Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Villamosmérnök angol nyelvtudá...

Villamosmérnök angol nyelvtudással német nyelvterületen?

Figyelt kérdés
Többéves tapasztalattal, felsőfokú angoltudással szeretnék külföldre menni, viszont nem mennék USÁba, Ausztráliába, inkább Európában maradnék. Elküldtem már jó pár mailt, de semmi visszajelzés. Ha valakinek összejött németországi munka pl. közvetítőn keresztül, megtenné, hogy megírja? Minden ÉPÍTŐ jellegű hozzászólásért köszi!

2015. jan. 24. 15:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért pont Németországra esett a választás? Európán belül csak egy kicsit kell "feljebb" mennünk, és villamosmérnökként angol nyelvtudással téged vár az UK, Hollandia vagy a skandináv országok bármelyike. Miért pont a németek?

Amúgy közvetítőt messziről kerülj el!

2015. jan. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%
Németeknél simán lehet. Porsche, VW, Continental mindhárom cég angolul kommunikál, dolgozik, angol nyelvtudással vesznek fel alkalmazottakat.
2015. jan. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Anglia a nyelv miatt jó lenne, voltam ott párszor, és ezek az IS féle megmozdulásaik nem épp biztatóak a jövőre nézve. Nagy cégekhez elküldtem már, de akkor folytatom. Egyébként lehetne Skandinávia is, csak első körben Németországra gondoltam (távolság, családként nem csak repülővel, hanem kocsival is tudunk mozdulni, időjárás).
2015. jan. 24. 15:57
 4/14 anonim ***** válasza:
26%

Koma, de idegesíts, mert felmászok a falra.

Német cégeknek angol (???) e-mailt (???) küldtél?

Arrafelé nem így szoktak pályázni.

Ha meg nem tudsz németül, tényleg nem ajánlom neked NÉMETországot.

2015. jan. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%

"Porsche, VW, Continental mindhárom cég angolul kommunikál, dolgozik"


Nem igaz, mindharom cegnel nemet a munkanyelv. Ahogy szinte az osszes nemet cegnel, a nagyoknal biztosan.


Nemet nyelvtudas nelkul eselytelen vagy Nemetorszagban, hacsak nem valami speci informatikai teruleten nyomulsz.

2015. jan. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

A te szavad az én szavam ellen.

Nekem vannak ott kapcsolataim, neked?

2015. jan. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

en meg dolgoztam a vw konszernben, van jo baratom a porschenal, es tobb mint 8 eve vagyok a bmw-nel, egy idoben napi kapcsolatban voltam Continentalosokkal.


Aruld mar el legyszives hogy miert szopatna magat barmelyik nemet ceg azzal hogy nem a sajat nyelven beszelnek a cegen belul?`Gondolod ha beul 10 nemet egy megbeszelesre akkor majd angolul fognak beszelni mert az a szabaly? LOL.


Lehet hogy van ilyen ceg, en nem ismerek egyet sem.

2015. jan. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

2 nagy német cégnél voltam interjún angolul, és angol lett volna a munkanyelv. Ill. egy 3. ajánlott állást, angolul, de nem Németo-ban, hanem Kelet-Eu-ban. Emailben meg csak el kell küldenem az önéletrajzot, vagy a BMW-hez hogy jelentkeznek az emberek, odautaznak és bekopognak a HR-es kislányhoz, hogy szívesen elmesélnék melyik a kedvenc színük, meg évszakjuk? (ez nem neked kritika, hanem a HR-nek, mint "tudománynak".)

Na ennyi, németet kellett volna tanulnom annak idején.

2015. jan. 27. 07:05
 9/14 anonim ***** válasza:

Egy nagy cegnel, ahol van mindenfele beosztasu ember, mernok, technikus, fizikai melos, lehet hogy a "munka!nyelv az angol, lehet hogy a mernok kollegaiddal tenyleg tudsz angolul kommunikalni, de ha le kell menni a muhelybe, raktarba, gyarba beszelni az emberekkel akkor meg leszel love, mert nemhogy angolul nem tudnak, de nemetul is tajszolasban beszelnek.


Ha el kell menned egy hivatalba, egy bankba, barhova, ha szerencsed van menni fog angolul, ha nincs szerencsed akkor nem.


Amugy meg nem keso megtanulni nemetul. Allj neki. Ha eljutsz odaig hogy megerted amit mondanak, es jol-rosszul tudsz is valaszolni, akkor el is kezdheted, aztan majd belejosz.


Nekem van olyan kollegam tobb is, akik sokkal jobban beszelnek angolul mint nemetul, aztan elboldogulnak. Spanyolok foleg. De a kedvukert senki sem fog angolul beszelni :)

2015. jan. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat!
2015. jan. 29. 10:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!