Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tisztelt mindenki. Pénzugyi...

Tisztelt mindenki. Pénzugyi menedzser akarok lenni, ehhez milyen végzettség kell?

Figyelt kérdés
Pénzügy,karrier

2015. jan. 22. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
közgáz
2015. jan. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Közgáz/szerintem BA P.ü számvitel
2015. jan. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

amúgy akkor sem leszel manager csak esélyed lesz rá

ahhoz sokat kell taposni meg ilyenek

főleg pénzügyön

2015. jan. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

Én pénzügy számvitelt végeztem BA-n de attól még senki nem lesz manager. Utána még szépen be kell tolni egy pénzügy, vagy számviteli MA-t, hogy adott területre jobban elmélyítsd a tudásod. Ekkora már van 2 nyelvvizsgád felső fokon és tényleg beszéled is folyékonyan a nyelvet. Na és akkor elkezdesz valahol dolgozni (jobb esetben már BA után és MA közben), és ezerrel zabálod szakirodalmat, beiratkozol PhD levelezőre és keresel valami aktuális, vagy éppen kibontakozó problémát, kutatási témát pl. tőkeallokáció, üzleti intelligencia, kontrollingrendszerek fejlesztése.


Ledoktorálsz, ekkorra már van jó pár év szakmai tapasztalatod és sziklaszilárd képzettséged, amit kihasználva állást váltasz egy másik céghez, de már csoport vezetői pozícióba, ahol szintén telnek múlnak az évek és vagy jön lehetőség még fentebb lépni, vagy ismét tovaállsz egyel még fentebb.


Na most ha már legalább odáig eljutottál, hogy az MA képzésen túl vagy, akkor többit már valószínűleg kitalálod.


NEM garancia semmire, nincs biztos recept, hogy a fentiek teljesülése esetén te pénzügyi menedzser leszel, de azt biztosan mondhatom, hogy jól meg dobja az esélyeidet, ha a fenti pontokkal találkozik majd a CV-d.


Hasonló ösvényt szeretnék én is kitaposni, nemrég védtem meg a disszertációmat, és már 5 éve dolgozom ugyanannál a multinál pénzügyi elemzőként. Itt az ideje tovább lépni :)

Miért? Miért ne!

2015. jan. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én CV-m még sosem találkozott senkivel, mert nem is létezik. (nyilván lenne mit bele írni egyébként) Egyetem alatt gyakornok voltam, valamilyen műszaki workshopon ajánlottak ilyen cuccot, hogy na gyertek pénztkeresni aztán pedig az onnan származó kapcsolatokból volt munka mindig. Felhívtam egy pár tagot akikkel jóban voltam hogy szerbusz palibátyám nincs valami jó kis meló. Aztán mindig volt. Mondjuk én műszaki projektmanager vagyok, nem pénzügyes. Kicsit gyökér az a pénzügyes részleg, pár alak mintha semmihez sem értene, komplett HR úristen...

Személyiség + szaktudás -> siker

2015. jan. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na jó azért azt hozzáteszem, hogy pár alak a pénzügyön tényleg nem ért senkihez, de általában ők azok akik kiestek BA-ról vagy OKJ-ről és droidként iktatnak, meg leadod nekik a számlát, könyvelnek, stb.


A pénzügyi menedzser pedig pár szinttel fentebb elemzi a terv-tény mutatószámokat, tervezi a költségvetést, kialakítja a stratégiát és szinte minden esetben ott csücsül a management boardban.


Tehát nem hasonlítanám a 20-on pár éves HR-es lánykákhoz

2015. jan. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
pénzügy számvitelről kihullani művészet lehet
2015. jan. 23. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!