Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Svájcban informatikus meló?...

Svájcban informatikus meló? Megéri kimenni, milyen nehéz elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Papírom csak OKJ-s van, de rendszerek tervezésével, kivitelezésével, és karbantartásával foglalkozok (pár géptől vállalatig), most eléggé nevetséges fizetésért.


UNIX, Windows nem okoz gondot, mindkettőben otthon vagyok.


Keresik ott az ilyen embereket, vagy inkább csak programozókat?


Angol megy tárgyalási szinten, a német meg alap szinten.



2015. febr. 24. 08:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

Mármint úgy kimenni, hogy még nincs ajánlat?

Hát... akkor, ha hatalmas ász vagy.

De akkor nem itt lúzerkednél.

2015. febr. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Trollkodni meg ilyen jó?


Külföldi melón sosem gondolkoztam még. Ebben új vagyok.

2015. febr. 24. 08:29
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

Nemettudassal sem tul egyszeru a svajci nemetet megerteni, hat meg a te alapszintu tudasoddal.


Svajc nem az a kifejezett bevandorlasi celpont, meg Ameriakaban is egyszerubb letelepedni es allampolgarsagot szerezni, mint ott. Ha nagyon durvan profi vagy valamiben, akkor van eselyed, igy, vegzettseg nelkul semmi. Az OKJ a hataron tul semmit sem er, azt ne is emlegesd.

2015. febr. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor ott is a papírt nézik, nem a tudást?
2015. febr. 24. 08:52
 5/11 TamásTóth ***** válasza:
77%

Papírt néznek, de jelenleg Svájc nem enged senkit az országba munka/letelepedési szándékkal, csak "nyaralni".


Értsd: nem kapod meg a szükséges papírokat, hogy munkába álhass.

2015. febr. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szia Tamás! Honnan az infó?
2015. febr. 24. 10:22
 7/11 TamásTóth ***** válasza:
63%

[link]


Információim nem voltak teljesen megfelelőek.


Csak korlátozzák a bevándrolást (ergó sokkal nehezebb lesz mint elötte volt)

2015. febr. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
41%
Svájc tényleg nem az az ország, hogy akkor fogom magam kimegyek és dolgozok. Pláne ha a németet sem beszéled.Keress inkább másik országot.
2015. febr. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Na, rakjuk kicsit helyre a dolgokat. (Informatikus vagyok, es Zurichben dolgozom)


Svajcba pillanatnyilag joval egyszerubb kijonni, mint akar tavaly, tekintve, hogy feloldottak a b engedelyekre kiadott kvotat, ergo, ha kapsz itt allast, igazabol ezzel semmi problemad nem lesz.


Informatikuskent nem lehetetlen munkat kapni, sot meg nemetul se kell tudni (sokszor eleg az angol is) viszont ami nagyon szamit az a referencia. Hol dolgoztal eddig, milyen cegeknek stb. Sajnos a magyar referenciak altalaban szart se ernek, ezert nem art, ha van mar nemi kulfoldi tapasztalatod mashonnan. (nekem is volt.) Remelem segitettem valamennyit.

2015. febr. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amugy kijonni mindenkepp megeri, egy jo programozo siman megkeres evi 120000 frankot, ami azt jelenti, hogy havi 3000-4000et siman felrerak.
2015. febr. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!