Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy egyetemet végzett programt...

Egy egyetemet végzett programtervező informatikus milyen területeken tud elhelyezkedni diploma után?

Figyelt kérdés
Magyarországon belül, milyen cégeknél, illetve milyen fajta feladatokat kell végeznie? Az is érdekelne, hogy jól keres-e, és hogy frissen végzettként gyorsan lehet munkát találni?

2012. dec. 1. 15:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan még nem végeztem, de ha minden jól megy idén nyáron fogok.

Alapvetően a programtervező informatikus alapvetően programozóként dolgozik különböző szoftverfejlesztő cégeknél. Magyarországon több ilyen is van, a többségük Budapesten: Nav'n'Go, Morgan Stanley, Ericson, Nokia-Siemens csak, hogy pár nagyobbat említsek, de kisebb cégek is vannak szép számmal. Az esetek többségében szimpla mezei programozóként kezdesz, viszont ha ügyes vagy néhány éven belül project managerré válhatsz. Alapvetően a programozók nem szoktak a fizetésükre panaszkodni és az elhelyezkedéssel se szokott bajuk lenni (sok programozót ismerek, de egyikük se munkanélküli...).

Hozzátartozik a történethez, hogy cserébe eléggé szívatós, nagy szokott lenni a lemorzsolódás és nagyon oda kell tenni magad ahhoz, hogy képzési időn belül elvégezd a szakot.

2012. dec. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igyekszem majd minél jobban odatenni magam, nagyon érdekel és szeretem a témát, régóta arra vágyom, hogy komolyabban ezzel foglalkozzak.

Ha szabad megkérdeznem te hogy voltál ezzel egyetem előtt, és utána mi volt a véleményed róla?

Egyébként dolgoztál már az egyetem mellett?

2012. dec. 1. 16:08
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Nagrészt egyetértek az elsővel, de a projektmanagerré válás nem ügyesség kérdése, hanem ha valaki a management karrier érdekel és van hozzá képessége, akkor arrafele orientálódhat. De ennek már jóval kevesebb köze van a programozáshoz, nem is látom sok értelmét, hogy valaki az egyetem elvégzése után néhány év után management vonalra menjen, minek tanulta ki akkor a szakmáját? Annyi mindent lehet tenni még szakmai vonalon: a szakmai karrier normális helyeken a senior programozó, majd architect, principal és chief engineer (vagy chief programmer).
2012. dec. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Én tudok neked válaszolni kérdező,én is végzem sajnos még,és kicsúsztam a képzési időből BSc 3 év helyett 6 év sajnos,de amikor kezdtem iszonyat kaka volt a szak,mert akkor alakult át BSc-MSc-vé a dolog és nem volt rendesen megszervezve és borzasztó rossz tárgyaim voltak.

Programozni hírből se tanítottak minket.

Most olyan 1,5 éve érzem,hogy igen kezd a szak élvezhető lenni nagyon.És nem azér csúsztam mert IHB buliztam,hanem végig melóztam és melózok is már 2éve a szakmában mint tesztmérnök,de vissza akarok kerülni a fejlesztésbe.Hát nem panaszkodhatok diploma nélkül is kapok ajánlatokat,és képzem magam programozásba,tedd te is hidd el,tanulj a hibámból mert egy barom voltam,hogy nem tettem magam oda az elején,te ne kövesd el ezt a hibát.

Ajnálok neked könyveket is,első körben:

1.Think Like a Programmer

An Introduction to Creative Problem Solving

2.Think Like a Programmer Problem Solving for the Bewildered


Ezek segítenek a programozói gondolkodásban fejlődni és elsajátítani a logikus gondolkodást.

Remélem az angol megy mert az alap,főleg ha nagy pénzeket akarsz keresni.

Egy irányszám,vegyünk egy Java Architectes kollégát,az keres kb. havi 7-9ezer eurót de inkább többet,viszonyítás képpen.

2012. dec. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Flector 67 ***** válasza:
76%
Melyik országban keres ilyen sokat?
2012. dec. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Például:Luxemburg,meg nyugaton simán.Jó persze nem full kezdőként de kezdőként is a 6kiló az alap fizu.
2012. dec. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Első vagyok. Nyilván egyetem előtt is érdekelt a dolog, sőt valamennyit foglalkoztam már programozással, sőt akkor még azt hittem, hogy egész sok mindent tudok a témában :) Aztán így is meglepetés erejével hatott az egyetem, hogy tényleg rohadt nehéz, nem számítottam rá, hogy ilyen húzós lesz, illetve rájöttem, hogy az addigi tudásom édes kevés, szintén elhanyagolható. Azóta eléggé ráfeküdtem a témára, sokat is tanultam nem kevés energiabefektetéssel. Néha így vizsgaidőszakok körül eléggé ki tudok akadni a dolgon, de hát ez van. Korábban egyetemi projectben dolgoztam (tananyag készítésében segítettem) illetve két hónapja vagyok kötelező szakmai gyakorlaton egy cégnél.
2012. dec. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat.

