Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Adnál kölcsön pénzt egy...

Adnál kölcsön pénzt egy rokonnak, hogy vegyen lakást, ha megtehetnéd, és ezzel megkönnyítenéd a sorsát?

Figyelt kérdés

Unokatestvérem első féléves a fogorvosi egyetemen, azért nem tud tanulni, mert az alkoholista apja állandoan dolgoztatja otthon és nem hagyja békén, az anyja elküldi bevásárolni, meg a gyerekért az oviba, gyakran a nyakán is hagyják...

Megkeresett engem a fiú, aki nagyon melegszívű, jó érzéke van az üzlethez, szerény és szorgalmas, egy olyan kéréssel, hogy adjak neki kölcsön 12 millió ft-ot lakásra, hogy végre elköltözhessen és ha majd lediplomázik (4,5 év múlva), akkor a banki 4%-os kamattal, egy összegben visszafizetni majd a keresetéből!


Nos, egy átlag fogorvos megkeres 300-500 ezer ft-ot az első években, ha szorgalmasan dolgozna és jól menne neki, akkor is legfeljebb 8 év múlva tudná visszafizetni a pénzt, ameddigre ez az összeg olyan +4,5 milió körül lenne (16,5 millió).


Benne vann az, hogy rossz szakember lesz, esetleg rossz munkahelye lesz, netán nem tudja elvégezni, de akármi is legyen, az lenne a célja, hogy vissza tudja fizetni nekem a pénzt nem?

Az összes embernek az a célja az életben, hogy ha már van keresete, legyen szülőmentes otthona nem?

Az elsődleges cél egy otthon vásárlàsa!



Ti mit gondoltok róla? Ha tehetnétek, adnátok neki?

Annyit kell tudni rólam, hogy a havi keresetem 800 ezer ft körül van, 500 ezret tudunk általában félre tenni, 15 millió megtakarításom van jelenleg, mindenünk megvan, a pénzt nem tudom üzletbe, cégbe fektetni, fix munkahelyem van.


Ti hogyan cselekednétek a helyemben?


2015. febr. 8. 21:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Erre vana bank és nem a rokonokon kell élősködni. Minden 2. ember a banktól vesz fel lakáskölcsönt és nem a rokonoktól.

Nagyon szép, hogy segíteni akarsz, de ezzel nem neveled őt az életre.

Nem adnék neki, legalább is nem ekkora összeget.

2015. febr. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

A bank szerinted mire adna neki ennyi pénzt? A szülei nyakán van már 20 millió adósság, nem engednék, hogy elköltözzön(csak a pénz miatt).

A srác 18 éves és ő az egész rokonság büszkesége. Egy diplomás sincs, belőle meg akár orvos is lehetne!


Ha kapna is kölcsönt, 20-25 milliót is vissza kéne fizetnie, ha nem többet, illetve suli mellett nem tud csak alkalmi munkákat vàllalni, azt is nehezen!

2015. febr. 8. 21:56
 3/25 anonim ***** válasza:
86%
ha nagyon megtehetném, akkor adnék neki kölcsön KOLLÉGIUMRA
2015. febr. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Vedd meg a lakást a saját nevedre, és hadd lakjon ott a fiú.. Csak a rezsit ha fizeti... akkor neked nem kerül semmibe, nincs kockázat. :)
2015. febr. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Igen, erre is gondoltam, ha kifizeti, akkor átiratom a nevére, esetleg ha àron alul sikerül eladnom, csak a különbözetet fizeti ki...
2015. febr. 8. 22:08
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha a bank nem ad akkor nem véletlenül nem ad. Nagyon sok pénzről van szó, amiből könnyen lehet, hogy semmit nem fogsz viszontlátni, arról nem is beszélve, hogy miért kell feltétlenül lakást venni ha semmi lóvéja nincs? Egy rakás albérlet közül lehet válogatni Budapesten, és csak nem mindegy, hogy 12 misiért akar házat venni az illetó nulla vagyonból, vagy pedig mondjuk keres egy normális albit havi 50-ért.


Ha pedig mindenképp segíteni akarsz rajta és neki mindenképp lakás kell, akkor szerintem érdemesebb lenne megvenned neked a lakást, aztán amíg tanul lakhat ott. Így se feltétlenül jársz valami jól, de miután elvégezte a sulit visszamenőlegesen kifizethet téged vagy ha tényleg sikerül normálisan elhelyezkednie (úgy már csak kap banki hitelt), akkor eladod neki piaci áron.

2015. febr. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adnék ennyi pénzt kölcsönt, főleg egy diáknak, aki jelen pillanatban a szüleivel sem tud megbirkózni.

De segítenék.

Vennék magamnak lakást, amit kiadnék neki, és már az is nagy segítség ha csak a rezsit fizeti.


Vagy támogatnám abban, hogy segítek a kollégiumi életében. Fizetem a kollégiumot, ha éhes adok enni stb.


Nekem is van lakásom amit nem használok. Mivel külföldön élek, így természetes volt, hogy az unokahúgom a lakásomban él, hogy tudjon boldogulni. Nem kérek tőle semmit, csak fizesse a rezsit. Neki ez is segítség, szerencsére spórol is rendesen.

2015. febr. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Ha a lakásod nem lenne meg itthon, de a pénz a szàmládon lenne, akkor vennél jó áron lakást itthon, hogy lakhasson benne az unokahugod?
2015. febr. 8. 22:17
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp. Ez túl sok pénz arra, hogy elajándékozd (mert nem biztos, hogy visszafizeti - hiába papírozod le, ha nem lesz pénze), az se biztos, hogy ha megveszi a lakást, nem terhel-e rá hitelt, tehát még akár elveszítheted az egészet.


Viszont vennék esetleg egy kis lakást a saját nevemre és azt mondanám, hogy nem kell albérletet fizetnie, csak a rezsit. Normális ember ennek is örülne, tudna félretenni saját lakásra. Ha ez nem tetszik neki, akkor már eleve simliskedik.

2015. febr. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Értem, igen, ez a legjobb megoldás eddig!

Azonban miből gondoljátok, hogy egy fogorvosnak nem lesz pénze?

Ők azok, akik itthon igazán jól keresnek nem?

2015. febr. 8. 22:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!