Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tehetek akkor, ha a...

Mit tehetek akkor, ha a páromat nem jelentették le, és nem fizették ki?

Figyelt kérdés
2010. febr. 11. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Van szerződés?
2010. febr. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Na igen a szerződés.Ha nem volt akkor jóformán semmit,vagy mégis,Futhat a pénze után..Esetleg még azt megteheti,hogy feljelenti,hogy fekete munkásokat alkalmaz,de evvel ő is megüti a bokáját..Ilyenkor nemcsak a munkaadót,hanem a munkást is megbüntetik...(sajnos)
2010. febr. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Szerződés nélkül sajnos semmit.
2010. febr. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs szerződés, csak alkalmi munkavállalói kiskönyv, amibe nem pecsételtek... Nem hiszem el, hogy ma Magyarországon a kis emberekkel ezt is megtehetik. Csak hitegetnek, hogy majd bejelentenek, majd lesz pecsét, majd lesz fizu... És nem. Tisztára olyan, mint a politikánk, csak épp így nem tudunk megélni.
2010. febr. 13. 10:54
 5/6 anonim válasza:
Én is így jártam,de amikor kiderítettem,hogy hol lakik a munkaadó,tartva a bosszúmtól,kifizetett.(Elmentem a lakására).
2010. febr. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát sajnos szerződés nélkül nem tudsz semmit sem tenni,hacsak azt nem amit az előttem író mondott.De avval is vigyázni kell,mert mi van ha nem ijed meg a "főnöke"?

Mert ha megveri,akkor is a párodat büntetik meg(könnyű testi sértés címen)Ráadásul kis könyvvel rendelkezik a párod amiben nincs pecsét,így feljelenteni sem érdemes neki,mert őt is megbüntetnék(komoly pénzbírság),mert nem fogják elfogadni érvként azt,hogy nem tudta,hogy feketén dolgozik.Hisz szólnia kellett volna már az elején a pecséttel..(A jóhiszeműség szót nem ismerik)

Így csak reménykedni tud,hogy egyszer kifizetik...(bár kétlem)A párodnak ez egy tanulólecke volt,legközelebb biztos nem fogja ezt hagyni..menjen keressen másik munkahelyet ahol meg is fizetik...

Egyébként évekkel ezelőtt a exférjemmel is ugyanez történt....Viszont ott többen voltak károsultak így ők is elmentek a lakásához balhézni.8volt verekedés is) A vége az lett,hogy pár embert akik tényleg ütöttek megbüntették fejenként 30.000 ezer forintra.Majd feljelentették,hogy feketén alkalmazta őket...Mivel semmivel nem tudták bizonyítani,hogy ők ott dolgoztak(nem volt semmi szerződés)így a kérvényüket elvesztették,és az ő körmükre néztek,hogy miért dolgoztak feketén.Az eredmény.A Főnököt 100.000 forintra,a dolgozókat fejenként 10-15.000 forintra büntették..(a exemet 10.000 -re)Í főnök röhögve kifizette,hisz a munkásoknak ennél sokkal többet kellett volna fizetni...

2010. febr. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!