De úgy konkrétan első munkára mire számíthatok, például nektek mit kellet csinálni/programozni első alkalmakkor?

2012. dec. 1. 21:41
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szakmai gyakorlaton az első feladatom: egy WebService-hez készítsek egy WindwosService-t, ami a rendszerrel együtt indul és folyamatosan hosztot szolgáltat a WebServicenek.
2012. dec. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Nav'n'Go, Morgan Stanley, Ericson, Nokia-Siemens frissen végzett Programtervező Matematikusként interjú után azonnal elutasított (előtte már 3-4 alkalommal voltam náluk interjún, volt, hogy kooperatív) vagy nem sikerült a teszt vagy a személyem nem tetszett, vagy nem tudták kínálni az állást, vagy ha igen, nevetséges bérért.


Engem az érdekelne, hogy ismerősöd hol dolgozott 6k-ért (bruttó vagy nettó?), ha tudod a cég nevét, jó lenne,

mert már jó pár éve kint vagyok németországban, van 5 év tapasztalatom, kezdetben 3-4k volt ipari projektben, de azóta vagy csak tarifgehalt-ot adnak, vagy csak ugyanabban az összegben, ami kb 1,5-2k, továbbá nagyon nehezen kapok munkát, szinte kapkodnak utánam, elhívnak személyes interjúra, de utána semmi. Eddig összesen 700 állásjelentkezésből (3 év alatt) talán 40 interjú jött össze, ebből 3-ra vettek fel, de ezekre mindenkit felvesznek: kb te itt egy senki vagy hangulat, nem kérhetsz többet, ez egy multi stílusú. De olyan is volt, hogy másik országban a rendőrség kérdezgette a céget, hogy mennyit keresek, meg biztosra akarták venni, hogy ott nem fogok meggazdagodni (Ausztria). Úgymond erkölcsi,

származási alapon ritkán el szoktak utasítani, ugyan miért

neked fizessünk? Talán azért mert nem vagyok ci?


Nem lehet, hogy Java Architectes ismerősöd valami tanfolyamos? Nekem java programozásra soha nem tudtak 2k-nál többet felkínálni, ugyanakkor egyetlenegyre sem vettek fel. Milyen cégeknél érdemes próbálkozni, akik többet is adnak?


Tarifgehalt: 2k

5 év tarifban lehúzott év után 3,3k, de nem több, és az is kell, hogy ne csinálj hibát.


Összes Tarif-os lehetőséget kerülöm.


Kiadások havonta:


lakás: 1.2k, most nyilván nem, csak 0.5k, de még egy kollégiummal sem ér fel.

üzemanyag: 0.3k

javítások: 0.1k

kaja: : 0.2k


Kb el is ment az egész, a lakással épp kaucióra spórolok,

mert akarok más munkát ami jobban fizet. Majdnem 4000 euróval lóg nekem a Német állam, és majdnem 2000-el az osztrák, egyelőre még nem fizetnek, állítólag nincs is határideje. Valamint Ausztriából 4000 euró kártérítés is kellene, hogy miért ez túl hosszú történet, egyik reggel 50 percig tartották a piros lámpát egy építkezésnél, és nem volt másfelé út, még visszafelé sem, mondanom sem kell kint volt a rendőrség a cégnél, feljelentettek a munkaügynél és nem adott az önkormányzat igazolást a végzett munkáról, papírral kellett volna igazolni, kirúgtak kölcsönös felmondással, de alá kellett írnom. Nem kaptam se munkanélküli támogatást se szociálisat, majdnem felkopott az állam, és korábbi cégemnek csődöt kellett jelentenem, mert fel kellett élnem az adóelőlegemet teljes mértékben, szerencsére már korábban befizettem az adóját, csak a jövő évit illett volna előre, ha kötnék szerződést, így most már annak is lőttek,

nem köthetek.


Alkalmazottként savanyú a szőlő, érződik mintha nem ismernék az EU-t, bevándorlóként néznek rám egyes helyeken, pedig az nem létezik EU-n belül.

2013. aug. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!