Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Informatikusként itthon...

Informatikusként itthon tényleg annyit lehet keresni mint egy eladó a tescóban kb?

Figyelt kérdés

Ilyen 140-150e -s fizetéseket adogatnak a cégek és gyakorlatilag kivétel nélkül mind. Elég hihetetlenül hangzik, főleg úgy hogy sok ismerősöm pl titkárnő/eladó plázában/ irodavezető egy kis boltban stb.. és pont ugyan ilyen fizetéseket kapnak (ha nem jobbat).

És akkor nekik nincs felelősségük, stressz, este nem kell berohanni h valami tönkrement stb.. elbeszéléseik alapján elég nyugis a munkájuk.


2015. jan. 26. 18:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%

Informatikusként? Igen. Programozóként 6-8 szorosát.

Nem ugyanaz!

2015. jan. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
140-150 nettót nem keresnek a tescoban, kezdőként nem rossz pénz az, jah és kérdés, hogy milyen informatikus.
2015. jan. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Dunát lehet rekeszteni frissen végzett informatikusokkal, azért kapnak keveset. Viszont ha programozni is tudsz, azzal jól lehet keresni. Több barátom is programozó, és mind nettó 400-500 ezer körül keresnek. Persze ez sem kezdőfizetés, nagyjából 20 éve vannak a szakmában (negyvenesek vagyunk).
2015. jan. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Igen sokan vagyunk de nem mindenki profi!

Meg azért nem hiszem hogy olyan sokan értenek pl a serverekhez(win, exchange, sharepoint,..) a virtualizációhoz (vmware, hyperv, citrix)(desktop és applikáció) akkor magas szinten a hálózati eszközökhöz (cisco,huawei...) nasokhoz, hálózat analizátorokhoz, biztonságtechnikai eszközökhöz, ip telefonos rendszerekhez, stb..


És én konkrétan ennyit keresek, pesten, ahol ehhez hozzájön a drága parkolás, ütiköltségek (ezek a sok mozgás miatt nem is kevesek), drága lakhatás. És mindezt úgy, hogy x cég egyik legjobban fizetett és legképzettebb embere vagyok (többiek még kevesebbet keresnek).

2015. jan. 26. 19:26
 5/18 anonim ***** válasza:
Ha te profi vagy, akkor találsz melót 2x ennyiért is. Mi a gond?
2015. jan. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

180 körülieket mondanak ha megyek valahova interjúra. ez a csúcs meg azt hangoztatják, hogy hiába a sok szakértelem nem tudják hasznosítani :D

egyébként magánvállalkozóként dolgoztam egy ideig, akkor meglehetősen sokat, napi 12-6 órákat sokszor, volt h hétvégén is, viszont akkor közel milliós bevételem volt.

lehet ez is olyan szakma mint a vízvezetékszerelő, hogy maszekban nagyon jól lehet vele kaszálni, alkalmazottként viszont a minimálbér kategóriája.

2015. jan. 26. 19:53
 7/18 anonim ***** válasza:
Miért nem váltasz? Egy halom cég kétszeresét fizetné egy jó szakembernek. Nem vagy odakötve. A nagy szaktudás mellett nem árt találékonyság sem. Találd fel magad és dobbants, ne panaszkodjál ismeretleneknek mert ők (mi) úgysem értenek meg.
2015. jan. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Jaaa, hogy nem tudsz programozni? Így már megváltozik a leányzó fekvése.

Otthon hobbiból fogjál neki programozgatni. Nem kell játékot írjál vagy ilyesmi. Pl megtanulod az osztott rendszereket, protokollokat és máris hasznosíthatod az adatbázisokkal, szerverekkel kapcsolatos tudásodat.

Ezzel tarolni fogsz...a jövő az "internet of things". Nézz utána, hogy mi az ha érdekel.

Sajnos ez olyan szakma amiben haladni kell a korral. Én fiatal szoftvermérnök vagyok de már most tisztában vagyok azzal, hogy nem leszek képes egész életemben követni a technológiát.

2015. jan. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"egyébként magánvállalkozóként dolgoztam egy ideig, akkor meglehetősen sokat, napi 12-6 órákat sokszor, volt h hétvégén is, viszont akkor közel milliós bevételem volt. "


Ezek után nem értem a kérdésedet, hisz megválaszoltad itt!

2015. jan. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

igen, az jó is lett volna, csak rengeteg időm ment rá arra , h a pénzeket behajtsam, számlázzak, felszólítsak, csődbe menő cégekkel bajlódjak...

szóval jó lenne alkalmazottnak lenni, de az 5ödéért nem hangzik jól:/

2015. jan. 26. 21:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!