Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diákmunka esetén is kötelező...

Diákmunka esetén is kötelező kifizetnie a munkáltatónak a hétvégi hazautazás költségét?

Figyelt kérdés
Például állandó lakóhelyem Szeged, és hetente hazajárok Budapestről, ahol dolgozok. BP és Szeged közötti utat kifizettethetem a munkáltatóval? (vagyis annak max 86%-át)
2015. febr. 1. 00:35
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Meg áll az eszem. Te nagyon el vagy tévedve. Még a rendes munkahelyeken SEM köteles kifizetnie ezt, nem hogy diákmunkánál...
2015. febr. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Az hogy te hetente haza jársz Budapestről az rohadtul magán út, és a munkáltatónak semmi köze nincs hozzá.
2015. febr. 1. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Törvényi előírás, és követelhető a hazautazási költség 86%-nak kifizetése!!! SZJA tv! Megfelelek a kitételeknek! Nem írok hülyeséget!


Csak az nem tiszta, hogy diákmunkára is érvényes-e.

2015. febr. 1. 01:04
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok eltévedve! Várom a hozzáértők hozzászólásait!
2015. febr. 1. 01:06
 5/10 anonim ***** válasza:
28%

Nem kotelezo, valamit elneztel. Cafeteriakent felajanhatja, de azt nagyon keves ceg csinalja. Inkabb csak az alamiak, a tobbinel orulhetsz, ha kajajegyet kapsz!

Amugy meg olvasd el a munkaszerzodesed, ha nincs benne ugy fognak kirohogni, hogy lehet masnap mar be se kell menned!

2015. febr. 1. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%

Tudtam hogy nem fogod felfogni amit írok, úgyhogy neki futok még egyszer.


"A munkáltatónak 2010. május 2-ától a munkába járással kapcsolatos utazási költségtérítésről szóló 39/2010 (II.26.) kormányrendelet alapján kötelessége megtéríteni a munkavállaló közösségi közlekedési eszközön történő napi munkába járáshoz kapcsolódó (amikor a munkahely és lakóhely nem azonos településen található) bérlet, vagy jegy költségeinek legalább 86%-át. Ez egy kötelező térítés, azonban a munkáltató döntésétől függően megtérítheti akár a 86%-on felüli 14%-os részt is teljesen adó- és járulékmentesen, amely akár beletartozhat a Cafeteria rendszerbe."

2015. febr. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%

"a munkavállaló közösségi közlekedési eszközön történő NAPI MUNKÁBA JÁRÁSHOZ KAPCSOLÓDÓ (amikor a munkahely és lakóhely nem azonos településen található) bérlet, vagy jegy költségeinek"


A kiemelt részt tetszik érteni?

Az hogy te egész héten Budapesten tartózkodsz, és egy héten egyszer haza utazol, annak semmi köze nincs a napi munkába járáshoz. Felfogtad? Vagy még mindig mi vagyunk a hülyék?

2015. febr. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem néztem el, de ti teljesen másról, a napi munkába járásról beszéltek, ki is emeltétek. Én viszont a hazautazás költségéről!!!


Napi munkábajárás esetén, ha valaki Bp-en lakik pl. a BKV bérletet lehet cafetériaként felajánlani, több mint 30%-os közteher mellett, ez tényleg nem kötelező. Mivel különadós.


De a hazautazás költsége, amiről érdeklődni szerettem volna, az nem jutattás, nem cafetéria elem, nem a bér részét képezi, ez egy adómentes tétel, amit kötelezően adni kell!


A Magyar Telekomnál diákmunkásként dolgozott egyik ismerősöm, kérdés nélkül kifizették a hazautazás 86%-át. Ez merült fel, hogy én is kérhetném-e diákmunkásként?


"A 2012. évi I. törvény, a Munka Törvénykönyve előírja, hogy a munkáltató köteles (...) a a munkavállalónak megtéríteni a munkaviszony teljesítésével kapcsolatban indokoltan felmerült költségeit. Ilyen indokolt költségek tipikusan a napi munkába járás és a HAZAUTAZÁS KÖLTSÉGEI."


"Hazautazásnak minősül, ha munkavállaló lakóhelye és a munkavégzés helye eltérő közigazgatási területen van, és a munkavállaló munkahelyéről legfeljebb hetente egy alkalommal (...) legfeljebb havonta négy alkalommal, a lakóhelyére, majd onnét a munkavégzés helyére visszautazik. "


"Tipikusan, ha a munkavállalónak van ideiglenes lakcíme a munkáltató székhelye szerinti településen, de állandó lakcíme máshol van, akkor a munkavállaló ideiglenes lakcíméről állandó lakcímére való utazása hazautazásnak minősül, így a MUNKÁLTATÓ KÖTELES MEGTÉRÍTENI A HAZAUTAZÁS KÖLTSÉGÉT."


"a hazautazással kapcsolatos költségtérítés a bérlettel vagy menetjeggyel való elszámolás ellenében azok árának ugyancsak legalább 86 százaléka "


Forrás: [link]

2015. febr. 1. 16:23
 9/10 anonim válasza:
42%
nem tudom aktuális-e még a kérdésed, viszont a Telekom kicsit más tészta volt, az nem diákmunka volt január 31-ig, hanem munkaviszonynak számított, mindenféle járulékot kellett fizetni. Február 2-től lett diákmunka, onnantól kezdve nincsenek infóim. Azt tudom, hogy pl. a Prodiák kifizeti a hazautazást, mondjuk ők masszívan munkaerőkölcsönzéssel foglalkoznak elsősorban, úgyhogy lehet, hogy ők kivételek. Mindettől függetlenül engem is érdekelne egy ilyen jellegű válasz.. :)
2015. jún. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A Prodiákról, Telekomról derült ki azóta valamilyen infó? Azt tudom, hogy nem diákmunka esetében kifizetik a 86%-ot, de én most pont Telekomhoz szeretnék menni diákmunkára. Tud valaki valamilyen infót?
2016. aug. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!