhet. Aztan persze koppan. En meg azzal is megelegednek, ha egy betanitott munkat el tudnek latni ugy, hogy a normat tudom teljesiteni, mert akkor meg lenne a nyugalmam. A gyorsasag sajnos nalam sokszor kapkodas es baleseteket okoz, ez a baj.
2015. júl. 22. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!