Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vezető vagy magas beosztáshoz...

Vezető vagy magas beosztáshoz milyen diplomát kellene elvégeznem?

Figyelt kérdés
Közeleg az egyetem, és igazából nem tudom hogy a magas beosztottságú emberek mit végeztek el. Kereskedelem és marketingre gondoltam, a marketing miatt. Van értelme?

2015. febr. 6. 23:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Bármit végzel el, lehetsz vezető. Gyógyszerészként egy gyógyszergyárat, jogászként jogi céget, cukrászként saját cukrászdát vezethetsz.


Ezzel azt akarom érzékeltetni, hogy ne abból indulj ki, hogy vezető akarsz lenni, hanem találd meg azt a területet, amit szeretsz, ami érdekel. Akkor örömmel és jól fogod végezni a munkádat, ez pedig meghozza majd a várt eredményt.

2015. febr. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Jó amit az előző írt, de azért ne told háttérbe a vezetői ambícióidat túlságosan. Ahhoz hogy vezető légy vágynod kell rá. És sosem a legjobb szakmai tudású ember a vezető, hanem aki jól tud kommunikálni, szervezni, és nagyon magas a stressztűrő képessége.
2015. febr. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
74%
Kereskedelem és marketing jó lehet igen, de ilyen nincs hogy diploma ami magas beosztást ad. Bárhol lehetsz vezető, ahogy ezt már elöbb írták is. Elsőre pedig aligha leszel az. Miután elvégezted az egyetemet, ha vannak kapcsolataid akkor talán nem sima beosztott leszel, de vezető elég ritka esetben szerintem. Na de a lényeg, hogy jó felé gondolkozol.
2015. febr. 7. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
67%
+1 az elozo hsz-ekre, de ha szerzel egy diplomat pl. Harvard-on barmilyen szakon, jo esellyel kapsz itthon startbol menedzseri poziciot. :)
2015. febr. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod mit csinál egy vezető? Vagy csak jól hangzik és biztos sokat keres?
2015. febr. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy mozdonyvezetore gondolt? :)
2015. febr. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
Az ilyen nyomorultak azt hiszik, hogy elvégeznek egy iskolát, és azonnal vezetők lesznek? Siralmas... Milyen életképtelenek az ilyen emberek, hihetetlen. Majd rájössz, hogy a világ nem ilyen egyszerű.
2015. febr. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
40%

Mulatsagos kerdes, latszik hogy semmit sem tudsz a vilagrol.


nekem az osszes felsovezeto ismerosom mernoki vegzettsegu :)

2015. febr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
14%
Vezető akkor leszel (hacsak nem vagy csókos), ha szerzel egy életképes szakmai diplomát és szaktudást (a marketinget manapság nem feltétlenül érdemes erőltetni...), majd 4-5-x év után ha bizonyítottan rendelkezel a megfelelő szakmai háttérrel, akkor talán felajánlanak a cégnél egy középvezetői pozíciót vagy reálisan pályázhatsz máshol.
2015. febr. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mielőtt válaszolnék: Tudom nem kolbászból van a kerítés, és azzal is tisztában vagyok, hogy vezető nem csak úgy hipphopp, leszek. Csak szerettem volna tudni ehhez az ember mit végez el, mert nehézkes választanom egyetemet, pedig döntenem kellene. Gyári munkás meg nem szeretnék lenni, a monoton munkát nem szeretem. Kereskedelmi terület jó szerintetek? A marketinges rész is elég izgató számomra, csak félek, hogy telitett, és sok értelme nem sok van :(
2015. febr. 8. 11:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!