Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit dolgozzak Németországban?...

Mit dolgozzak Németországban? Tudnátok nekem jó, szakmákat mondani?

Figyelt kérdés
Ide járok iskolába, és még abszolút nem tudom, hogy mi legyek. 15 vagyok, jövőre Realschulabschluss, aztán 3 év gimi, aztán vagy egyetem, vagy Ausbildung. Milyen szakma lenne nekem jó, ha nem tudok olyan jól kommunikálni az emberekkel? A matekot szeretem. Gondolkoztam rajta, hogy építész legyek-e, mert szeretek házakat rajzolni, de a kémiát, fizikát utálom. Meg ahhoz az álláshoz protekció is kell, meg valami olyasmit is hallottam, hogy 3 év gyakorlat után lesz valaki építész. De én nem vagyok német, azt sem tudom, hol lehet egyáltalán tapasztalatot szerezni. Valami olyan munka lenne jó, ahol nem kellene magam túlhajszolni. Az itteni irodai munkákhoz jól kell tudni kommunikálni (pl. Bürokaufmann-nál)? Vagy egy Bürosachbearbeiter-nél? Gondolkoztam a buszvezetőn, vagy villamosvezetőn, de nekik is egész nap, reggeltől estig kell dolgozni, olyan rendszertelenül. Mondjuk Svájc közel van, ha átjárnék 2-szer annyit keresnék bármilyen szakmával. Ott elfogadják a német végzettséget?

2015. febr. 3. 17:38
 1/1 anonim ***** válasza:
Gepeszmernok, villamosmernok...
2015. febr. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!