Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van bármilyen módja annak,...

Van bármilyen módja annak, hogy kollektíve javítsunk akár az egészségügyben dolgozók, de főleg a mentősöknek kínált munkakörülményeken és a fizetésüknek nevezett aprópénz mennyiségén?

Figyelt kérdés
Köztudott, hogy az itthoni egészségügyi helyzet nem a legjobb, és kicsit sem meglepő, hogy az itt, jó iskolákban megszerzett biztos tudást az emberek külföldön kamatoztatnák, főként a (magyar viszonylatban) jobb fizetés és az emberibb körülményeket tekintve. Biztos nem vagyok egyedül, ha azt mondom, taszító, ahogy az állam kezeli őket, a 12 órás, lelkileg és fizikailag megterhelő műszakok mellett rákényszerülnek a másod- illetve harmadállásokra is, hogy ne kelljen éhezniük, és mindemellett a társadalmi megbecsültségük sem a legjobb. Úgy látom, az emberek, a dolgozók is (jogosan) fel vannak háborodva emiatt, és bár nyíltan zajlik az egész, nem tesznek, vagy nem tudnak semmit tenni értük. Kérdem én, hogy esetleg nincs arra lehetőség, hogy egy országos petíciót benyújtsunk, aláírásokat gyűjtsünk, tüntessünk, megmozduljunk ezekért az emberekért, akik 0-24-ben a rendelkezésünkre állnak, és arra teszik fel az életüket, hogy minket megmentsenek? Mi nem tudjuk őket megmenteni?

2015. febr. 27. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Természetesen van. Kiválasztasz egy neked tetsző mentőst, majd a fizetésed egy részét minden hónapban átadod neki. Igazából ezt többel is megcsinálhatod. Pl. minden hónapban adsz fejenként 10.000 forintot öt mentősnek. Erre a jó szokásra ráveszed ismerőseid, barátaid (és azok az ő ismerőseiket, barátaikat).
2015. febr. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

én ápolónő vagyok. És hidd el, jobban örülnék egy köszönömnek, mnt 10ezer ft-nak. Nem keresek sokat, megélünk belőle valahogyan.

De napi szinten vagy kva, szemét és naplopó... két hónapot helyettesítettem szakrendelésen nemrég, onnan még 20 kemény évvel a hátam mögött is volt, hogy sírva mentem haza.

2015. febr. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
32%

A lányomat az ország második legjobb kórházában egy hónapja 6 különböző szakorvosi vizsgálatra küldte el a doki. Eddig 5 megvolt, minden lelete negatív. A hatodik is biztosan negatív lesz (oda rendszeres vizsgálatra jár). Két hét múlva kell(ene) visszamennie, 6 db negatív eredménnyel. Vagyis előre borítékolható, hogy nagy fejvakarás és sötétben tapogatózás lenne, addigra már 6 elvesztegetett hét után.

Ezzel párhuzamisan elmentünk magándokihoz múlt héten. 1 darab komoly vizsgálat után, tegnap este óta szedi az antibiotikumot.


Szóval tüntessen ezekért a sintérekért az anyukájuk.

2015. febr. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

és kedves előző, semmi garancia nincs arra, hogy az a doki valóban alapos volt, pláne egy csomó negatív lelet birtokában erősen valószínű, hogy azért írt gyógyszert, mert a magyar a pénzéért azt akarja, hogy add uram, de rögtön...

de most boldog vagy, mert gyógyszert kap. M rá a garancia, hogy jót kap, és kell is neki? Ja, semmi, de fizettetek, ezért azt hiszitek, ő az isten?

Általában nem így van...

2015. febr. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
Egy MR szerintem elég alaposnak mondható. A kórházas dokinak ez ötletként sem merült fel... Ő a vérvételnél, szemészetnél és fogászatnál tart.
2015. febr. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bocs, de ha bele akarsz rúgni az eü-be, legalább hihetőt mondj.

Elvitted tegnap orvoshoz, aki azonnal csinált mr-t, majd antibiotikumot adott...

tudod, ab baktériumok ellen kell. azok kimutatására meg nem éppen az mr a megfelelő módszer.

2015. febr. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
egyébként pont a kórházi orvos volt alapos, mert gyulladás esetén kell a góckutatás. Kezelhetik a csípőízületi gyulladást bármivel, ha közben egy gyulladt foga van, és fenntartja az állandó bajt...
2015. febr. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hol olvastad, hogy tegnap vittem orvoshoz? És az miért olyan hihetetlen, hogy egy héten belül megcsinálták az MR-t? Na látod, ezért olyan alacsony a társadalmi megbecsültségetek. A kőkorszakban éltek sokan.
2015. febr. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 egy újabb válaszoló ***** válasza:
64%

A magyarnak tényleg ez kell. MR, CT meg legyen és írj fel valami pirulát. Ha nem írsz fel pirulát, nem vagy jó orvos. A magánorvost meg majd akkor dicsérd, ha meg is gyógyult a lányod.

Üdv: egy orvos.

2015. febr. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyébként a hármas szerintem az első eü-s kérdéshez, amit meglátott odadobta a sérelmeit. Azonban ez a kérdés főleg a mentőkről szól( de szerintem az ápolók is kidolgozzák a lelküket), úgyhogy másik kérdésnél tessék panaszkodni. Egyébként a stresszpótlék szerintem jò ötlet.
2015. márc. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!