Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Extrémebb kinézet miatt...

Extrémebb kinézet miatt elutasíthatnak egy állásról, attól függetlenül hogy szakmailag megfelelnék a pozícióra?

Figyelt kérdés

Extrémebb kinézet alatt értem a piercingeket (fül, orr, száj, nyelv, szemöldök) és a fél oldalt felnyírt hajat nem feltétlenül átlagos színre festve.

Ha így jelennék meg egy állásinterjún egyből elküldenének?

Ezt nem nevezhetjük diszkriminációnak ha a kinézettől eltekintve megfelelnék a munkakörben leírtaknak?


2015. jan. 20. 23:45
 1/6 anonim válasza:
Igen. Üzleti környezetben gyakran, pláne, ha találkozhatsz ügyféllel, ellenőrrel vagy külsős munkatárssal, vevőszolgálatnál úgy szintén, back-office-okban illetve könnyű fizikai munkáknak nem hiszem. Sok múlik a felvételiztető személyiségén. Nálunk pont múlt héten volt ezzel kapcsolatban egy diskurzus az irodában egy iskolai rendezvény fotói kapcsán (főnököm például ki nem állhatott egy tetovált-piercinges-festett hajú csajt...) Az extremitásnak is vannak fokozatai, ezek megítélése is szubjektív. Nyilván, akit extrém kinézetűnek kiáltanak ki, ő így érzi jól magát, és számára az a szokatlan, ha valakin nulla gramm smink/szolizatlan bőr, fénytelen haj vagy farmer és póló van... :)
2015. jan. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vannak munkahelyek ahol elvárás a megfelelő külső kinézet.

Így nem diszkrimináció ha elutasítanak mert külsőre nem vagy megfelelő. Arról nem is beszélve, hogy egy cég sem fogja neked megmondani, hogy

- Bocsánat, de nem fogjuk alkalmazni, mert tele van piercinggel.

Más ürügy miatt utasítanak el.


Egyébként én teljesen megértem, ha bizonyos munkakörben elvárás a megjelenés.

2015. jan. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Abszolút, és el is fognak. (Csak nem erre fognak hivatkozni) :D


Egyébként függ attól is, hogy milyen állásra jelentkezel.. Pld. személyi edzőnek egy vagány helyre, vagy piercing stúdióba, akkor még lehet hogy előnyöd is származhat belőle, de amúgy egy "normál" munkahelyen 99%, hogy elutasítanak. (Hisz - gondolják - aki így kilóg a sorból, és extravagáns, az a munkájában nem lehet igényes, mert a saját teste külsőségeivel van elfoglalva... stb. stb... Most csak próbáltam egy komolyabb HR-es fejével gondolkodni)

2015. jan. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Most attól hogy van néhány piercingem és nem "megszokott" a frizurám még öltözködhetek igényesen a kettő nem zárja ki egymást.

Nekem ez a normális. 21. században vagyunk és ilyeneken felakadnak az emberek... Hát csak gratulálni tudok a társadalomnak.

Köszönöm a válaszokat! Jöhet még.

2015. jan. 21. 13:32
 5/6 A kérdező kommentje:

Az igényességre visszatérve meg csak annyit jegyeznék meg, hogy a piercing viselők igenis igényes emberek! Foglalkozni kell vele hogy ne gyulladjon be és hasonlók.

A külső megjelenés is számomra igényesebb egy extémebb esetben mert legalább vette a fáradságot hogy megjelenjen, nem csak skatulyába húzta magát, hogy elvegyüljön a tömegbe a "birkák" között.

2015. jan. 21. 15:13
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, most hőböröghetsz, hogy milyen mocskos a társadalom, mert nem képes elfogadni olyan embereket a akik elütnek az átlagtól. De ettől neked jobb nem lesz.

Nekem személy szerint semmi bajom azzal ha valakinek van egy szép szemöldök piercingje, vagy ha köldökében van egy szép piercing. Azzal sincs bajom ha valakinek a fülében 6 fülbevaló van. A szép, igényes tetoválásokkal sincs bajom.

De bevallom őszintén, hogy én sem alkalmaznék olyan embert egy olyan posztra ahol napi szinten több mint 50 emberrel kell kommunikálnia, ha a válláig ki van tágítva a füle, vagy az arcán annyi piercing van, hogy az ember nem is tud máshová nézni csak azokra. Főleg amikor a szájuk fölé raknak piercinget, és néha úgy néz ki mintha egy érett pattanás lenne.

Az se a legjobb megoldás ha valaki mentősként dolgozik, és sürgős esetben kell kimenni egy 80 éves idős emberhez akinek szívinfarktusa van, és a mentős mindkét karja csontvázakkal, zombikkal van ékesítve. Az a szerencsétlen idős helyben meg is halna..:)


Egyébként pont egy magyar mentőorvos volt aki a Hágai bírósághoz fordult a panaszárét, ugyanis őt a külseje miatt kirúgták a mentős állásából. Hát bizony bizonyos munkakörökben elvárás a normál megjelenés, és kizáró ok az extrém megjelenés.

Nem a társadalom rossz, csak mi emberek nem vagyunk még hozzá szokva a különcségekhez.

2015. jan. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!