Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha választhatnátok, hogy...

Ha választhatnátok, hogy csinálnátok és miért?

Figyelt kérdés

Jelenleg alkalmazott vagyok, havi 500-600 ezer ft körüli a nettó fizetésem.

Ha saját vállalkozást indítanék, akkor egyből a duplájára ugrana a fizetésem és magamnak osztanám be az időmet! (Egyébként heti6x dolgozok 8-9 órákat), saját személyzettel.

A vállalkozás elindításához 50-60 millió ft kellene!

Jelenleg 29 éves vagyok, egy apró lakásom van jelenleg(kb 8 millió) illetve a bankban lekötve az eddigi megkeresett 35 millió körüli összeg.


Ti mit tennétek a helyemben és miért?


Célom, hogy elkezdhessek építeni egy 250m2-es házat és be tudjak költözni! (Végösszegnek egy vállalkozó 140 millió ft-ot mondott, viszont kulcsrakészen 35 körül állna meg). Telek árak a kiszemelt környéken 25-35 millió/1200m2!


ti mit tennétek a helyemben, hogy minél hamarabb összegyűljön a házra elegendő pénz?


2015. jan. 21. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha tudnám mit kellene tenni, akkor most nem 90eFt ért dolgoznék havonta 180 órákat.
2015. jan. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csináld főállás mellett,én is ezt teszem.
2015. jan. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Lehetetlen sajnos!
2015. jan. 22. 00:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Mert?

Miért?

Ott a hétvége,este?

Vagy tartsd meg a melódat,vállalkozói lét szörnyű sztem önmagában,csak főállás mellett a jó,mert amúgy sok sok lemondás.

2015. jan. 22. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahogy írták is, a vállalkozás nem napi 8-9 óra lesz.

De még ha azzal is számolnál, napi 16-órát főállással együtt le lehet húzni heti 1 szabadnappal. Kérdés mennyire vagy elszánt.


Emellett nem célszerű keverni a nettó fizetést és a vállalkozói bevételt. Az, hogy azt mondod dupláját keresnéd vállalkozóként induláskor, ahhoz alapból a jelenlegi fizetésedtől többet minden hónapban járulékba kellene befizetned, tehát anélkül, hogy csinálnál bármit is, vagy lenne 1 ft bevételed, már alapból lenne 2 millió költséged, csak a saját béredre, amit akkor is fizetni kell, ha nincs semmi bevételed.


Ha csak részmunka időben vállalkoznál főállás mellett, akkor elvileg ugyanúgy meglenne a dupla fizetés (ha csak a fele jövedelemmel számolsz a vállalkozásban, legyen havi 500 ezer)és járulékfizetésben is kedvezőbb lenne a helyzeted,mert biztosítva vagy főállású alkalmazottként. Amíg stabilan nem jön annyi megrendelés és bevételed, amivel valóban el lehetne érni a kívánt 1-1,2 millió nettó fizetést főállású vállalkozóként, így célszerű csinálni.


Én is így csinálom, most hasonló nettó fizetési számokkal és akkor is így csináltam, amikor minimálbéren dolgoztam 8 órában. Mindenképp másodállásban érdemes elindulni.


A megtakarításodat, meg fel tudod használni önerőként pályázatokban, amihez hozzá tudod szerezni a hiányzó 20-30 milliót, pláne ha munkahelyet is teremtesz vele és akkor a feladatokat is jobban tudod szétosztani.

2015. jan. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!