Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A filmstúdiók miért tiltják...

A filmstúdiók miért tiltják meg az alkalmazottaknak a saját prrojectek vezetését? Egyáltalán milyen jogon tehetik ezt meg?

Figyelt kérdés

(Elnézést, lehet, hogy rossz kategória)


A neten régóta követem egy rajzfilmkészítő munkásságát. Saját maga készít egy sorozatot, közben pedig egy időben stúdióban dolgozott animátorként. Viszont a stúdiója felszólította őt, hogy vagy hagyja abba a projektjét, vagy adja át a stúdiónak.


Számomra ez igazságtalannak tűnik, viszont több ilyen esetről számoltak be az illető rajongói/barátai, miszerint velük is hasonló dolog történt.



Ha felnövök, én is szeretnék egy stúdiót alapítani, de nem tudom, hogy indokolt-e, hogyha én is a fentebb említett szerint járok el. Nem tudom, hogy mi ennek a lényege, és egyáltalán, hogyan tudnák a stúdiók ellenőrizni, hogy az alkalmazottak nem készítenek-e saját projekteket?



2015. jan. 28. 15:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért, hogy kreatív szerepkörökben megakadályozzák az ötletek kiszivárgását. Ha van egy jó ötleted ami szerinted feldobná az adott produkciót, akkor azt ne szervezd ki a stúdión kívűlre, mert azzal az ő munkájuknak állíthatsz konkurenciát.
2015. jan. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Így már értem, ez teljesen jogosnak tűnik. Köszönöm! Viszont, hogyan tudják ezt ellenőrizni a stúdiók? Vagy itt csak azon van a hangsúly, hogy nyilvánosság elé, mindenkinek látható helyre/oldalra ne kerüljön?
2015. jan. 28. 15:27
 3/4 anonim ***** válasza:
A művészeti osztályokon dolgozók azért szeretnek kérkedni az ilyesmivel, hogy milyen fain dolgokat rajzolnak, tehát általában az is elég, ha ránéz a munkáltató a Deviantart/Twitter/Facebook/akármicsoda fiókjára és ha olyan tartalmak vannak kint, ami mondjuk az éppen készülő film/játék látványtervével, világával kapcsolatosak, akkor levetetik az illetővel.
2015. jan. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Most már minden tiszta. Még egyszer köszönöm!
2015. jan. 28. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!